Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovulácios tesztet használjá...

Az ovulácios tesztet használják “vékdekezéshez” is?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, eddig nem tudtam hogy van ilyen. Húszas éveim elején járok.

A minap voltam nogyogyasznal, rendszertelen menstruacio miatt. Gyógyszert irt volna fel, amennyiben kérem. De azt mondta, nem gond, hogy ilyen rendszertelen, ez majd akkor lesz fontos, ha szeretnék gyereket.

Most még biztosan nem akarok.

Gyógyszert nem akartam szedni, így marad a gumi.


De most, hogy olvastam erről az ovu tesztrol....lehetséges ezzel “védekezni”? Persze nyilván simán bejöhet úgyis a baba.


Vagy van olyan akit így védekezik?


2020. ápr. 30. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem védekezés. És drága is lenne.
2020. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy van pár ámokfutó, aki többféle hormonmentes szarra próbálja rábeszélni az embereket. Csak az a baj, hogy ezek egyike sem biztonságos, ha többet használsz egyszerre, akkor meg ebből áll az életed, hogy nyák meg hőmérő meg ilyen baromságok.


Szerintem pl büntetni kellene, aki azt mondja, hogy anyák vizsgálatát lehet védekezésként használni.

2020. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Igen, több app és szerkezet is van, mi a Persona cycle monitort használtuk, digitális, követi a ciklusod. 94%-ban megbízható elvileg, de mi csak eljegyzés után kezdtük el használni, amikor már nem lett volna gond ha be köszön a baba. Ebből kifolyólag, pontosan tudtuk mikor kell akciózni mikor szerettünk volna babát és elsőre sikerült is.

Nekem nagyon jó volt, hogy hormon mentes megoldás, kicsit bedepiztem anno a tabitól

2020. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

A rendszertelen ciklusnak elvileg oka van.Az az orvos, aki szerint ez nem probléma az egy xar orvos.Keress mást aki rájön mi nem jó nálad.(már ha nem 1-2 nap az eltérés a normálistól)

Szerintem a gumi jobb választás, ha gyógyszert nem akarsz szedni.Az ovutesztnél ha nem kapod el a megfelelő időt észre se veszed és már terhes is lehetsz.

2020. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 2-3 hónapokat is kimarad, de van hogy két egymást követő hónap napra pontosan jön meg. Van olyan is, hogy csak egy hónapot marad ki. Tehát rendszertelen a javából.

Nőgyógyászatilag van nálam minden rendben. Mármint szép a mehszajam egészséges odalent mindent.

Így valószínű, vagyis gondolom, hormonális gond lehet.


De nem tudom hova kellene fordulnom. Legutóbbi vervetelen a pajzsmirigy alulmukodesem is jó volt. Pedig arra sem szedtem semmit. Igaz, ott sem volt nagy eltérés a normalistol.


Bár azt hozza kell tennem, hogy az utóbbi 2-3 évem nagyon kemény volt. Ért 2-3 nagyobb trauma is, folyamatos az idegesség.

2020. ápr. 30. 19:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy endokrinológushoz, az végeztet vérvizsgálatokat, lehet IR akár vagy valami olyan hormongond ami kezelhető.Ez a te érdeked akkor is ha nem akartok még babát, mert ha eltolódtak a hormonok valamerre, vagy IR van akkor az amúgy nem csak a ciklusodba okoz gondot hanem terheli az egész szervezeted akkor is ha érezhető és látható nyomai most még nincsenek, hanem majd 40-50 éves korodra jön elő egy csomó dolog.A másik, mikor az ember eljut oda, hogy szeretne babát, aztán évek kellenek mire összejön az se egy jó dolog.
2020. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!