Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezéskor kismama...

Babatervezéskor kismama vitamin mellé a folsav már sok?

Figyelt kérdés
Bele kezdtünk a baba projektbe, ez volt az első elméletileg pontosan célzott hónapunk. Hogy sikeres-e az csak a jövő héten derül ki. Egy ideje szedem a dm saját márkás kismama vitaminját. Ha elkezdenék mellé rossmannban kapható folsavat is szedni, az már sok lenne terhesség előtt? 28 éves vagyok, első baba lesz 😊
2020. ápr. 30. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nézd meg az általad szedett vitamin összetételét, aztán nézd meg, mennyi folsavat ajánlott szedned(minimum 400 nanogramm, de 1000-nél több nem javasolt). Ha a te vitaminodban megvan az a mennyiség, ne szedj mást. Ha nincs, szedj.
2020. ápr. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Igyál mellé inofolic italport. Sokaknak segít fogantatási problémákban is, nagyon jó!
2020. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem szedj komolyabb vitamint, ne DM meg Rossmannosat, de hát te tudod.
2020. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Egy jó vitamin mellett teljesen felesleges szedni. Amúgy terhesség előtt terhes vitamint is fontos szedni, lehet egy jó fajta multivitamin is.
2020. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is szedtem mellé és utána is.

Drukkolok Nektek! 😊

2020. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

Én is ezt szedem. Ugyanígy a próbálkozástól,de nem szedtem mellé plussz folsavat,mégis a vétvetel eredményemben a folsav majdnem a maximum határnál van. Szóval szerintem nem kell,de ha úgy érzed mégis szeretnél,nyugodtan szedj,csak ne lépd túl az ajánlott maximumot.

2020. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Azóta már 16 hetes terhes vagyok,nagy szerencsémre az első hónapban sikerült :) azóta is azt szedem :)

Sok sikert a babaprojekthez :)

2020. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! 🙂

Ismerős ajánlotta ezt a vitamint, első babánál elevitet szedett, kistesónál ezt, és ugyan jó volt a vérképe 🙂

2020. ápr. 30. 16:02
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Nem sok!

Plusz folsavat nem azért szedetnek babatervezéskor, mert az anyának vagy a babának vitaminhiánya lenne! Hanem van egy magzatkori gerincfejlődési rendellenesség (1000-ből 3-4 embriót érint), amit segít elkerülni a plusz folsav! Viszont ez legalább napi 3-6 mg-ot jelent.

Tehát azt kell eldönteni, hogy szeretnéd-e még jobban csökkenteni a magzatban a nyitott gerinc kialakulásának esélyét? Ha igen, akkor vidd be a javasolt folsavmennyiséget pluszban. Gyógyszertárban kapható erre a célra 3 mg-os folsav tabletta.

Ismétlem, hogy ez nem vitaminhiány miatt kell és a fogantatást sem befolyásolja, de azért javasolják már szedni a tervezési időszakban is, mert nagyon korán, az 5-6. héten alakul ki a gerincnek az a része, ahol megjelenhet ez a rendellenesség. Lehetséges, hogy a 12. hét előtt bekövetkező vetélések egy része pont emiatt következik be, de meg is lehet születni nyitott gerinccel, csak súlyosságától függően biztosan szükség lesz kezelésekre.

2020. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!