Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik a közeljövőben terveztek...

Akik a közeljövőben terveztek próbálkozni babát összehozni, és elhalasztották a vírus miatt, meddig halasztottátok el?

Figyelt kérdés
Tekintve, hogy az egészségügy romokban volt eddig is, ki tudja, mikor fog újra talpra állni a gazdaság mellett. Belegondolva, hogy néhány kórházban a költséghatékonyság miatt a farfekvéses babát sem császároznak meg.
2020. márc. 18. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Mi most terveztük, bár még csak elméleti szinten. Van egy másfél éves fiunk és úgy gondoltuk akkor jöhet a következő ha már a meglevő jár meg a minimumot beszéli. Bár még nem beszél de úgy számoltunk kB 9 hónap múlva már fog, most mégis halasztjuk, a terhesgondozás is romokban van nem csak a szülés része.

A nyárig biztosan kitárt a járvány, és kell idő az eü helyreállításához, így majd decemberben újra elővesszük a témát.

2020. márc. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
A protokoll szerint a veszélyhelyzet elmúltát követő 4 hónapban még a jelenlegi rendszer szerint fognak üzemelni a kórházak és rendelőintézetek (ebbe beleszámít a visszaállás/visszaköltözés ideje). A tesómtól tudom, aki állami klinikán orvos, nekik ezt hirdették ki eligazításon. Tehát arra kell számítani, hogy kb év végére fog visszaállni az egészségügy a rendes kerékvágásba. Ha valakinek ez szempont, ezzel érdemes kalkulálni, ugyanakkor a terhesgondozás azon dolgok közé tartozik, amely zavartalanul folyik tovább, a minden-héten-ultrahang-jaj-befeszült-a-hasam-rohanok-orvoshoz típusú terheseket fogják esetleg elküldeni, de a rendes terhesgondozás ugyanúgy zajlik. 11 hkm
2020. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nyárig biztos, de lehet, hogy tovább is. Tudom, hogy folyik az ellátás a terhesgondozáson továbbra is, de a fenének van kedve végigtelefonálgatni majd az intézményeket, hogy hol vállalnak új kismamát a vizsgálatokra. Én elképzelhetőnek tartom, hogy a dokik is félgőzzel rendelnek majd. Tehát aki már terhes végigviszi, újat nem fogad. Nagy szopás lesz boltba menni, a futárok meg leterheltek lesznek még jobban. Nem azt mondom, hogy lehetetlen küldetés, de sokkal nehezebb lesz megvenni a cuccokat a bébiknek. Apuka bent lehet e a kórházban vagy nem, az is képlékeny.

Lehet anyámék is lebetegszenek, nekik is kell akkor segíteni akkor. Egészségügyet nem akarom tovább terhelni, kell a maszk, kézfertőtlenítő, ápoló a másik osztályra.

Szóval szerintem az az észszerű, ha nem karanténban vállalok gyereket, a vicces mémekkel ellentétben, ahol terhes mamákat mutogatnak karantén utánra.

2020. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy Ti is így gondolkodtok, jó olvasni, hogy ennyire előre látóak vagytok.
2020. márc. 18. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
A másik meg, hogy ha elkapom szeretnék bevenni gyógyszert, köptetőt. Engem nagyon megviselnek a légúti fertőzések. Nem mindegy olyankor milyen gyógyszert veszel be, de a láz is káros a magzatra. Terhesen bekerülni a kórházba, ha egyáltalán bevesznek? Nagyon nem buli ebben a helyzetben. Szerintem nem kell kifejtenem.
2020. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Fel éve próbálkoztunk. Ezt a hónapot elengedtem. Valahogy nem is gondoltam rá... Tegnap teszteltem. Pozitív. Örülök is meg nem is tudom... Van egy 8 éves lányom akivel itthon kell tanulni. Ez sem egyszerű, mellette millió kérdés van bennem. De bízom a legjobbakban😊
2020. márc. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is 2 napja teszteltem pozit...nem hittük volna, hogy összejön elsőre... Lesokkolódtam, de az érdekünkben muszáj nyugodtnak maradnunk. Még ebből sajna lehet bármi, biztosatbbat UH után tudunk majd.
2020. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!