Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kik tervezik nyáron el kezdeni...

Kik tervezik nyáron el kezdeni a baba projektet? Mit gondoltok a mostani helyzetről?

Figyelt kérdés

2020. máj. 8. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk tervben van, sajnos volt vetélésem és munkám sincs jelenleg, úgy néz ki ebben a helyzetben nem is lesz, így valószínűleg rákapcsolunk újra a babatémára. Azt gondolom nem mindenki teheti meg, hogy vár, illetve erre a helyzetre sem számítottunk jó néhány hónappal ezelőtt. Ki tudja mi jön félév, egy év múlva? Nekem a férjem 40 éves, a korábbi vetélés miatt is bizonytalanok vagyunk és aggódunk összejön-e a baba. Kicsit az anyagiak miatt aggódom inkább, bár mondhatni elég jó körülmények között élünk, de persze kiszámíthatatlan. Szóval azt gondolom ezeket a helyzeteket nem lehet megjósolni. Az egyéni jellemzőket kell mérlegelni, nektek mennyire időszerű, mennyire vagytok rá érzelmileg, anyagilag felkészülve, mennyire stabil a párkapcsolatotok.
2020. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Mi nyár végén, őssz elején szeretnénk bele kezdeni. Kezd elég fura lenni ez a helyzet. Még pár hete riogattak minket, hogy ki se tegyük a lábunkat. Most meg biztatnak, hogy menjünk edző Terembe! Teljesen nonszensz. Ősszel meg megint behajtanak minket mint a csodát? Na mindegy.

Természetesen félek bele vágni. De végül is háborúban is születtek gyerekek és ha most nem leszek terhes akkor legközelebb csak egy év múlva tudunk próbálkozni.

2020. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Szia!Ugyanezt a kérdést tettem fel babavárás koronavírus idején kérdéssel.Mi is nyáron terveztük a baba projektet,de nagyon elbizonytalanodtam. félek, hogy nem lesz megfelelő ellátás a terhesgondozás során, akár orvos se lesz.
2020. máj. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Mi már most belevágtunk. A vírus évekig eltarthat, a baba meg nem biztos, hogy az elso honapokban sikerul.
2020. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Van terhesgondozás és nőgyógyászat is! 12 hetes terhes vagyok és sztk-ban már 4 vizsgálatom volt eddig...csak annyi volt, hogy nem du. 4ig volt rendelés csak délig és kísérő nem lehetett bent a váróban sem. Az első terhesgondozásra már du. 2re kaptam időpontot szóval szépen visszaáll minden. Igaz a védőnővel nem találkoztam de online és telefonon tartjuk a kapcsolatot.
2020. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Mi abba sem hagytuk. Én azt gondolom, ezt mindenkinek magának kell mérlegelni. Mi mérlegeltünk és döntöttünk. Közel a 40-hez nincsenek már éveim várni a csodát. Úgy hogy évek óta nem jön a baba. A mostani helyzetről az a véleményem, hogy nem lehet tudni meddig fog tartani, a hatásai esélyes, hogy évekig. Kérdezd meg magad, hogy van-e néhány éved várni.. Ha van és nagyon aggódsz, várjatok. Ha nincs, akkor ne akadályozzon egy olyan helyzet, aminek nem tudhatod a hosszát. Én biztosan nem változtatom meg a véleményem azért, mert valakik az interneten azt mondják, hogy felelőtlen vagyok.
2020. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, véleményeket! Én is úgy gondolom, hogy nincs értelme tovább halogatni, így is lassan 1 éve toljuk és hát ugye nem tudjuk mikor is jön össze.
2020. máj. 8. 21:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

elnézést ha félreérthető voltam, nyilván akik várnak hogy megfelelő legyen a körülmény azokat nem vetem meg, igazából senki sem vetek meg, csak azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy olyan soha nem lesz hogy most tutira 100 % biztonságos idő a gyermekvállalásra, hiszen soha nem lehet előre tudni hogy mit hoz a jövő.

Bármikor elveszítheti az ember a biztosnak vélt munkáját, bejöhet egy vírus, egy háború egy akármi...

én azt gondolom akik a teljes biztonságra vágynak, az úgymond elérhetetlen, hiszen a jövő mindig kiszámíthatatlan..

2020. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Mi január óta próbálkozunk. Csak a vírus miatt nem álltunk le, én gyeden vagyok a fiammal, de a munkahelyem megmaradt. Férjem munkája is ugyanúgy megy mint máskor, olyan ágazat ahol nem látszik meg ez a vírus.

Gyerekek meg háborúban is születtek, nem hiszem hogy annyira vészes lenne.

Most inkább az anyagiakat kell mérlegelni, az pedig egyéni dolog

2020. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Bár mi decemberben kezdtünk bele, februárban fogant, de ha nem jött volna össze akkor sem hagytunk volna abba a próbálkozást. A terhesgondozás nálam is zavartalanul működik, magán rendelőbe járok. Persze az rossz, hogy nem igazán lehet kimozdulni, és az is, hogy nem jöhet be párom az ultrahangra, de még van 5.5 hónapunk, addig biztos lesz alkalma látni, születése után pedig állandóan láthatja.

Én is azt mondom, mint sokan, hogy nem halasztanám emiatt, hiszen ki tudja mikor jön egyáltalán össze.

2020. máj. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!