Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem esek teherbe?

Miért nem esek teherbe?

Figyelt kérdés

Megcsináltam az ovu tesztet. ( vasárnap pozitív, szex, hétfő pozitív - akkor mondjuk nem voltunk együtt, csak kedd reggel, amikor már nem volt pozitív). Már múlt hónapban is így csináltuk, azelőtt is.

Vajon mi lehet az oka, hogy még nem estem teherbe? Nagyon idegesít már. Pedig fiatal vagyok, úgy gondoltam, hogy egészséges és mégsem történik semmi. Nagyon aggaszt.


2020. máj. 25. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért 3 hónap még nem a világ, nem mindenki esik teherbe pikk-pakk teljesen mindegy, fiatal vagy nem.

Ha már sokáig húzódik, kb 1 év akár akkor el lehet menni egy kivizsgálásra mindkettőtöknek, addig meg nyugi. Fölösleges ilyen korán ilyen szinten rá stresszelned, hogy ovutesztezel meg hasonlók. Bele fogsz kattanni, mondom én 8 hónapnyi próbálkozás, meg egy vetélés után. Nyugi. Magaddal cseszel ki.

2020. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk inkább előtte legyetek együtt és alatta, ne aznap és utána.

Attól hogy te azt gondolod egészséges vagy ez nem biztos. Lehet egy hormon ami nem stimmel és kész. Vagy valami más amit nem veszel észre.

1 év után érdemes kivizsgáltatni.

Én 8 hónapja nem esek teherbe és most fognak műteni endometriózis gyanuval.

2020. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A terhességhez azért sok mindennek kell klappolnia egyszerre, hiába tűnik "egyszerűnek".

Jól írják a többiek, ha kb.1 évig nem sikerül, akkor érdemes orvoshoz fordulni. Addig meg lehet elkezdeni szedni folsavat, esetleg terhesvitamint, hogy rákészüljön a tested is.

2020. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A terhességhez nagyon kevés annyi hogy “pedig fiatal vagyok”. Nyilván előny, de önmagában semmit se jelent. Lehet hogy egészségesnek érzed magad, de attól rejtőzhet ott egy inzulinrezisztencia, pajzsmirigy vagy mellékvese betegség is.
2020. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%
Mert szerencséd van
2020. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon nagy szerencse, tényleg.
2020. máj. 25. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy fiatal (huszonéves), egészséges lánynak kb 25% esélye van teherbe esni egy hónapban. Ez a szám 3o év fölött egyre csökken.

Nagyon ritka, hogy valaki elhatározza, hogy gyereket akar és rögtön terhes lesz.

Átlagos idő 8-10 hónap. Én is szeretnék babát, nekem ez a 4. próbálkozós hónapunk, de én már annak is nagyon örülnék ha idén teherbe esnék.

2020. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!