Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan tini fiú, aki...

Van olyan tini fiú, aki fiatalon szeretne majd gyereket vállalni? Olyan 19- 24 évesen, és úgy, hogy akkor már munkába is álljon, legalább egy lakást fent tudjon tartani?

Figyelt kérdés

Persze az anyuka is dolgozna, tenne félre pénzt gyerekvállalás előtt, meg utána is amikor munkába tud állni.

Nem hiszem, hogy jó kategóriába tettem fel a kérdést, de nem találtam jobbat.

Szívesen fogadok bármilyen megjegyzést a témához. Köszi, ha válaszolsz!

17/l, aki már pici kora óta szeretne gyereket, és még indig minél hamarabb szeretne



2020. máj. 15. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem leszek szimpatikus, ezt megmondom előre...


És mi akadályoz meg téged abban, hogy 19 évesen lakást szerezz? Netán az, hogy frissen érettségizett, épphogy felnőtt leszel? Na pont ez lesz a baj a pasival is. De a 24 sem sokkal jobb ilyen szempontból, a legtöbbjük egyetemista, ha nem, akkor meg pályakezdő, albérletben lakik vagy tele van hitellel, úgy tartja fenn a lakást. Vagy ha szerencsés, akkor kapott egyet a szüleitől, de az meg elég gáz, hogy neked ez az induló feltétel, már bocs. Egyenjogúság van, nincs jogod elvárni ezt egy pasitól! Te is ugyanúgy megteremtheted a körülményeket, amiket akarsz. Ráadásul nekem úgy tűnik, hogy téged igazából az érdekel elsősorban, hogy a leendő partnered anyagilag álljon jól, hogy te szülhess, nem pedig az, hogy tényleg szeressétek egymást. Akibe tényleg szerelmes vagy, az kell szegényen, csórón is.

2020. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Tizenévesen nem látod reálisan a gyerekvállalást, ennyit fűznék hozzá. Ilyen korban nagyon könnyű gyereket akarni amikor még fogalmad nincs róla milyen a valódi felnőtt élet.

19-24 évesen pedig nem lehet megteremteni a kellő egzisztenciát. Jó esetben 21-22 éves koráig tanul. 2 év munkával nem lehet akkora megtakarítást felhalmozni amivel már felelősségteljes döntés a gyerek. Arról nem is beszélve, hogy egy 1-2 éves tini járogatásba nem vállalunk gyereket. Ha nem éltetek együtt 2-3 évet (amihez ugye megtakarítás és magas jövedelem kellene előbb) akkor hatalmas felelőtlenség a gyerek.

Nagyon naívan állsz ehhez az egészhez hozzá. Amíg nem vagy önellátó már pár éve, amíg nem látod az életet reálisan addig még csak gondolni sincs értelme a gyerekvállalásra. Mert amit most hiszel az életről meg a gyerekről annak köze sincs a valósághoz.

2020. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még nem voltam szerelmes, nem is vagyok benne biztos, hogy hiszek e benne. De az biztos, hogy egy normális pasit szeretnék, nem csak pénzeset. És úgy gondolom, legalábbis remélem, hogyha egy fiú annyi idősen gyereket szeretne, akkor ő csak kedves, tud bánni a gyerekekkel. És igen, abban igazad volt, hogy fontos számomra, hogy a partnerem anyagilag jól álljon. Bár én is szeretnék dolgozni, de gyereket is szeretnék fiatalon. Kisgyerek mellett meg kell valaki, nem akarom, pici korától bölcsibe járatni, sok időt szeretnék majd vele tölteni. És igen, ha nem találok valakit, aki anyagilag jól áll, akkor muszáj leszek várni és akkor én is dolgozok és teszek félre. Nem szeretnék gyereket szülni szegény körülmények közé. Mondjuk az nem zavarna, ha eleinte nem sok minden lenne, esetleg lakás is csak hitelre, de mellette állandó jövedelem.
2020. máj. 15. 14:10
 4/14 A kérdező kommentje:
Az igaz, az életről, a munkáról, hogy milyen költségekkel jár az élet, rezsi, ilyesmi nem sokat tudok sajnos. Abban viszont biztos vagyok, hogy egy gyereket feltudnék nevelni, és jó anya lennék. A gyerekvállalás pénzügyeiről már olvastam cikkeket. tudom, hogy az nem a valóság, de kb. azt tudom. A többi dologgal, hogy hogy lehet megélni tényleg nem vagyok tisztában, és igazából nem is tudom, hogy tudhatnák meg többet, úgy hogy nem abban élek. Szeretnék előre felkészülni, mi vár majd, hogy lehet egy lakást venni, ilyesmi. Bármi tanácsot elfogadok a felnőtt élet elkezdéséről. Egyetemre nem szeretnék menni.
2020. máj. 15. 14:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát abszolút semmit nem akarsz a saját életedből kihozni a gyerekpotyogtatáson kívül... Remek.

Azt hagy kérdezzem már meg akkor, hogy ha mondjuk egyedül kell felnevelned mert nem működik a kapcsolatotok akkor mégis miből akarod eltartani? Hova fogsz kelleni egy gyerekkel a nyakadban nulla tapasztalattal? Nagyon nagyon gyerek vagy még. Ilyen mentalitással egyáltalán nem tudnál egy gyereket felnevelni. Ilyen példát nem lehet egy gyerek elé állítani, ilyen mentalitással eszedbe se jusson a gyerek!

