Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki volt így? Alul fejtem ki...

Ki volt így? Alul fejtem ki mert ide nem férne el.

Figyelt kérdés

Szóval, a menstruációm mindig pontos volt, értem ezt úgy hogy 24-26 napokra jön meg, egy évben egyszer fordul elő hogy késik egy hetet vagy jön meg pár nappal előbb. Ez teljesen rendben van szerintem. Soha nem volt olyan hogy kimaradt volna vagy valami ilyesmi, soha nem voltak köztes vérzéseim se, ha fogamzásgátlót szedtem és abbahagytam utána egyből pontosan megjött. Szóval mondhatni bomba biztos. Viszont október óta próbálkozunk de még nem estem teherbe. Volt hónap amikor peteérés előtt-alatt és utána együtt voltunk, volt amikor csak peteéréskor és volt amikor csak előtte.


Orvossal beszéltem, azt mondta a nők kb 18-20%-a esik teherbe nagyon hamar úgyhogy ne aggódjak. Kivizsgáltatni pedig 1 év után érdemes.

Arra lennék kiváncsi van-e olyan aki ugyanebben a cipőben jár mint én? Vagy aki járt annak mennyi idő után jött össze a baba?


Tudom hogy egyénfüggő, csak érdeklődök!!!!!


2020. ápr. 1. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, ne csak a feltételezett peteéréskor legyetek együtt, hanem rendszeresen. Hiába pontos a ciklusod.
2020. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ovu teszt használata segíthet, mert a feltételezett ovu nem mindig ott van ahol gondoljuk.


Csak gondold végig, hogy a luteális szakasz (ovu utáni napok) 12-16 nap lehet. Ez 4 nap eltérést okozhat. Ha neked mondjuk csak 12 napos a luteális vagy épp 16 , akkor sikeresen le is maradtok róla.


Meg az sem biztos, hogy nálad van gond :) Lehet a pároddal van zűr, neki is érdemes ám vitamint szednie.


Tényleg kitartás, manapság inkább 1 év mire egészséges párok sikerrel járnak, egyre nehezebben jön össze sokaknak. Pedig mondjuk semmi gond nincs.


Na meg te sem tudhatod, ha nem voltál vizsgálva, hogy nincs e pajzsmirigy gondod, vagy IR-ed vagy valamelyik hormonod nem e működik rosszul. Ezek pont elegek ahhoz, hogy ne sikerüljön. Nyilván magán úton hamarabb kiderül minden, amúgy meg ugye az egy évet is ki kell várni, mire emberszámba vesz egy sztks nőgyógyász. Sokszor a látszat csal, nekem napra pontos ciklusokkal uh-n derült ki, hogy nincs is peteérésem... azt a fene se gondolta volna, mert a hőgörbém szerint volt, meg ugye pontos ciklusaim voltak :D


Ma már csak az biztos, egyszer meghalunk xD

2020. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igazatok van.

Most már tenyleg veszek ovulacios tesztet, eddig mindig csak terveztem.

Próbálok nem rá gorcsolni se de en sajnos ilyen vagyok. Ha meg valami nem sikerül hamar, akkor feladom es elszomorodom teljesen. Tudom ezt nem szabad feladni de az hogy körülöttem mar mindenki szül es terhes teljesen lelomboz.

2020. ápr. 1. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pontosan ugyanúgy vagyok mint Te! 26 napos ciklusokkal, október óta nem sikerül! Megérzem az ovut, elég fájdalmas, ennek ellenére sem sikerült. Most elkezdem az inoflonicot, nagyon sok jót irnak róla! Én nem tudok megbarátkozni a gondolattal, bogy nyugi, 1 év bőven benne van a pakliban, nem vagyok egy türelmes típus :(
2020. ápr. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Örülök" hogy nem vagyok egyedül és annak is hogy ugyanaz az esetünk. Sajnos én is türelmetlen típus vagyok. :(

Én elkezdem a terhes vitamint mert azt is csak terveztem eddig. Tiszta hülye vagyok. Remélem összejön mindkettőnknek a közeljövőben.

2020. ápr. 2. 09:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
1 év lazán belefér, de ha fiatal vagy, és az alap vizsgálatok 1 év elteltével rendben vannak mindkettőtöknél, még a 1,5-2 év is ok. A normális ciklus, pecsételés és görcsölés hiánya megnyugtató. Légy türelmes és figyeld a tested! Ovulációkor megváltozik a hüvelyváladék, nyúlós, nyers tojásfehérje-szerű lesz. Én 1,5 év alatt estem teherbe, pedig rendszeres szexuális életet élünk, egészségesek vagyunk.
2020. ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, a folyásomat szoktam figyelni és amikor olyan amilyennek lennie kell tuti együtt vagyunk.

Akkor meg kell tanulnom türelmesnek lenni és kizárni minden olyan dolgot ami hátráltat vagy rossz kedvem van tőle.

2020. ápr. 2. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!