Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 évesen teherbe estem, mit...

20 évesen teherbe estem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, a barátom 19..én már leérettségiztem tavaly, most szakmát kezdtem el tanulni. A barátomnak ezen kívül is még van egy éve érettségiig, szóval 2021-ben fog végezni... 9 hónapja vagyunk együtt, és becsúszott a baba. Fogalmam sincs mit tehetnék, tudom, hogy fiatalok vagyunk, de mégis egy életről van szó. Anyukámmal és a 3 tesómmal élek, anyukám azt mondta, bárhogyan döntünk, mellettünk áll. Apukámmal nem tartjuk a kapcsolatot.

A barátom szülei sem élnek együtt, az anyukája hallani sem akar a gyerekről, az apukája elfogadóbb...egyikőnknek sincs saját keresete és még nem is lesz egy ideig, és egyikőnk családja sem él túl jól, épphogy kijövünk hónap végén.. bizonytalan a kapcsolatunk is, már szakítottunk párszor, a barátom megcsalt többször is, és 9 hónap, marha kevés.. 9 hónap után gyereket vállalni.

Mit tehetnék? Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet? Életem legnagyobb döntése előtt állok....


2020. febr. 22. 00:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon sajnálom a cipőt amiben jársz :(

Én abszolúlt abortusz ellenes vagyok. Örökbefogadásra kész lennél?

2020. febr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Ez elég egyértelmű. Nincs bevételeket, nem dolgoztok, baromi instabil a kapcsolatotok, ráadásul megcsalt, többször is..!! Ez iszonyú gáz, minek vagy egyáltalán vele? Ilyen rövid idő alatt többször is megcsalt? Ugye tudod, hogy ezután is lazán meg fogja tenni, sőt simán otthagy majd a gyerekkel együtt, mert inkább a feszesebb, szingli pipiket hajtaná? Kész öngyilkosság így gyereket vállalni, arról már ne is beszéljünk, hogy szülők nyakára ép elméjű ember nem szül. Borítékolható, hogy egyedülálló anya leszel, ha megtartod, teljes mértékig mástól fogsz függni anyagilag.

Én biztos nem tartanám meg, semmilyen körülmény nem adott.

2020. febr. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom a smemire, nyomorba nem akarsz gyereket szülni. Ha nincs pénz, ha kééptelen vagy felnevelni akkor inkább vetesd el.

Nem kell jósnak lennem, hogy megmondjam: Ha a semmire megtartod, a pénz hiánya, a tehetetlenség tönkre fogja tenni a kapcsolatodat. A srác ott fog hagyni a gyerekkel.

2020. febr. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%
Édesanyád támogat, a fiú meg amúgy is egy sz*rházi, ha ilyen rövid idő alatt már megcsalt, nem is egyszer, vele magad miatt is szakítanod kéne. Számomra egyértelmű, hogy marad a baba.
2020. febr. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem tartanám meg /magam ab.-ra mennék, van aki örökbeadná.. azt elképzelni nem tudom, így, hogy voltam terhes többször és van gyermekem is


Ahogy írod is, 9 hónap nagyon rövid idő, főleg ennyi isősdn. Aztán még ennyi idő alatt sem volt hűséges hozzád / lehet másutt is csinált gyereket?/



Ha megtartod pont a a kapcsolat hosszának felében terhes leszel már.

Elmondás alapján garantáltan egyedülálló anya lennél.


A fiú be fog ijedni..

Plusza szülői nyomás is hatni fog rá..


Ezek figyelembevételével is érdemes dönteni..

Mert az, hogy én, vagy bármelyik válaszadó mit tenne irreleváns..

33 éves fejjel nem vallasosan stb másképp döntenék

2020. febr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
* mint az első
2020. febr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Ez egyáltalán nem az életed legnagyobb döntése. Abszolút egyértelmű. Semmilyen feltétel nem adott. Sem az élettapasztalatod, sem a saját kereset, sem a külön lakhatás, sem a stabil párkapcsoltat, sem a családi támogatás. Egyértelműen abortusz.

Vagy ha jönnek a nagy abellenesek, ők esetleg gyűjtenek, meg adnak neked pénzt, ha rábeszélnek a gyerekre. Írj rájuk nyugodtan.

2020. febr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Kislány, hol az önbecsülésed? Miért fekszel össze olyan pasival, aki nem szeret? Pláne gumi nélkül. Örülj neki, hogy csak terhes lettél és nem szedtél össze valami nemibetegséget a csapodár pasidtól. Amúgy egyértelmûen abortusz. Arról ne is álmodozz, hogy majd a gyerek miatt megjavul a pasid. Nem fog. Terhesen is megcsalna. A 6 hét gyermekágy alatt meg lelépne egy feszes testû csajjal.
2020. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálom, hogy így alakult, de egy baba még a legerősebb kapcsolatot is megviseli az első pár évben akkor is, ha éveket küzdöttek érte.


A tietek nem stabil, a párod fiatalabb és úgy ott fog hagyni mint a huzat.



A kérdés az, ha megszülöd örökbe tudnád e adni (én boztosan nem tudnám) Gyűlölöm az abortuszt, de bizony itt ez lenne a leghelyesebb döntés...szomorú dolog, de a családod sem él jól így soha nem tudnál rendesen kitörni ebből a helyzetből, pláne, hogy csak anyukád lenne mint támasz, de neki is már 3an vagytok. Fiatal vagy elötted az élet, lehet még kapcsolatot, lehet még sok gyereked is.


Sok erőt kívánok és jó döntéshozatalt. Sajnálom.

2020. febr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

A te helyzetedben nem tartanám meg. A pasi megcsalt, instabil a kapcsolat, nincs bevételetek, a srác érettségit sem tett meg, te most tanulod a szakmát. Nincs az a pénz, pasi, vagy indok, ami ilyen helyzetben a megtartása mellett szólna.

Lehetsz még terhes később is. Azt mondom, aboetuazra mennék, a pasit dobnám és a szakmára fókuszálnék.

2020. febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!