Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Amíg nincs peteérésem/ovum,...

Amíg nincs peteérésem/ovum, addig a vérzésem sem jön meg?

Figyelt kérdés
Ma vagyok a ciklusom 34. Napján. 2. hónapja próbálkozunk kistesóval. A nagyobbik 1 éves, őt még szoptatom naponta többször is még. 6 hónapos kora óta újra visszaállt a ciklusom 28-32 napra. Múlt hónapban kitolódott az ovum, 20.Napon volt, rá 12 napra meg is jött. A mostani ciklusban nem éreztem ovu fájdalmat egyáltalán (máskor elég intenzíven megérzem). Össze vissza 5 ovu tesztet is csináltam, amikor a folyásomból úgy gondoltam, hogy talán ovum van, de mind negatív lett. Tegnap és ma csináltam egy terhességi tesztet, -negatívak lettek, úgyhogy azt is kizárnám, hogy amiatt késik. Igazából mindegy ha nem jön meg, vagy kimarad egy vérzés, csak kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor azért marad el, mert nem volt ovuláció?

2020. máj. 18. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Az ovuláció hiánya nem feltétlenül vezet a menstruáció elmaradásához. Az ovulációhoz az LH csúcs vezet, megreped a tüsző, ha megtermékenyítés van, a sárgatest( megrepedt tüsző helyén) fenntattja a terhességet. Ha nincs ovuláció/megtermékenyülés zuhanni kezd az LH szint és ezzel együtt a progeszteron szint és leválik a méhnyálkahártya, ez a menzesz. Nálad a ciklusba a szoptatás is bezavarhat, főleg hogy írod naponta többször is még. A prolaktin gátolja a tüszőérést. Ha pl. éjjel is szoptatsz, ez különösen érvényesül.
2020. máj. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól hogy valakinek megjön a menzesze, attól még nem fix hogy volt ovulációja is, mivel nem függ össze.
2020. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mensi elmaradás oka az ovuláció vagy terhesség hiánya. Viszont az ovu elmaradás még nem feltétlen okoz mensi elmaradást.
2020. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 19. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!