Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek segített ha valakivel...

Nektek segített ha valakivel meg tudtátok beszélni a terhességeteket?

Figyelt kérdés
Párom sokat nincs otthon. Most költöztünk el elég messzire, és egyelőre barátok sincsenek a közelben. Hogy próbáljak a jelenlegi helyzetben ismerkedni vagy csak valakivel beszélgetni? Facebook csoportokat esetleg tudtok ajánlani?

2020. ápr. 27. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
Mivel kettőnkre, majd a nagytesókra tartozik egyedül, nem beszélgettem mással a várandósságról. Segíteni? Miben? Nem is értem a kérdést. 🤷🏼‍♀️
2020. ápr. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Én meg az elsőt nem értem, miért lenne baj, ha szeretnél beszélgetni valakivel?!

Jó néha kibeszélni magunkból, hogy mi van, és bár a párom a legjobb barátom is egyben azért kell egy barátnő is, aki mindig meghallgat, nem mindennel a páromat akarom zaklatni meló közben.

2020. ápr. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem jól esett barátnőkkel megbeszélni mindent. Szerencsére 3an vagyunk egyszerre terhesek. Az egyik tőlem pár héttel idősebb a másik pedig pár hettel fiatalabb terhességi korban van. Így bármi kérdés volt tudtam kihez fordulni és tudtam segíteni is.
2020. ápr. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
A baratnoimmel chaten meg facebookon azokkal az anyukakkal, akik kb. ugyanakkorra vartak a babajukat, igy hasonlo dolgokon mentek at, hasonlo dolgok foglalkoztattak oket.
2020. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Igen, segített. Ezekben a dolgokban egy férfivel nem lehet érdemben eszmét cserélni, akármilyen jó társ egyébként. Ha nincs ismerős sorstárs élőben, akkor lelkiekben sokat segítenek az internetes csoportok.


Ehhez egy fontos tanács: egészségügyi kérdésben az orvos, védőnő tanácsait kell követni - random laikus idegenektől maximum tapasztalatcsere és tájékozódás szinten informálódunk. Itt is amúgy!

2020. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Hát márpedig én mindent meg tudtam beszélni a párommal a terhességemről. Ő is ugyanúgy utánanéz dolgoknak.

De persze nőkkel tapasztalatot cserélni nagyon fontos! Nekem szuper védőnőm van. Vele mindent meg tudok beszélni. És még van két kolleganőm, akik pár hónapja szültek, és egy volt kolleganőm, aki ugyanakkora terhes, mint én. Messengeren beszélgetünk.

2020. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is jo otlet, hogy probalkozol baratkozni. Rn is megbeszeltem mindent a ferjemmel, de az mas. Kesobb meg a kisbabas dolgokat is jol esett megbeszelni massal, es osszejarni neha. Keress facen anyus csopikat. Szeintem ha beirod, hogy anyák, vagy mami, tuti dob ki parat. Vagy probald meg hogy a lakhelyeddel keresel.

Az egyetlen hátulütője ezeknek a csopiknak, hogy neha anyukak (foleg a panikolosak) szeretik a sztoriaikkal megfuteni a hangulatot.. na most ez kismamakent lehet nyomaszto kicsit.

2020. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NickPanni válasza:
Pár alapvető dolgot megbeszéltem a párommal de a női részét persze nem tudja. Szüleim, testvérim 300 kmre tőlem. Barátok úgyszint messze. Így kerestem 2 olyan embert akivel meg tudom beszélni. Egyik a telpülésen van már nagy lányokkal a másik messzebb de ott párhónapos is van. Érdemes beszélgetni mert tanácsot is tudnak adni. (Igaz néha ellent mondanak de olyankor ott a védőnő meg az orvos)
2020. ápr. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!