Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosoknal miért olyan...

Lombikosoknal miért olyan gyakori a ikerterhesseg?

Figyelt kérdés

2020. febr. 25. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokszor eleve két babát ültetnek be.
2020. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
(Elnézést a helyesírási hibáért:)
2020. febr. 25. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a lombik nem 100%-os módszer, több embriót ültetnek be azért, hogy növeljék a terhesség esélyét. Több is megtapadhat, ezért így nagyobb az ikerterhesség esélye, mint spontán.
2020. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. febr. 25. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lombiknál többet ültetnek be, hogy nagyobb esély legyen arra, hogy legalább egy megmaradjon. Én mostanában azt látom, hogy minél fiatalabb valaki, annál nagyobb az esélye, hogy több embrió is megtapadjon. Én 40 alatt vagyok, nekem is hármat ültettek be, kettő meg is maradt elsőre. De aki 40 felett volt, már négyet ültettek be általában és sajnos nagyon soknak egy sem maradt meg többedszer sem.
2020. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó szerintem ez attól is függ. Baratnomnek minden alkalommal egyet ültettek be. Valószínű azért, mert náluk nem vele volt a baj, hanem a férjével, így nem kellett az ő oldaláról az esélyeket ilyen módon növelni.
2020. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok, nálunk is a férjemnél volt a gond, nálam nem találtak problémát.
2020. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom. Lehet itt is más protokollok vannak? De tudom, hogy nála kifejezetten ragaszkodtak, hogy csak egyet ültetnek be.
2020. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, egyre több helyen ragaszkodnak az egy embrióhoz az ikerterhességek kockázatai miatt. Nálunk, amikor nekem csinálták, csak annak ültettek be egyet, akinek nem lett több embrió. De, ahogy írtam is, 40 felett már sokszor egy sem tapadt meg. A korral a petesejtek minősége egyre romlik, valószínűleg ezért is emeltél ezzel arányosan az embriók számát is, hogy nagyobb legyen az esély legalább egyre.
2020. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!