Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rh negativ anya, ellenanyagszű...

Rh negativ anya, ellenanyagszűrés pozitív?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos 8 hetesen mondta az orvos hogy nincs szivhang. 1 hét múlva műtét. 2 napra rá elkezdtem spontán vetélni, de nem ürültem ki így 4 nap múlva a műtét is megtörtént. A műtét előtti vérvétel eredménye szerint rh negativ vagyok, ellenanyag szűrés pozitív lett. Ez ölhette meg a babát? Első baba lett volna. A műtét után kaptam anti-d injekciót. Nem volt későn? Nem a spontán veteleskor kellett volna? A veteles kezdete és a műtét óta eltelt 4 nap. :( kontrollra május 18án megyek mindenképp rákérdezek, de tapasztalatokra is kíváncsi lennék. :(
2020. máj. 3. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem a magzat volt RH+ ugye?

Amennyiben te RH- vagy, az első terhesség során semmilyen komplikáció nem lépne fel, normál esetben a vér szülés közben találkozik és a baba vére ellen kezdenél ellenanyagot termelni, ami egy második RH+terhességet szakítana meg az RH összeférhetetlenség miatt, de mivel ezért kapsz injekciót, így nem lesz baj ez után, ha babát vállalsz és RH+lenne.

Biztosan nem ez ölte meg a babát.

Ne haragudj az érzelemmentes megfogalmazásért, biológus vagyok, ezért írtam így. Nagyon sajnálom a babát, Neked nagyon sok erőt kívánok veszteség feldolgozásához!

2020. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te nem tudtad, hogy RH- vagy? Nekem valamikor édesanyám elmagyarázta, ha elkezdek nemi életet élni, akkor terhesség esetén, után, legyen az vetélés vagy abortusz, fontos, hogy megkapjam ezt az injekciót.

Pár hónapja történt vetélésem, egyből mentünk kórházba, műszeres befejezés lett, azonnal a műtét után kaptam az injekciót. Bár nekem nagyon erős vérzéssel és görcsökkel indult meg a vetélés, muszáj volt bemenni. Ha nem így lett volna, akkor is bementem volna az injekció miatt.

2020. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudtam. A veteles miatt voltam először vérvételen, ott tudtam meg :(
2020. máj. 4. 11:29
 4/6 A kérdező kommentje:
A kórházban azt mondta a nővér, hogy nem baj, max terhesen is kapok ha ellenanyagot termelek.
2020. máj. 4. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem, hát ez igazán kellemetlen. Bízzunk benne, hogy minden rendben lesz a kesőbbiekben, hiszen megkaptad az antiD-t.
2020. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 20 hetesen volt ikervetélésem. Akkor kaptam Anti-D-t utána. Aztán újra sikerült, 7 hónapra rá. 11 hetesen erősen vérezni kezdtem, majd 12 hetesen is. A kórházban csináltak ellenanyag szűrést, ami pozitív lett anti-D-re. Kaptam akkor egy ellenanyag injekciót. Egész terhességem alatt pozitív maradt az ellenanyag, 3 hetente kellett ez miatt vérvétel. Szerencsére végig alacsony szinten maradt, és nem növekedett. 38. héten szültem, akkor igazolódott be, hogy a kislányom Rh+. Ezért megint kaptam ellenanyagot. Emiatt nem volt semmi probléma a terhességem során, csak jobban kellett erre figyelni. Annyi következménye lehetett a kislányomra nézve, hogy nagyon besárgult születése után, és csak lassan, 2 hónap alatt múlt el teljesen Nála.


A vetélésed nagy valószínűséggel nem emiatt lehetett; viszont, ha elkezdtél vetélni, vérezni, és nem kaptad meg attól számítva, 72 órán belül az ellenanyagot, akkor attól beindulhatott Nálad az ellenanyagtermelés.


Ha eldöntitek, hogy újra szeretnétek majd babát, akkor előtte én megismételném az ellenanyag szűrést. Ha pozitív, akkor konzultálnék orvossal.

2020. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!