Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció kimaradása 40 év...

Menstruáció kimaradása 40 év felett?

Figyelt kérdés

Március 31.volt meg utoljára a vérzésem, 1 hét késésnél csináltam tesztet negatív lett.

Vérzés azóta sincs!

Ma bejutottam végre orvoshoz, uh.on nézték

Uterus 10 *4.5*4.5

Endometrium 12 mm

Bal ovárium 29 *26 benne 17 mm tüsző

Jobb ovárium 26*17

Orvos azt mondta 1 hét múlva kontroll uh ha nem jön meg és lehet, hogy koraterhesség vagy menstruáció előtt vagyok..azt is mondta ha szombatig sincs vérzés vasárnap tesztelje.

42 éves vagyok nem tervezünk már gyereket szóval terhes nem igen vagyok.

15 éve beállt 28 napra a havim, sose maradt ki csak mikor babát vártam.

Köszönöm ha valaki tud segíteni!


Mi lehet akkor ez?

Volt hasonlóan valaki?



2020. máj. 18. 18:14
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Tavaly voltam ugyanígy, márciusban kimaradt, áprilisban volt először egy nagyon gyenge vérzésem, majd egy hétre rá újra megjött, és el se állt május elejéig.

Júniusban újra megjött, majdnem 2 hónapot véreztem. Ezzel együtt 13 mm volt az endometrium vizsgálatnál. Július végén volt küret, a szövettan szerencsére negatív lett. Norcolutot kaptam, amit decemberig szedtem.

Egész idáig többé-kevésbé normálisan működtem, de most májusban megint kimaradt. Terhesség kizárt. Megyek vissza a dokihoz, szerintem kaparás lesz megint.

42/N

2020. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok bár nekem az áprilisi várt menzesz napján 4-5 napig bő tojásfehérje nyákom volt mintha vérzés helyett ez lett volna.

Vérzés még sincs március óta! Doki nem említette a gyógykaparást egyenlőre, igaz csak ügyeletes doki volt nem igazán volt segítőkész.

2020. máj. 18. 18:42
 3/13 anonim válasza:
100%

Nekem is bő folyásom volt mikor kimaradt és most megint.

Én magánnál voltam, ott nem szórakoztak, megműtöttek. Kaparás szerintem mindenképp kell a szövettan miatt, hogy kizárhassák a méhtestrákot.

2020. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megpróbálok magánt keresni. Akihez jártam már nem fogad betegeket 😟

Így ma a közeli kórházba jutottam be, hétfőn kontroll uh remélem okosabb leszek.

2020. máj. 18. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez inkább menopauza lesz.
2020. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy az 1 hetes késéskor csinált teszten kívül nem csináltál másikat? Mert ha terhes vagy azt mostanra kimutatná.Napra akár terhes is lehetsz, ha valamilyen okból később volt ovulációd(pont a várt menstruáció környékén)
2020. máj. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem csináltam másikat.

Ma veszek de nem hinném, hogy terhesség.

2020. máj. 19. 05:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Megkérdezhetem, mi volt végül? Voltál újra dokinàl?


Nekem ugyanilyen problémám van, köszi ha megírod a fejleményeket!

2020. júl. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia!

A kontroll uh nem volt már mert előtte 2 nappal megjött végül. Fájdalmas, bő vérzéssel 😕

Azóta újra rendszeres a ciklus 🙂

Nálad mi a gond?

2020. júl. 24. 05:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Köszi hogy válaszoltál, örülök, hogy végül megjött neked, bár annak nem, hogy ilyen fájdalmasan.:(


Én is 42 éves vagyok, 3 gyerekes anyuka, 9 éves a legnagyobb.


Nekem mindig-mindig 28 napos a ciklusom, nem szedek tablettát. Idén kezdődött, hogy 1 héttel hamarabb jött meg, aztán 1 normál ciklus, majd 1 hét késéssel jött meg. Most meg lassan 2 hét késésnél járok.:( Fájdogál a hasam minden nap, néha szúrkál is.

3 hete voltam magándokinál, pont spirál felrakásáról egyeztettünk, de elhalasztottuk augusztusra, mert most épp nyaralunk. Akkor kértem hogy csináljon UH-t, mert érzem hogy megváltozott valami. Már bő 1 éve hogy nagyon bő, elhúzódó, sokszor alvadékos vérzésem van.

Semmit nem látott, minden rendben. Stressztől lehet szerinte.

Vagy pajzsmirigy probléma (terhességi pm alulműködésem volt, azóta nem volt kontroll).


A várt menzi előtt együtt voltunk párommal megszakítással, vagyis inkább csak picit az elején voltunk "együtt" - szóval.azért fogok venni egy terhességi tesztet is, bár nem.gondolom hogy ez lenne az ok.


Doki szerint még nem klimaxolhatok, de akkor mi lehet ez? Érzem hogy nagyon meg akar jönni, sokszor van hogy szaladok a wc-re mert érzem hogy na most megjött. De csak vizes folyás (nem folyamatos), meg fájdogál a hasam, ennyi. Mellfeszülés is van, de ez az elmúlt hónapokban sokszor volt.


2 hét múlva van időpontom a spirál miatt, remèlem addigra rendeződik, vagy akkor kérek még egy UH-t.

Pajzsmirigy vizsgálatot is ki fogom harcolni a házidokimnál.

2020. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!