Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szex ovuláció előtt,alatt?

Szex ovuláció előtt,alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves nő vagyok, 5 éve párkapcsolatban. A menstruációm rendszeres, az évek óta használt applikációm szerint átlagban 36 napos a ciklusom. Most május 2.-án volt az utolsó menstruációm, az app által jósolt termékeny időszak május 17-23, viszont észrevettem, hogy ennél mindig pár nappal korábban észlelem magamon a tüneteket, pld. enyhén mindig fájdogál a hasam, nyúlós váladék. Igazából a kérdésemre sem megnyugtatást, sem biztatást nem várok, csak véleményt. Május13-án védekezés nélkül szexeltünk a vőlegényemmel, és igazából a pillanat hevében "döntöttünk", és belémélvezett. Azóta már 2x történt ilyen eset, most, a napokban. Fura, hogy ebben a hónapban nagyon hosszúnak érzem a termėkeny időszakot.. máskor konkrétan érzem, hogy mettől meddig tart.. ez létezik? Régóta beszélünk már arról, hogy szeretnénk kisbabát, de igazán sosem próbálkoztunk konkrétan. Próbáltam minden infót leírni ami fontos lehet, a kérdés már csak az; hogy lehetek-e terhes? Tuudom, tudom, bármikor lehet terhes az ember, ha szexel. :D csak úgy mégis az érdekelne, hogy mennyi így az esély. Nem csalódnék ha a teszt majd pozitív lenne, de nem keserednék el akkor sem ha negatív, mert ez volt az első védekezés nélküli alkalom, és nem is igazán próbálkozás. :D Remélem nem lett nagyon össze-vissza. Köszi a válaszotokat előre is! :)

2020. máj. 23. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok körítés. Egy mondatban is elmondhattad volna. Igen, ha az ember lánya nem védekezik, akkor van esély a terhességre. Igazából a kérdést se értem, hiszen megválaszoltad magadnak: "Tuudom, tudom, bármikor lehet terhes az ember, ha szexel. " :)
2020. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján természetesen lehet.

De senki nem lát beléd, az orvos sem láthat mindent uh-gal. Ez alatt azt értem, pl egy felfázás miatt lehet petevezetek elzáródás. Vagy valami hormonális probléma, pajzsmirigy, amot észre sem beszel. Sok sok dolog befolyásolhatja. Van, akinek egy alkalom elég, van akinek 100 sem elég egy terhességhez.

A 36 napos ciklus szerintem hosszú. Én pcos és ireskent 31 napos ciklusokkal rendelkezem.

2020. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként ne ilyen csodakalkulátorokat használj, mert az csak egy átlagot von. Inkább ovulációs teszttel bizonyosodj meg róla, hogy mikor van ovulációd (Egyébként, ha mondjuk adott ciklus 36 napos, akkor 36-14=22 napon volt az ovuláció).

És igaza van az előttem szólónak, a 36 napos ciklus hosszú. Gyerekvállalás előtt szerintem érdemes az embernek kivizsgáltatnia magát, több szempontból is. Én nem értem azokat, akik csak akkor nézetik meg magukat, amikor már x ideje nem sikerül. Akkor az az idő csak el lett pazarolva.

2020. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszotokat!

3-as, ezzel egyetertek.. az az igazsag, hogy nekem sosem tunt fel, hogy hosszu lenne, mert mindig ennyi volt, az applikacio pedig atall az en “ritmusomra”, szoval nem jelez, sem semmi. Most neztem csak meg a feluletet ahol atlagot von, meg is lepodtem. Mindenesetre felvettem a kapcsolatot egy rendelovel, utanajarok a dolognak. :)

2020. máj. 23. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!