Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknél nagyon nehezen lett...

Akiknél nagyon nehezen lett baba, azok hogy tudták leküzdeni a depressziót?

Figyelt kérdés
Egy éve próbálkozunk, sajnos nem jön össze a baba. Azelőtt is szerettem volna már teherbe esni, de 3 éve szklerozis multiplexet diagnosztizáltak nálam, így várni kellett. Eddig egész jól viseltem a dolgokat, de most egy 2-3 hónapja úgy érzem h kezdek egyre depressziósabb lenni. Sajnos az SM diagnosztizalasanak az időszaka is borzasztóan megviselt, de azt még valahogy kibírtam, meg túltettem magam a dolgokon, de ha belegondolok h most ki tudja milyen hosszú orvosi tortúra vár rám megint, akkor egyből ramjon a sírás :((((( alapvetően egy optimista beállítottságú ember vagyok, de ez az egész állapot nagyon nagyon rossz, főleg h nem tudom meddig tart és az is lehet h soha nem jön össze:((( ráadásul az egyik kolléganőm pont most szült, az ő terhességét is végigasszisztáltam ami szintén nem volt egyszerű. Senkivel nem tudom ezt megbeszélni, a férjemet nem akarom ezzel nyaggatni mert tudom h a férfiakat nem érdekli ez a téma (neki van már 2 gyereke) a baratnoimnek meg egyébként senkinek nem meséltem ezt el, mert azt már tényleg nem bírnám ki h még sajnáljanak is. Valaki aki volt már ilyen helyzetben, írna valami biztatot? :((((
2020. máj. 4. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én nem mondanám magam depressziósnak, igaz tavaly elhangzott a számból az a mondat hogy: lehet most kapok idegösszeomlást? De túltettem magam azon is. Mi már több mint 4 éve szeretnénk babát férjemmel. Voltam sok vizsgálaton, sok gyógyszer, műtét, inszeminációk, és 2 lombik. Sokszor ha megjött a menszesz sírtam, de szerintem ez valamennyire természetes, főleg ha hormonokkal is telenyomnak például. Tavaly nem sikerült az első lombik, pedig annyira bíztunk benne, és olyan jól alakult minden a kezelések alatt is. Idén a 2. lombik sikerült, vert az embrió szíve is, de leállt, ezért műtéti eljárással vége lett. Ezeken valahogy túl kell tenni magad, és végcélt szem előtt tartani. Bízni kell abban hogy egyszer sikerülni fog. Tudom ilyenkor sokak fejében ott van mi van ha mégse sikerül, néha nekem is megfordult már a fejemben, de ezt egyenlőre el kell hesegetni. Ami szerintem fontos, hogy ha úgy érzed sírd ki magad, nem jó ha magadba folytod. Szerintem az is fontos lenne, hogy férjeddel is beszélj róla. Együtt szeretnétek babát, vele vagy együtt, így meg kell hogy tudd vele ezt beszélni. Én férjemmel és anyukámmal szoktam erről beszélni főként. Ha esetleg segít akkor kezdj naplót írni. Én ezt régebben alkalmaztam, hogy kiírtam magamból. De szerintem többet használ ha valakivel beszélsz róla. Sajnos sokan vagyunk manapság így, akár itt is tudsz emberekkel beszélni róla.
2020. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg először meg kell tanulnod élvezni gyerek nélkül is az életet. Ne ez legyen a fő célod, keress másik célt is. Én mondjuk "könnyen pofázok", anyuka vagyok, de attól még más fontos szeretni való dolgaim is vannak az életben. Azzal, hogy gyerekem lett, nem teljesedtem ki. Aki ebben teljesedik ki, az elpocsékolja az egyéb értékeit.
2020. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem ebben szeretnék kiteljesedni, van diplomám, két nyelvvizsgám, jelenleg is iskolába járok és több hobbim is van, rengeteget utazom és barátaim is vannak. Szóval nem unalmas az életem, vagy ilyesmi :))))) csak így 35 évesen úgy érzem, hogy jó lenne már egy kisbaba :)
2020. máj. 4. 17:41
 4/15 anonim ***** válasza:
Értem. Hát drukkolok, hogy sikerüljön :) 2 voltam.
2020. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hat, kedves első, le a kalappal előtted, akkor te már sokkal többet kibírtál, mint én!! Remelem összejön neked is minél hamarabb :) igazából ami nagyon rossz, ezek a hangulathullámzások. Néha úgy érzem, hogy már egész jól vagyok, aztán hirtelen megint lezuhanok a béka s.gge alá :(((
2020. máj. 4. 17:46
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok:) Köszi szépen, remélem neked hamar összejön, nem kell ilyen sokáig eljutnod. Én egy ideje arra jutottam, hogy próbálok segíteni az én tapasztalataim másoknak is. Sokáig családban is titokban tartottuk. Azért kezdtem el erről beszélni, hogy másnak hátha az én tapasztalatom miatt sikerül.

