Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ellaone tabletta milyen...

Ellaone tabletta milyen hatással van a szoptatásra?

Figyelt kérdés

120 oras esemény utánit kell bevennem, éppenhogy nem csúsztam ki belőle. Az aktus alatt “megszakítással” szexeltünk, direkt nem írom, hogy védekeztünk, mert ez nem az. Nem ment el bennem, de pont peteérés alatt sikerült ezt “összehozni”.

Az e-lactancia oldalon alacsony rizikósba tette a hatóanyagát. (ulipristal )

A kérdésem a következők lennének:

- Milyen hatással van a szoptatásra?

-Ha esetleg megtermékenyült a petesejt akkor segít a gyógyszer, hogy ne ágyazódjon be?

-Mennyire fog felborulni a ciklusom?


2020. ápr. 28. 05:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztató, mint olyan nem ismerős? Itt elolvashatod: [link]


Kiirom neked ide a lényegét:

"Szoptatás

Ha a gyógyszer bevételekor szoptatja gyermekét, a gyógyszer bevételét követően egy hétig ne szoptasson. Ebben az időszakban mellszívó használata ajánlott a tejelválasztás fenntartása érdekében,de a tejet ki kell dobni. A szoptatás gyermekekre kifejtett hatása a gyógyszer bevétele utáni első héten nem ismert."



Milyen hatással van a szoptatásra? Fentebb bemásoltam a betegtájékoztatót, egy hétig nem szabad szoptatni


-Ha esetleg megtermékenyült a petesejt akkor segít a gyógyszer, hogy ne ágyazódjon be?


Segíthet, de nem 100% módszer ez sem.



-Mennyire fog felborulni a ciklusom?

Nem tudni, senki sem lát a jövőbe.

2020. ápr. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


Ismerős a betegtájékoztató, viszont egy Fb-os szoptatáscsoportba gyógyszerészek, orvosok ezt irták:

( Én is az ellentmondás miatt bátorkodtam megkérdezni, mert nyilván az első a betegtájékoztató volt)


(KV, gyógyszerész, LLL-tanácsadó): a magyar gyógyszer-adatbázisban levonorgestrel és ulipristal hatóanyagú sürgősségi fogamzásgátló készítmények szerepelnek. Mindkettő a legalacsonyabb kockázati besorolású, szoptatás alatt biztonságos hatóanyag sürgősségi fogamzásgátlóként alkalmazva: [link] és [link] Konszenzus alapján nem szükséges a szoptatás korlátozása.

2020. ápr. 28. 06:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én inkább a betegtajekoztatonak hiszek. Ha nem lenne karos, azt írták volna bele.
2020. ápr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En biztos nem venném be, ha megszakitas volt és nem volt baleset. Annyira pici igy az esély,lehet szoptatós anyának ilyen esetben ki se írják, ha elmondod az igazat, hogy megszakitas volt.
2020. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Betegtájékoztatón kB minden gyógyszernél az van, hogy szoptatás alatt nem lehet, így védik be magukat a gyártók. Ismerem a fb oldalt amit írsz, abszolút kompetens válaszadók vannak, én rájuk halgatnék. Esetleg telefonon keress meg egy gyógyszerész szoptatási tanácsadót.
2020. ápr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már bevettem. Felhívtam egy szoptatási tanácsadót, aki szerint is nagyon alacsony a rizikó.


Azért vettem be, mert pont peteérésem volt, mikor ez a megszakításos szex történt, a jelenlegi helyzetben nem kockáztatok. Köszönöm mindenkinek!

2020. ápr. 28. 09:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát hogyne kockáztatnal. Először is védekezés nelkiil szexelsz, másodszor az esemény utáni nem garancia arra, hoyg ha teherbe estél, elvetelsz, harmadszor meg ag alacsony kockázat nem egyenlő a nullával
2020. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!