Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A spermium hány napig életképe...

A spermium hány napig életképes együttlét után? Van olyan aki tudja hogy peteérés előtt 2-4 nappal megtörtént együttlétből fogant a babája?

Figyelt kérdés

Igazából 3 nap mulva kellene megjönnie a vérzésemnek. Van már egy 1,5 éves kisfiam, aki tutira p.é. napján fogant.

Egyébként nem szedek vagy használok fogamzásgátlót, csak megszakítással védekezünk, mert úgy vagyunk vele hogy ha jönni akar a baba akkor jöhet.

14.napon voltunk együtt védekezés nélkül majd a 17.napon ismét, de akkor megszakítással.

Nekem a 17-18.napon van a peteérésem.

Igazából kiváncsi lennék hogy van-e olyan aki biztosan tudja hogy (mondjuk lh teszt vagy egyéb vizsgálat miatt) hogy jópár nappal a peteérés előtti együttlétből fogant a babája?

Tudom hogy alapvetően nem túl sok értelme van ilyesmin filozofálni, mert úgyis kiderül, de annyi helyen olvasni hogy akár 3-4 napig is életképesek a hímivarsejtek. Kiváncsi vagyok hogy ez a gyakorlatban igaz-e😊



2020. ápr. 6. 12:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Helyesbítve a kérdést: *a himivarsejt hány napig életképes..
2020. ápr. 6. 12:33
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
72 óráig
2020. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, en is ezt olvastam. Meglátjuk! :)
2020. ápr. 6. 12:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért helyesbítettél?
2020. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Én biztosan tudom! 3-án és 4-en este voltam együtt a férjemmel és 7-én volt ovum. Ovuteszteltem+homeroztem, szóval 100%. :) És 9 dpon lett először pozi a teszt
2020. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ovuláció nem egy percre pontos valami. Nem vagyunk gépek, nem mindig ugyan akkor van peteérésed. Simán csúszhat ide-oda több napot. Ha nem ovuláció tesztelsz akkor nem tudod mikor van.
2020. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb fiamnál kb 3 nappal peteérés előtt voltunk együtt védekezés nélkül. Utána ovszerrel védekeztünk, szoval tuti 72 órát életképesek.
2020. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Ovu elott 48-60 oraval voltunk együtt (ovu teszt+gorbe alapjan tudom az ovu napját), terhes lettem, de sajnos elhalt az a terhesseg.

Azota ketszer voltam meg terhes, de ott egyutt voltunk ovu körül minden nap.

2020. ápr. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Látom vannak itt, akiknek 3 nappal ovu előtt sikerült, ezért szeretném a véleményeteket kérni:


Pénteken negatív volt az ovu teszten, este együtt voltunk a Párommal. Szombat-vasarnap délben pozitív volt az ovu teszt. Hétfőn negatív. Lehet rá esély, hogy mondjuk már vasárnap éjfélkor volt ovu, így mondjuk kb. 55 órát kellett kibírnia odabent a kiskatonáknak?


Gratulálok Mindenkinek a sikeres terhesseghez, akik pedig most izgulnak, nekik szorítok :)


J

2020. aug. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia J! Valószínűleg inkább hétfő hajnalban volt ovu, de kibírhatták addig, nálunk is kibírták, szóval van rá esély! :) drukkolok!
2020. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!