Hangulatingadozások nálam is vannak, volt olyan hogy egy reklámon is elsírtam magam. Akkor még saját magamat is hülyének néztem. Ha esetleg majd hormonokat kapsz az még jobban bekavarhat. Szokták mondani, hogy akár ez meg is erősítheti a kapcsolatot is.

Tanácsot adni erre nehéz, ezen ilyenkor inkább túl kell esni. De szoktak olyanokat ilyenkor mondani, hogy csináljatok kettesben programokat, menj el barátnőkkel beszélgetni (akár másról is, csak terelje a figyelmed), szánj időt a hobbidra.

2020. máj. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi az elsőre 6 évet vártunk. Az első egy év volt a legnehezebb, utána elfogadtuk, hogy jön, amikor akar és nem erőltettünk semmit. Élveztük egymást, az életet, rengeteg programunk volt. Amikor eldöntöttük, hogy elindítjuk az örökbefogadást, akkor fogant meg a nagylányunk. És a poén: utána még 3 gyermekünk született, akik az első 1-2 hónapban fogantak. 😊
2020. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, akik ebben a cipőben járnak/ jártak, csak azok tudják, ez mennyire nehéz, és pokolian küzdelmes út. Én azt tapasztaltam, kívülállónak hiába is mondom, mert úgysem érti, miről beszélek.

Nálam is nagyon sok holtpont volt... 21 hónapig küzdöttünk a terhességért. Van, amelyik holtponton könnyebb volt átlendülni, van, amelyiken nehezebb. Volt, amikor az segített, hogy tudatosan mással foglalkoztam, kitűztem más célokat is. A nagyon mély holtpontokon az segített át, hogy nagybetűs alázatot tanultam. Azt a leckét, hogy nem kaphatunk meg mindig, mindent, amit akarunk. Összegyűjtöttem az életemben számtalan dolgot, amiért hálás lehetek, és ezekre fókuszáltam ahelyett, ami hiányzik az életemből. Nem lett tőle könnyű, de elviselhető igen. Közben folyamatosan beszélgettünk róla, mit lehetne tenni, hogy legalább egy kis kontrollt érezzünk a dolog felett. Én egy év után határidőt tűztem ki magunknak: meddig tartunk még ki, mielőtt orvoshoz fordulnánk. És kipróbáltunk különböző dolgokat: E vitamin, termelői, tiszta méhpempő. Így lettem terhes a 21. hónapban, 4 hónapnyi E vitamin, és méhpempő kúra után. Még 2 hónap volt hátra a "vizsgálatok jönnek" határidőig.


Azzal tudlak biztatni, hogy másfél éven belül még bőven van remény arra, hogy spontán "összejön". Ne add fel! Nem mindenkinek megy hamar, de attól még sikerülhet.


Karácsony előtt én elmentem egy játékboltba, cipős dobozba vásárolni rászoruló gyerekeknek. Arra gondoltam, így legalább lélekben egy kicsit anyává válhatok. Akkor ez is segített egy kicsit. Meg, amikor nagyon elkapott a szomorúság, akkor állatmenhelynek is adakoztam. Valahogy ez meg afelé vitt, hogy létezik más nyomora is az enyém mellett, és terelte a figyelmet magamról.


Én az elején több embert beavattam a projektünkbe. Utólag nagyon meg is bántam. Az időt visszaforgathatva, én sem mondanék senkinek, semmit. Aki nem ment ezen át, az iszonyú tapintatlan dolgokkal tud jönni. Onnantól kezdve, hogy "nálatok is mikor lesz már gyerek?" (majd ha a Jóisten adja, egy pillanattal sem előbb fújd föl...) "Mióta próbálkoztok?" (mi közöd van hozzá?) "Húzzatok bele" (mintha pont azon múlana) "Nem tudtok dugni" (no comment...)


Adjon erőt, hogy nem vagy egyedül, nagyon sok pár van, akik hasonló cipőben járnak. Csak éppen, ők sem hangoztatják.

2020. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
És néha, én be is pánikoltam. Mert ez egy végeláthatatlan út, amiben fogalmad sincs, meddig kell még kitartani. Mintha mindig csak a sötétbe mennél bele vakon... Ilyenkor a párom mondta, hogy ne aggódjak azon, mi lesz fél év múlva. Jó, legyen egy tervem, de mindig, mindig maximum egy lépéssel nézzek csak előrébb. A pánikot például ez is segített leküzdeni.
2020. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utólag úgy érzem, szükségem volt erre a majdnem két éves küzdelemre. Lélekben sokkal erősebb lettem. És megtanultam, mi az az alázat, és a hála. Amit különben lehet, hogy sohasem tanultam volna meg. Adventkor tudtam meg, hogy terhes vagyok. Gyönyörű szép advent lett így belőle. De ott volt a lelkemben az előző advent emléke is, amikor le kellett küzdenem a saját holtpontomat.


Erőt adott egyébként az a tudat is, hogy mindenki viszi a maga keresztjét. Tökéletes, probléma mentes élet nincsen. Mi a babáért küzdünk, más meg, valami teljesen mással...

2020. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!