Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyibe kerülhet ha mesterség...

HKO123 kérdése:

Mennyibe kerülhet ha mesterségesen szeretné az ember meghatározni a baba nemét?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. febr. 17. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Milliós nagyságrend és Magyarországon nincs rá lehetőség csak speciális esetekben; konkrét nemnél előforduló súlyos, örökletes genetikai betegség esetén.
2020. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Az első full hülyeséget ír már bocsánat.

A húgom 14 hetes terhes, most volt az Istenhegyin Nifty teszten, aminek a keretében nem meghatározást is kértek. 200.000,- körül volt.

[link]

”A teszt már a terhesség 10. hetétől is elvégezhető. A 94 féle kromoszóma-rendellenesség vizsgálata mellett a NIFTY™-teszttel a gyermek neme is megállapítható.”

2020. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Legközelebb Csehországban csinálnak PGS-t (az embrió beültetés előtti genetikai tesztelését); tehát ilyen eljárást csak lombik program keretében tudnak végezni; akkor is csak úgy, hogy fagyasztott beültetést végeznek pár hónappal később, amikorra elkészül az eredmény.

Azt viszont nem tudom, hogy az ottani jogállás lehetőséget ad-e arra, hogy az eredmény szerint bárki kénye-kedve szerint válogathasson, hogy fiút, vagy lányt akar-e; vagy a PGS-t csak arra engedik használni, hogy kiderüljön, egészséges-e az embrió.

Magyarországon ilyenre nincs lehetőség, csak akkor, ha olyan nemhez kötődő betegség van a családban, amely az adott nemnél minden esetben, bizonyosan elő fog fordulni (nagyon-nagyon ritka az ilyen).

Egyébkén a cseheknél több millió forint egy PGS-lombik ára + a többszöri odautazás (kivizsgálások, UH-ok, konzultáció, leszívás, beültetés -ez mindegyik külön megjelenést igényel, stimuláció alatt 2-3 naponta jelenés van); és persze ilyen esetben az itthoni gyógyszertámogatások sem érvényesek, meg az ottaniak sem, mivel nem vagy az adott ország állampolgára.

2020. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Második válaszoló: nem megtudásra értettem, hanem konkrétan eldönteni. Pl. ha egy pár csak kislányt akar, mert már van 3 fiúk, és hogy az hogyan, mennyiből hozható össze.

Lehet rosszul fejeztem ki magam, bocsi.

2020. febr. 17. 21:47
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

A Nifty, Prena, Panorama... stb. DNS alapú tesztek egészen mások. Az egy már megfogant baba nemét 'mondja meg'.


Vagy a kérdés félreérthető, de én is úgy értelmeztem, hogy előre meghatározni a baba nemét -ezt takarja a 'mesterségesen' szó-; tehát előre elrendezni, hogy fiú, vagy lány szülessen.

2020. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezt akartam megtudni.

Köszi!

2020. febr. 17. 22:03
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
#3 Az lemaradt a válaszomból, hogy ha jogilag, és technikailag is minden adott, és elvégezhető a teszt, kiválasztható a megfelelő nemű embrió; akkor is ott a kockázata a fagyasztásnak, amelyből vagy nem 'ébred' fel az embrió, vagy sérül (10-25% eséllyel). Ha pedig túléli a felolvasztást, akkor arra, hogy a beültetésből meg is születik a baba kb. 35% az esély (mint bármelyik másik lombiknál); de a költségeket ugyanúgy ki kell fizetni, hiszen a beavatkozás megtörtént.
2020. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Ilyet sehol nem csinálnak, csak súlyos, nemhez kötött öröklődő betegség esetén. Egyéb esetben NEM választhatod ki a nemét. Még sok pénzért sem.
2020. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Én ismerek olyan családot, ahol 3 fiú után így lett lányuk. Részleteket nem tudok, de apuka jól menő ügyvéd, tehát van az a pénz.
2020. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
...és ha már három fiú után lett egy lánya egy ügyvédnek, akkor már biztos pénzzel befolyásolták ezt. Ugyan már 🙈🙊🙉
2020. febr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!