Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csalódtam a férjemben, ti...

Csalódtam a férjemben, ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk házasok, 32 évesek vagyunk. Kislányunk most 1 éves. A férjem mindig 2 gyereket akart, én 1-et, de "rábeszélhető" lennék egy 2-ra. Múlt hónapban lecsúszott az óvszer, most pedig már 3 napja késik, és akárhogy is akarom nem tudom felidézni, hogy mikor történt, mennyire voltam PÉ Közelben.

Ma kérdezte, hogy megjött-e már, én mondtam, hogy nem, de amúgy sem hiszem, hogy terhes lennék, erre ő, hogy úgyis abortusz lenne, mert a lányunk még kicsi, és későbbre terveztük a 2. Babát.

Kiakadtam, mondtam, hogy úgysem vetetném el, ezen eléggé összevesztünk. Sosem volt abortuszom, nem is szeretnék, de ha megtartanám, akkor mi lenne a kapcsolatunkból? Vagy nevelnék egyedül 2 gyereket, vagy várnám, hogy megbékéljen vele?


2020. máj. 18. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Én is nagyon csalódott lennék. Sajnálom, Kérdező... Annyi történetet láttam, hallottam már, de a mai napig megdöbbent, hogy a férfiak mekkora f.szok tudnak lenni. Elnézést, de nincs jobb kifejezés erre. És ezekkel élünk együtt, áldozunk rájuk x évet, rengeteg energiát... megéri?! 🙁

Én jelen esetben azért szorítok, hogy csak késsen... És ha így lesz, később még véletlenül se hagyd magad "rábeszélni"! Ez a megnyilvánulása most lehet, hogy önmagában többet elárult róla, arról, hogy milyen ember is ő mélyen legbelül, mint az elmúlt évek.

2020. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%

Ilyen tényleg van???

Legalább passzoltok egymáshoz egyikotok sem képes normálisan elmondani a másiknak h mennyi gyerekre is vagyik és mikor

2020. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Fú, ez nagyon gáz helyzet, elhiszem hogy csalódtál. Először is, szerintem csinálj egy tesztet, hogy egyáltalán kiderüljön, hogy mi a helyzet. Utána nem ártana egy komoly elbeszélgetés a férjeddel a jövőt illetően. Szerintem nincs joga kijelenteni kérek perec, hogy abortuszra mész, legfőképpen azért, mert ő is akar még gyereket...


Nem ártana kideríteni, hogy mi lehet az igazi oka, hogy így reagált. Anyagi helyzet? Munkahelyi gondok? Esetleg veszélyben az állása, és fél, hogy nem tud rólatok gondoskodni?


Nem kell egyből elítélni, mert nem csalódtál volna ekkorát, ha nem tartod jó embernek. Mindenképp beszéljétek meg!

2020. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Rájött, hogy nem neki való a gyerekvállalás. Nagyon sokan vannak így ha nem beszélik át rendesen a gyerekvállalás motivációit csak úgy vannak vele, hogy persze csináljuk ez az élet rendje.
2020. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Szégyellje magát. Ez igy nagyon csúnya kijelentés volt. Én is kiborulnék.
2020. máj. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Soha nem került nálatok így szóba hogy mi lenne ha becsúszna egy terhesség? Nálunk alap volt már az első időkben is.
2020. máj. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha eddig ragaszkodtál ahhoz, hogy neked egy gyerek kell, és a másodikhoz rábeszélés kell, akkor az a baj, hogy nem beszélt rá, vagy mi? Simán azt hihette, hogy te is egyből az abortuszra gondolnál.

(a "nem akarom, de ha becsúszik, megtartom" nem egyenlő azzal, hogy "engem erre rá kell beszélni")

2020. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Remeljük inkább csak késik ha pedig nem komolyan lekéne ülnötök beszélgetni erről.Veszekedés nélkül.
2020. máj. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Mi a problémád? Ő abban a hitben volt, hogy te nem akarsz második gyereket, hisz úgy kellett volna téged “rábeszélni”. Neki meg egyelőre elege van a s.zaros pelenkákból, várna még a másodikkal.


Kommunikáció az nulla, edd meg amit főztél.

2020. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudjatok, kedvesebbik válaszolók, itt most nem annyira a gyerek megléte, vagy nemléte a kérdés. Direkt az ilyen gyengébbek kedvéért tettem idézőjelbe, de újra írom, 1 gyereket szerettem volna, de nem zárkóztam volna el egy másodiktól sem, de ha nem jött volna össze sem törtem volna le. Pont

A kérdés itt nem az, hogy megtartom-e vagy sem, hanem az, hogy a férjem hozzáállása miatt tönkremehet minden. Nyilván ha most akartuk volna, akkor nem védekezünk sehogy, de ha így alakult akkor sem érzem jogosnak, hogy aboruszra küld, mert ebben ketten vettünk részt.

És emiatt érzem magam csalódottnak, mert a lányunkat nagyon akarta.

2020. máj. 19. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!