Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyenek a terheléses eredmény...

Milyenek a terheléses eredményeim?

Figyelt kérdés

Az uh alapján PCO-m van, ezért mentem IR vizsgálatra is. (Nem jön össze a baba, a 2.7-es TSH-n kívül a hormonjaim rendben vannak.)


Cukor:


0: 4.6 mmol/L

60: 5.6

120: 6.3


Inzulin:


0: 5.2 mIU/L

60: 64.5

120 : 40.7


Orvoshoz természetesen megyek, tapasztalatokra lennék addig is kíváncsi.


2020. máj. 13. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A 120 perces cukrod magas, annak vissza kéne mennie majdnem a kiindulási értékre. Az inzulin is egy kicsit magas, de annak legalább van egy lefelé menő görbéje.
2020. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Bőven a határ alatt van. Sokmindent nem fognak ezzel csinálni. Max lehet pár hét múlva megismételtetik a vizsgálatot, hogy nem romlott e.
2020. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek az értékek rendszeres testmozgás és diéta mellett vannak. (A PCO miatt sejtettem az IR-t, ezért már vagy fél éve belevágtam a diétába, mozogni meg rendszeresen mozgok évek óta.) Lehet hülyén hangzik, de én abban bízok, hogy a doki lát eltérést és ad rá valamit, de ha rendben vagyok, abszolút fogalmam sincs, miért nem jön össze, merre tovább..
2020. máj. 14. 05:35
 4/15 anonim ***** válasza:

A TSH tényleg nem ok, néztek más pm értékeket is?

Metformint szedsz az IR miatt?

2020. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez szerintem ir .Nem brutális de a cukornál nincs meg a harang forma majdnem teljesen vissza kellene mennie az éhgyomri értékig 4,6 -4,7 -ig.

Az inzulinnál meg van a harang forma de az éhgyomri inzulin max ötszöröse lehetne a 120-nak.

25 körül kellene lennie.

A Tsh picit magas 1 körüli érték lenne jó.

Fontos lenne nézetni Anti-tpo t anti-tg t is gyulladás miatt.

Ez az én véleményem.

De egy"normális"endokrinológus mondja meg a tutit.

Nem feltétlenül kell amúgy gyógyszer.Már mint a cukor gyógyszer.

Nekem rontott az értékeimen.

2020. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze, néztünk hormonsort is, vérvizsgálatok közül csak ez hiányzott. T3, T4, anti-TPO teljesen jó, nem magas a prolaktin sem az ösztrogén, progeszteron se rossz. Csak a TSH magasabb, de akkor a doki azt mondta, elég rá a szelén.

Köszönöm a válaszokat, majd akkor a doki jövő héten megmondja a tutit.

2020. máj. 14. 11:11
 7/15 A kérdező kommentje:
Még nem szedek semmit, csak vitaminokat. (Szelén, folsav, , mio-inozitol, multivitamin, D-vitamin)
2020. máj. 14. 11:13
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor lehet a diéta miatt jó az eredmény. Az IR egy alattomos kis jószág sajnos. De nem lehetetlen teherbe esni vele. En is IR-es vagyok és nem is tudtam róla, első hónapban sikerült. Igaz én eléggé egészségesen eszem/ettem és túlsúlyos pl nem vagyok/voltam, illetve a TSH-m minta értékű volt mindig. Lehet azt kellene jól helyre rázni. Mennyire tartod szigorúan a diétát?
2020. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az első babánk nekünk is összejött a 2.hónapban, a kistesó nem akar. A diétát szerencsére sikerül betartani, hálistennek már beálltam rá, max. havi 1-2x szegem meg.
2020. máj. 14. 16:01
 10/15 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, aki nőgyógyász-endokrinológus és azt mondta, tökéletes, a HOMA-indexem, nincs IR. Pajzsmirigyre kaptam gyógyszert. Mindenesetre, már eléggé berendezkedtem erre az életmódra, úgyhogy továbbra is kerülöm a cukros, fehér lisztes ételeket és a sportot is folytatom természetesen.
2020. máj. 18. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!