Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása, kinél mennyire zavart be?

Figyelt kérdés

Februárban hagytam el a tablettát, mert babát szeretnénk. Mindkét alkalommal teljesen normálisan 29. napra megjött a menzeszem, de baba sajnos még nincs. Ez lesz a 3. próbálkozós hónapunk. A következő ciklusban elkezdek ovutesztezni, hátha nem is akkor van a peteérésem, amikor gondolom...


Kinek vannak még ezzel kapcsolatban tapasztalatai? Kinek hogyan hatott a gyógyszer elhagyása a peteérésre és a cikusára?


Köszönöm a válaszokat!


2020. ápr. 26. 11:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy pár hónap, akár fél év is, mire kitisztul a szervezeted a gyógyszerből. Szóval ha sokáig tart, nem kell megijedni.
2020. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél más. Ismerek két olyan párt is, akik a tabletta abbahagyása után szinte egyből babát vártak. De pl. nekem is kellett pár hónap, mire rendeződött a ciklusom. Ha 1 évig nem jön össze, akkor érdemes dokihoz fordulni.
2020. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Rám nagyon rosszul hatott, másfél évig nem volt egyáltalán peteérésem, menstruáciom se, aztán végül gyógyszerek kellettek, hogy teherbe tudjak esni. Aztán amikor lett a gyógyszertől peteérésem elsőre sikerült. :)

De szerintem az már jó jel, hogy te rendszeresen menstruálsz. Ha jól tudom teljesen egészséges pároknál is átlagosan 3 hónap mire sikerül.

Meg elvileg a ciklusnak fél év alatt kell rendbe jönnie a fogamzás gátló után, szóval ha még most nincs is peteérésed, én még nem aggódnék rögtön. De az ovulációs teszt szerintem jó ötlet.


Egyik munkatársam (nagyon jó barátok vagyunk) és a barátnője is most kezdtek el próbálkozni. Ő is pont 2 hónapja hagyta abba a fogamzásgátlót és már két ciklusban próbálkoztak, de még nem sikerült nekik sem, most kezdték a harmadikat.

2020. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Augusztusba hagytam abba a gyógyszert, 7 évig szedtem. Januárba mentem dokihoz, kiderült nincs peteérésem,pedig menstruáltam rendesen, bár csak 1-2 napokat.

Februárba kezdtük a Clostyt. Szép nagy , érett petesejteket csinált,de baba még sehol...

2020. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tapasztalatokat. 😊


Én is arra gondoltam, hogy ez már így is szerencsés, hogy pontos maradt utána a ciklusom, de felszaladt 5-6 kg rám, mióta nem szedem, pedig többet mozgok, és kevesebbet eszek.


Az ovutesztre kíváncsi leszek, sose használtam még, de talán kiderül vmi a peteérésemről.

2020. ápr. 26. 11:48
 6/16 anonim ***** válasza:
Az ovu tesztből érdemes többfélét próbálni, ha esetleg elsőre nem mutat peteérést. Van, hogy vlkinek a magasabb érzékenységű válik be.
2020. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem mindkétszer a gyógyszer abbahagyása utáni 6. hónapban sikerült teherbe esnem. Kell pár hónap mire a szervezeted feléled. Eddig kívülről kapta a hormonokat, most maga kell, hogy termelje. Adj neki egy kis időt.
2020. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Több év tablettaszedés után mikor abbahagytam, minden hónapban pontos 28 napos ciklus, 7. hónapban pozitív teszt és egészséges baba. :)

Türelem! :)

2020. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem 8. hónapban lett pozitív a teszt, az abbahagyást követően.

Nem állt helyre azonnal, és sajnos türelmetlen voltam, és hiába mondta az orvos, hogy ki kell várni, hogy visszaálljon, én elkezdtem nagy lelkesen ezt a cickafark-palástfű teát inni. Hát nem kellett volna, úgy szétverte a ciklusomat, hogy három hónapig 20-21 napra jött meg, egyáltalán nem volt peteérésem, és utána is csak nehezen állt vissza. Ezzel többet ártottam, mint a fogamzásgátlóval, komolyan mondom. Szóval türelem! Ha időben megjön, az nagyon jó jel. Én hőmérőztem és ovuteszteltem is, az nagyon tanulságos volt. 17hkm

2020. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon bezavart. Miután abbahagytam néhány hónapig megjött rendesen, majd hónapokig kimaradt... Nekem az aviva torna segített helyrejönni, egy évvel a fog.gátló abbahagyása után estem teherbe..úgyhogy soha többet nem fogom szedni :/
2020. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!