Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hol milyen a terhes gondozas?

Hol milyen a terhes gondozas?

Figyelt kérdés

Nem vitaindito a kerdes!!!

Csak pusztan annyira vagyok kíváncsi, ki hova jar (magan vagy sztk) es mik a tapasztalatai? Legfőképp azok velemenye erdekelne akik 20 het alatt vannak. Negativ pozitiv elmenyek egyarant erdekelnek! Esetleg van olyan akit verzessel kellett kezelni, hiyg elte meg a kórházat, ugyeletet?


2020. ápr. 22. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Helyet nem írok,nehogy gond legyen belőle de én sztk-ba jártam. Nos, sok mindent félrenéztek, mondták hogy a babám kissebb a kelleténél, mikor kérdeztem mit tegyek azt mondták semmi probléma. A vérnyomásom 160-175-re is képes volt kiugrani,leszarták azt mondták semmi gond majd lemegy.

Én első gyerekes anyuka hittem nekik. Toxaemiát és görcsrohamokat kaptam. Koraszülés lett a vége és nekem életmentő császár,8 nap intenzív osztállyal mert gépekre kötöttek. A májam állt lefele,ájultam,rohamot kaptam folyamatosan.


Szerencsére átvészeltük a koraosztályt,a traumát, ahol szültem jó kezekben voltam mint ahova jártam. Soha az életben nem megyek abba a kórházba. Mindig mindenre azt mondták szuper eredmények..na persze.


Nem akarlak megijeszteni ezzel,sok esetben nagyon jó az sztk. A helyedben nagyon átvizsgálnám a kórházakat ha magán ha sztk,hogy melyikben dolgoznak a legjobb dokik,hol törődnek igazán a kismamákkal.

Ha másodikat fogunk bevállalni magánhoz megyek,bármibe is kerül, de előtte nagyon átnézem hogy hova is menjek!


Ezzel nem az sztk-t akarom lealacsonyítani,csak a történetemet írtam le. Más rokonaimnak tökéletes volt az sztk (más mint amelyikbe én jártam) szóval...

2020. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom, hogy leirtad. Sajnalom amin atmentel :( igazabol,most az erdekelne, higy igy a virushelyzetet tekintve, mi a helyzet a kismamak gondozasaval. Nekem mar gyerkőcöm, de amugy en is magandoki párti vagyok, pont ezert felek az sztktol, mert most keves a magan
2020. ápr. 22. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Sztk.


Maradjunk annyiban, hogy nem nagyon van terhesgondozás. 5 hete voltam a 20. Heti uh-n, azóta nem látott se nőgyógyász, se védőnő, se háziorvos, se senki. A fogam be volt gyulladva, azonnal kihúzták, pedig még gyökérkezeléssel meg lehetett volna menteni. Szóltam a védőnőnek, hogy magas a cukrom (itthon mérek mindent), annyit mondott diétázzak. Be akartam menni a nőgyógyászhoz, hogy legalább a papírjaimra nézzen rá, a 20 hetes uhra, hogy minden rendben van-e, de elküldött, merthogy csak sürgős esetben menjek be...


Lassan a szülést is magunknak kell itthon megoldani 🤔

2020. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Magán rendelőbe járok Bp-n, egy helyen van a szülész-nőgyógyász és a genetikai ultrahang is, szuper kedvesek, mindig van időpont, nagyon alaposak, nekem mázlim van, de tudom, mások mennyit szívnak most a vizsgálatokkal sajnos. Én amúgy sem mennék sztk-s kezelésekre, rossz tapasztalatom van minden téren, és a gyermekem élete nagyon fontos.
2020. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magánba járok a dokimhoz is és a kötelező ultrahangokra is. Csak a 12 hetest csináltattam a kórházban, ez az első terhességemnél is így volt, most is így akartam. Akkor még nem volt ez a nagy szigorítás, azt hiszem utána héten vezették be a korlátozást, csak a kapuban kérdezték miért jöttem, beutalót vagy kiskönyvet kellett mutatni. Bent már minden úgy zajlott, mint régen.

A dokim ugyan úgy rendel, eddig bármikor el tudtam érni. Az uh is ugyan úgy működik, mindig van időpont, nincs csúszás, nem kell várakoznom órákat, sőt, a férjem is bejöhet velem.

A védőnővel kb 6 hete nem találkoztam, a háziorvos már az első trimeszteri vérvételemet is alig akarta megcsinálni, pedig csak akkor kezdődött nálunk a vírus helyzet. Azóta vele sem beszéltem, csak üzenetben ha kellett valami.

Szerencsére probléma mentes eddig a terhességem, bár picit izgulok, mert az első nem volt az, tudom ez nem törvényszerű, hogy a második sem lesz az, de azért bennem van egy kicsit a félsz, hogy most ebben a helyzetben nehogy kórházba kelljen mennem.

2020. ápr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sztk-ba járok. 4 hetente van terhesgondozás, labor van (vizeletet is vesznek le) uh is van, védőnővel a következő uh után fogok találkozni jövő héten. Utána nem tudom mikor fogok vele találkozni. Clexane-al szúrom magam, ezt a háziorvos e-receptre kiírja (még februárban vittem be javaslatot).

Egyedül a vércukor terheléses vizsgálatot nem csinálják meg.

Belgyógyászati vizsgálat is megvolt a hónap elején.

18+1 hkm

2020. ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!