Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menzesz előtti barnázás...

Menzesz előtti barnázás progeszteron hiány lehet? Kell aggódnom? Babát szeretnénk.

Figyelt kérdés

Utóbbi 2 menstruációm előtt barnázok napokig.

Nemrég voltam nőgyógyásznál, nincs ciszta mióma stb.

Akkor még ez nem állt fenn.


Azt olvastam a neten, hogy progszteron hiány okozza. Kell aggódnom? Nem szeretnék éveket várni a babára. :(


Január óta próbálkozunk, eddig még sajnos eredménytelenül.


Nőgyógyászhoz 2 hét múlva megyek, de megesz a fene. Elkeseredtem hogy talán ezért nem sikerül. Valami gond lehet.



2020. máj. 13. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, egy 3 hónapos progeszteron kúrát kellett végigcsinálnom. Rá két hónapra terhe lettem.

Esetleg kérj egy hormonvizsgálatos vérvételt.

Ha tényleg progi hiányod van, akkor akár vetélésed is lehet, ha végre összejönne a baba.

2020. máj. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Én is az általad említett ok miatt csináltatok magán úton hormonpanelt, 3-5 ciklusnap és 21. Ciklusnap ( erre jövő héten megyek), ezzel a kezemben megyek majd a megfelelő orvoshoz! Neked is ezt javaslom!
2020. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, a kettesnek igaza van. Nőgyógyász nem tud ilyesmit megállapítani, csak tippelni tud, meg az uh-ból következtetni, és hasból vagy ad progeszteront vagy nem. Endokrinológus tudja megmondani, hogy most akkor tényleg progeszteronhiányod van-e.
2020. máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem.

A nőgyógyászhoz 2 hét múlva ezektől függetlenül vissza kell mennem kontrollra más miatt.


Köszönöm a válaszokat, már találtam is a közelben labort.


Ahol azt írják:

"A vizsgálat előtt érdemes a nőgyógyászával konzultálni az esetleges kiegészítéseket illetően."


Több csomag is van, honnan tudjam melyik kell nekem?

- Családtervező csomag

- Női hormon panel, ciklus 3-5 nap

- Női hormon panel, ciklus 21-23 nap



Illetve a másik kérdésem, munka mellett hogy tudtátok megoldani a vérvételt? Sajnos a szabijaim kiosztották már, helyettesem nincs. Meg nem szivesen mondom el a főnöknek hogy mi ügyben maradnék távol, nehogy elküldjenek.

2020. máj. 13. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok! Én a családtervező csomagot csináltattam meg, kiegészítve T3 T4-el!

Ez megfelel a 3-5. Ciklusnap csomagnak is, hisz benne van ami a teherbeeséshez fontos! Illetve a 21-23 ciklusnapi fontos még, leginkább az ösztrogén és progeszteron miatt, itt látható, volt-e peteérés, ha volt, elég progi van-e a beágyazódáshoz

2020. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én mindig barnáztam menstruáció előtti 2-5 napban (változó), a babatervezés alatt csináltattam én is egy hormonpanelt, és elvileg nem volt para a progeszteronnal :/ Ki érti ezt? Nekünk mindenesetre a 9. hónapban jött össze, én teákat ittam (palástfű és cickafark felváltva), lehet volt valami minimális eltérés, amit nem mutatott ki a vérvétel, de ez helyrehozta, vagy igazából nem használt semmit (max placebo volt), nem tudhatom. Nem kellett progeszteronpótlás a várandósságom alatt, ma vagyok 30. hetes :)

Ezt csak azért mondom, hogy nem kell feltétlenül kétségbe esni, jó dolog, ha kivizsgáltatod magad, hasznos, de ettől még nem biztos, hogy tényleg van is probléma.


Kitartást és sok sikert! :)

2020. máj. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell elmondani a főnöknek a vérvétel okát, csak, hogy menned kell. Esetleg lehet kérhetsz igazolást is a vérvételről, hogy tényleg ott voltál.
2020. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, és tényleg ez volt az ok, de azért okozhatja más is. Nekem meddőségi klinikán csinálták meg a laborvizsgálatot, mondjuk ott csak akkor foglalkoznak veled, ha már egy éve próbálkozol legalább eredménytelenül. Főnöknek nem kell elmondani a vizsgálat célját, csak hogy elmész vérvételre. Azt elég sokféle okból csinálják, a laborban pedig adnak róla igazolást, ha kell. Ha a vérvétel idejére nem engednek el csak úgy, akkor arra a napra táppénzre is mehetsz, de akkor a háziorvosnál is lesz egy köröd.
2020. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mikor elvetéltem 5 hetesen, fogalmam sem volt róla, hogy progeszteron hiányom van.

Én is barnáztam, viszont nem menstruáció előtt. Nekem 2 napig volt erős piros vérzésem, utána inkább már csak barnás.

Mikor újra állapotos lettem, menstruáció napján mentem orvoshoz, akkor már volt pozitív tesztem. Ő megállapította, hogy ugyan terhességet még nem lát, de látja, hogy a petefészkeimben nincs egyáltalán sárgatest. Így akkor kaptam progeszteront, azóta pedig szépen növekedünk. 😊

A barnázás progeszteron hiányra utal. De ha kivizsgáltatod magad, biztosan ki fog derülni, hogy az miatt barnázol-e.

2020. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt és a hormonvizsgálat igazolta, hogy alacsony. Először természetes progeszteron krémet kezdtem használni, és egy év várakozás után elsőre teherbe is estem. De a 6. héten elkezdtem barnázni, akkor kaptam progeszteront gyógyszer formájában is, azóta minden rendben :)


10 hkm

2020. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!