Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kb 3 hete szedem a barátcserjé...

Kb 3 hete szedem a barátcserjét és eszem mellé a tiszta méhpempőt. Bő 1 hét múlva kell, hogy megjöjjön. 5 napja fáj a mellem és sűrűn járok pisilni, olykor émelygek is. Terhes tünet kizárt szerintem, mert az nagyon korai lenne. Ez lehet mellékhatás?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
A sűrű pisilés inkább felfázás tünete, nem a barátcserjéé. Mellesleg több hónap is kellhet neki hogy legyen hatása (ha egyáltalán lesz), nem hiába kúra szerűen kell szedni.
2020. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam rá én is, hogy esetleg felfázhattam. Bár nagyon figyelek magamra, de persze lehetséges. Szedtem korábban trimesztert és attól is mindig pisilni jártam. Szerinted a barátcserje nem egy hatásos szer? Annyira megoszlóak a vélemények. Nem csak a baba miatt ajánlották egyébként hanem az erős menstruációs tüneteimre. Elkezdtem szedni és kb 2napig volt meg.Harmadik napon már semmi. Nálam ez nem megszokott, mert 6-7 nap. Olvastam,h kb 2 hónap mire hat.Emiatt is volt furcsa ez az egész. Terhes biztos nem vagyok.
2020. máj. 22. 10:45
 3/10 anonim ***** válasza:
3-4 hónapig kell szedni, hogy hasson. Igen, szedtem, de sem kiszámíthatóbb ciklusom nem lett, sem gyerek.
2020. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen éreztem, hogy ezt fogod írni. Azért köszönöm a válaszod.
2020. máj. 22. 10:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Én megvettem és be se szedtem, mert mielőtt nekiláttam volna kicsit jobban utána olvastam, és több kárt okozhat mint hasznot, ugyan ez igaz a palástfű és cickafark teára is. Nekem ahhoz volt szerencsém és kellett 3 hónap mire helyrejöttem... Talán a méhpmpő az ami nem okoz kárt, csak alapvetően egészséges... Fordulj orvoshoz, ha nem jön a baba, mert sokszor apró gond van, de az lehet fél év is mire gyógyszerrel helyrejön.. házilag meg csak hazavágja az ember a dolgokat. Csupán tapasztalatból beszélek, nekünk így sikerült sok lelki fájdalom után a kis csodánk... végül csak az alapos kivizsgálás, okok felderítése és azok kezelése hozta meg a sikert... és az 3 hónap alatt ... tehát előtte francnak vacakoltam ráérősen évekig majd évekig a sok hülye házi trükkökkel. Bocsánat, hogy így kifakadok, utálok dokihoz járni, sose voltam az a rohanjuk tipus, sőt, lehetőleg nem mentem... de babatéma egészen más tészta. Sajnos megtapasztaltam, ugyan spontán gondmentes terhességem volt végül, de baromi hosszú idő volt, mert lusta voltam orvoshoz menni, mondván ráérünk... Ezért, ha tehetem tanácsolom másoknak is, hogy nem éri meg várni. Sose lehet tudni mi a gond a háttérben... és a legtöbb ok a babatervezésnél dokit igényel.


Sok sikert nektek!

2020. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2,5 éve próbálkozunk és voltam már kivizsgálásokon jó pár alkalommal. Azt mondták semmi gond nincs velem. Most már apuka jön. Nagy nehezen rávettem a párom és bele is ment. Februárra kaptunk időpontot. Erre január végén pozitív tesztem lett egy hét késés után. Nagy örömünkben jött a csattanó. Méhen kivüli terhes voltam és kivették a jobb petevezetékemet. Természetesen akkor annyira megviselt minket, hogy el is engedtük. De azóta két ciklusom is borzasztó volt. Januárban voltak cisztáim is amik megnyitásra kerültek. Az orvos javaslatára kezdtem el a barátcserjét. Ez a vírus időszak és a homeoffice csak erre volt jó, hogy végre volt magamra idő és sokat tudtam olvasni ezekről. Láttam sok pizitív és negatív kritikát ezért is tettem fel a kérdést. De lehet, hogy abba hagyom és teljesen igazad van menni kell tovább.
2020. máj. 22. 12:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, tényleg nem egyszerű a dolog. Feladni nem szabad! Nálam a pajzsmirigy alulműködés és az IR volt a ludas. Páromnak sem volt tökély az eredménye, de csak vitamint szedett utána. Egy biztos, ha egyszer sikerült teherbe esned, akkor képesek vagytok rá :) Ezt vedd pozitív jelnek! A missed ab-omat is annak vettem, mégha lelkileg fájó is volt. Viszont most nálad simán lehet az a ludas, hogy kivették az egyik petevezetőd... az ilyen dolgok után sokszor kell akár fél év is mire helyreáll minden. Előfordulhat ilyenkor az is, hogy csak minden második hónapban lesz ovud. Mindenképp javaslom az ovu teszt használatát, hogy tudjatok időzíteni is, hátha az fog segíteni, hisz az sose baj, ha mindent megtesztek a cél érdekében :) Kívánom, hogy még idén sikerüljön ismét két csíkosat pisilni és, hogy a folytatás is zökkenőmentes legyen!! :)
2020. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor neked sem volt egyszerű, de hálistennek jó vége lett. Szívből gratulálok. És köszönöm a pozitív szavaidat. Már nem merek itthon ezekről beszélni, mert mindenki azt hiszi, hogy rágörcsölök ( ami igaz, de mégsem :) .. Ebben a hónapban használtam LH tesztet. Napról napra szépen erősödött és a végén pozitív is lett. Természetesen várom a csodát. A párom is ezzel nyugtatott, hogy nincs velünk nagy baj, ha összejött és én is emiatt engedtem el. Köszönöm még1x, hogy szántál rám időt.
2020. máj. 22. 18:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is baratcserjet kell szednem, mert volt egy méhen kívüli terhességem. A jobb petefészek komplett kikerült. Ennek 4 éve. Azóta se jön a baba

Majd írj ha valami pozitívum lesz nálatok, legalább más örömének hadd örüljek. Amúgy nekem semmi bajom a baratcserjetol azon kívül h rendbe hozza a ciklusomat. Végre.

2020. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos azóta sincs babó:(((.. Már mindent kipróbáltam és mindig jó időben vagyunk együtt, de ennyi.. én már nem vagyok annyira pozitív 3 éve próbálkozunk. Már nem tudom mit csináljak..
2020. okt. 20. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!