2020. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Baszhatod a jó anyaságot, ha úgy alakul az életetek, hogy a jó anyagi helyzetben élő pároddal szétmentek és Te ott maradsz, pucér seggel, munka nélkül, gyerekkel a nyakadban. Én is mindig gyerekre vágytam, de ez egy életre szól. Nem csak a cukimuki részből áll, hanem hatalmas felelősséggel is jár. Lediplomáztam, találtam egy jó állást (ahova visszavárnak), szerencsével lett egy saját (hiteles) lakásom és egy kis rozoga fordom is. Ezután jöttünk össze a férjemmel, és vállaltunk gyereket. 27 éves vagyok, fél éves a fiam. Semmivel sem maradtam le.
2020. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha egyedül kellene felnevelnem, akkor először valószínűleg segítenének a szüleim. Az idősebb testvéreimnek is segítettek és van is miből. Utána meg, ha a gyerek 3 éves, óvodás, vagy ha muszáj, akkor hamarabb elkezdek dolgozni. Nekem nem az a célom, hogy 30 vagy 40 évesen szüljek gyereket, amikor már minden 100%-osan biztos pénzügyileg, a gyerekkel meg nem bírok már foglalkozni, nincs energiám. És igen nekem ez az életcélom, nem vagyunk egyformák, én nem szeretnék karriert építeni, meg ilyesmi, szeretnék gyereket nevelni. És igen, ha meglesz a megfelelő anyagi háttér, akkor többet is. Amikor kisgyerekekkel vagyok az nagyon boldoggá tesz és ők is szeretnek engem. Sokan mondták már, hogy értek a gyerekekhez. És tudom, hogy a gyereknevelés nem csak játékból áll, hanem kemény munka, de meg tudnám csinálni. Plusz ahhoz is értek, hogy hogy nyugtassak meg mondjuk egy kisbabát, nem adom oda rögtön az anyjának, ha sír. Tényleg úgy gondolom, hogy gyereket, ha meglenne a pénzügyi háttér akkor már most is tudnék nevelni 17 évesen.
2020. máj. 15. 14:44
 8/14 A kérdező kommentje:

Az előző választ az 5-ösnek szántam.

6-os, örülök, hogy neked ilyen jól sikerült az élet. Szerintem is jó, hogy 27 éves korodra sikerült, az tényleg fiatal még. Igazából álmodozom arról, hogy jajj, majd 3 év múlva lehet gyerekem, de szerintem nekem sem fog úgy összejönni. Örülnék neki, ha 27 éves koromra ennyire tökéletesen összejönne.

2020. máj. 15. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Én értem, hogy te mit szeretnél, de azt vedd észre, hogy semmi másról nem szól, amit írsz, csak terólad, én, én, én! Az a gyerek nem a te boldogságodra meg kiteljesítésedre van. Önmagának szülöd, nem magadnak. És ezt 17 évesen még nem fogod tudni átérezni, amikor még amúgy is a pöttyöskönyvek meg a romantikus ábrándok formálják a világképedet, mert nem éltél még a világban egyáltalán.

Miért nem mész akkor gyermekgondozói pályára? Óvodapedagógus, gondozónő, csecsemőápoló, ilyesmi? Ha ennyire szeretsz kisgyerekek közelében lenni, ez lenne az utad, nem? Egy saját gyereknek nem az a dolga, hogy az anyja szükségleteit kielégítse, hanem ő önmaga dolga, a szülőnek meg vannak vele szemben kötelességei. De ha az ambíciód is a kisgyerekek körül forog, akkor indulj el a karriereddel ebbe az irányba. Ahhoz nem kell egyetem.

A dolog anyagi vonzata meg nem ennyire mellékes, mint ahogy te azt elképzeled. "A szüleim majd segítenek", ez nem iskolabüfé meg játékbaba. Nőj fel előbb.

2020. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy boldoggá tesznek a gyerekek egy dolog. Én 12 éves korom óta gyermeket akartam, vagyis tudtam, hogy majd, ha felnövök akarok. Imádtam őket. Sőt ismerőseim gyerekeit is. Én is szerettem volna aránylag korán gyermeket, de 7 év volt mire megadatott nekünk. Ebből 1 évet külön töltöttünk, mert bolond fiatal voltam, 24 évesen! Bizony nem hiába mondják, hogy 25 évesen nő be az ember feje lágya. És teljesen más vágyni egy gyermekre mint megkapni. Imádom szó se róla, de egyáltalán nem olyan mint más gyermekivel együtt lenni. Egyáltalán nem rózsaszín és erre akkor jön rá az ember amikor megkapja a várt csodát. Hidd el nem hülyeségből írják, hogy ne ez legyen életed fő célja.


Nem tudhatod mit vált ki belőled. És tök jó, hogy majd a szüleid segítenek... de ők neveltek már elég gyereket. No meg aztán igazán felelősségteljes anyai ösztönöd van, ha szerinted jó lesz majd úgy is a gyereknek, hogy nem lesz apja. És Amelyik pasi fiatalon babát szeretne, az még nem is tudja mire vállalkozik, és a legtöbbjük le is lép, mert rohadtul nem élték még ki magukat.



Jobban megérni kivárni a megfelelő időt és megtalálni a megfelelő társat hozzá. És nem nem vagy érett a témában. Mert ezzel nem csak a te, de a saját gyermeked életét is hazavágnád. Mert egyáltalán nem a pénz fontos, hanem a normális családi kép, vagy legalábbis illene a célnak azt kitűzni. Nem pedig azt, hogy esik ahogy puffan...

2020. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!