Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet baja a babának, ha...

Lehet baja a babának, ha gyógyszert szedek és közben nem tudom, hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés

Nagyon minimális gyógyszert szedek szorongásos depresszióra. Orvosi konzultációval fokozatosan egyre kevesebbet szedek. Miután teljesen abbahagytam,szeretnénk kisbabát. De csakis utána. Ha mégis összejönne,biztosan megtartanánk,és rögtön abbahagynám a gyógyszereket.

De mi történne akkor,ha becsúszna a kisbaba,és nem tudok róla a következő menstruációig? Lehet baja az első pár hétben-napban emiatt?


Köszönöm előre is a megtisztelő válaszaitokat.


2020. máj. 7. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy az első 1-2-3 hétben gondot okozna, de inkább hagyd el teljesen.
2020. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minimális adaggal valószínűleg nem lesz baja, de érdemes ezt genetikussal megbeszélni, van amit lehet szedni, van amit nem.
2020. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Picit fura volt az utolsó menstruációm 3 napig tartott,a szokásos 4-5 nap helyett. Venni fogok tesztet,de érdekel,hogy ha esetleg tényleg baba van,lehet-e gond belőle.
2020. máj. 7. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a pszichiáterrel, nem mindegy, melyik gyógyszer, bár vsz az első 2 hétben nem számít.

Annál nagyobb baj, hogy több olyan gyógyszer van, aminek a megvonása szorongást okoz (pl benzodiazepinek: Rivotril, Frontin, Seduxen, Xanax stb).

Maga a terhesség is fokozhatja a szorongásos kórképek tüneteit.

A pszichiáternek ismernie kell a szakmája álláspontját ezekről, biztos volt már fiatal nőbetege.

2020. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rudotelt szedek meg Miagent,de nagyon minimálisat,legalábbis az orvos szerint. Miagenből 10mg-ot,Rudotelből is 10mg-ot... az előbbi mianserin ,az utóbbi benzodiazepin tartalmú.

Tesztelni fogok mindenesetre,és meglátjuk.

2020. máj. 7. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A Rudotel napi dózisa 10-20mg, szóval ez nem minimális, hanem egy megszokott adag. Most nem azért mondom, hogy sok, csakhogy lehet megvonási tünet belőle.

Mért nem beszélsz az orvossal?

2020. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Beszélni fogok vele mindenképpen,csak jelenleg nem elérhető,ezért tettem itt fel a kérdést.


Köszönöm a válaszokat :)

2020. máj. 7. 12:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a Rudotelt és a betaloc gyógyszert szedtem. 10.hetes korig szedtem a Rudotelt. A betalocot végig kellett szednem csökkentett adagban. Teljesen egészségesen született a fiam, ma már 28.éves.
2020. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!