Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek, hogy szoptatás...

Mit tegyek, hogy szoptatás mellett megfoganjon a kistesó?

Figyelt kérdés
Az elválasztás egyelőre nem opció, ugyanis cicifüggő a másfél évesem. Szülés óta még nem jött meg a menstruációm.

2020. máj. 13. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Hasonló helyzetben voltam, a doki azt mondta, nincs mit tenni, el kell választani, mert addig nem is fog megjönni és addig gyógyszert sem írhat fel, hogy meghozza a mensit.
2020. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Ennek megvan a maga biológiája. Az embernél is úgy van, ahogy az állatvilágban, amíg tőled függ az utód táplálása, nem nemzhetsz újabbat, hogy teljes mértékben az első utód gondozására forduljon a figyelmed. Nagyon szuperül kitalálta ezt a természet. Persze ki lehet kerülni, ahogy #1 is írja, elválasztod, gyógyszerrel támogatod. De nem véletlen van ez így ahogy van.
2020. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Szoptatás hatására a szervezetben oxitocin szabadul fel, ami méhösszehúzó hatású, ezért jó, ha a baba szülés után minél hamarabb elkezd szopizni. Viszont pont ez is az, ami megakadályozhatja a fogantatást, nekem a doki így magyarázta valamikor.

Egyes voltam

2020. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Szexeljetek.
2020. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem a szoptatással van a baj, hanem azzal, hogy nem állt vissza a ciklusod. Kizárólag anyatejes gyerekeim 4 és 5 hónapos korában fogantak a kisebbek.
2020. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Én mondjuk orvoshoz mennék mert nem a szoptatás a baj hanem a ciklusod teljesen felborult és másfél éve nem jött meg. Erre nem gondoltál még?
2020. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy szoptatás alatt nem jön meg a mensije valakinek, természetes. Ez nem baj. Valakinek megjön, valakinek nem. Illetve minden szülés után alakulhat másképp a dolog.
2020. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Én is szoptatok. 13 hónapos a fiam. Nekem ugyan megjön a mentim, csak nem pontosan. Múlt hónapban a 25. Napon volt ovum. Rá 12 napra meg jött. Most a 29. Napon vagyok, ovum még nem volt. Szerintem nem is lesz most. Már 1 fél éve menstruálok pedig, de elég össze vissza a ciklusom. Gyerek előtt szabályos 28 napos volt pedig. A doki nekem is mondta, hogy azért készüljek fel, mert szoptatás mellett nem valószínű, hogy könnyen összejön. Hát ez van. Azért nem akarom a nagyot leválasztani.
2020. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 17 hónapos a babám, 11 hós volt, amikor először megjött, azóta sem állt fixre be a ciklushosszam. Hogy megjött, tulajdonképpen azóta próbálkozunk, de az én gyerekem is cicifüggő még, és nem jõtt még össze a 2. baba. Elkezdtem vezetni a hőmet, így legalább most tudom, hogy mikor volt PÉ-m, mikorra nem várom. Pár napja kezdtem csökkenteni a szopizások számát, hosszát. Nagyon kemény, megszenvedünk vele, de én amúgy is kb másféléves koráig terveztem szoptatni, szóval nem csak a 2. gyerek miatt akarom már leválasztani. De nem egyik napról a másikra akarom, hogy egyáltalán ne szopizzon, hanem fokozatosan akarom leszoktatni (mert amúgy is szopik mellett rendes ételt nem nagyon akart enni).
2020. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Van akinek könnyen összejön, van akinek nem.

Szexeltek

És esetleg csökkented andzopok számát.


Nekem 7,5 hónapos koraban 1 napra megjött..

8-szor szoptattam minimum, nem evett mennyiséget szilárdból.

Majd 1,5 hónap múlva volt 2-3 nap

Ekkor élesben voltunk együtt már

Ebben a hónapban meg is fogant a tesó itt 6-szor szopttam, szintén nem

Evett.

Megszületett a tesó, most is szoptatom a nagyot is


Ilyen is van

2020. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!