Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes úgy, hogy...

Lehetek terhes úgy, hogy lényegében nincs menstruációm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elméletileg Polocisztás ováriumom van. Anyukámnak fiatal korában ugyan ez volt a gondja mint nekem de az első terhesség után ez megszűnt neki.

Van, hogy hónapokig sem menstruálok. Megvannak havi szinten a tünetek de nem vérzek. Mikor orvosnál jártam azt mondta lát érett tüszőket de mivel nem vérzek így valószínűleg elhal. Arra lennék kíváncsi ha nem menstrualok hónapokig attól még közben lehetek terhes? Én józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy nem. De kíváncsi lennék a véleményetekre. Ezt sajnos az orvostól elfelejtettem megkérdezni utólag pedig nem lehet elérni sem az orvost nem az asszisztenst.



2020. jún. 2. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem - amíg a probléma fennáll. A dolog viszont olyan mint a zsákbamacska. Ha közben változás áll be azt nem fogod észrevenni azonnal, kb. mint az orosz rulett, nem tudod ott van-e a töltény amíg nem húzod meg a ravaszt.
2020. jún. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Néha van menstruációd, tehát néha azért mégis kiszabadul egy-egy tüsző. Ha esetleg pont egy ilyen hónapban, amikor amúgy lenne menstruációd, vagy együtt "élesben" a pároddal, akkor akár még az is lehet, hogy teherbe esel. A legtöbb PCO(S)-es ismerősömnek sikerült teherbe esnie, még akkor is, ha nem kezelte (aki meg kezelte, annak hamarabb is, mint nekem, pedig nekem nincs is ilyen problémám), szóval önmagában ez az állapot nem zárja ki a terhesség tényét. De az biztos, hogy ha nem kezdesz vele semmit, az megnehezíti a dolgot- ha mást nem, tovább kell próbálkozni.
2020. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ugye úgy lehetsz terhes ha petesejttel találkozik a hímivarsejt. Na most ha a tüsző, amiben a petesejt van, elhal, nincs vérzés, nincs normális hormonális körforgás, akkor igen kevés - nem nulla, de kevés - az esélye hogy teherbeess kezelés nélkül.

Ha van is menzeszed, az könnyen lehet anovulációs ciklus (vagyis nincs tüszőrepedésed, csak lebomlik a méh belső "bélése" mert már nem tudja a szervezet fenntartani tovább - ugye ez a menstruáció).

Nem nagy csinnadratta rendbeszedni a ciklust: szénhidrátszegényen kell étkezni (fehér kenyér, cukor nuku, tisztességes teljes kiőrlésű dolgokból is csak kevés, gyümölcsből kevesebb, sok-sok zöldség), mozogni heti 5x30 percet minimum (nem séta hanem torna, futás, tánc, súlyzó, ami jól esik), szedni egy jó multivitamint, mellé külön vasat meg D3 vitamint. Ja és a stresszet minél jobban kiiktatni, én hiába tartottam a fentieket, a melóm kizsigerelt, csak utána rendeződött a ciklusom, hogy váltottam.

Ha ezek - meg kis súlyvesztés - nem segítenek, még opció dokival metformint felíratni és mellette tartani ezeket.

Nekem egyébként az Aviva torna is segített sokat meghozni és szabályozni a ciklusom, de, ismét csak a fentiekkel együtt.

2020. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mire megy ki a kérdés.

Ha az a kérdés, hogy foglalkoznod kell-e a védekezés sel, ha nem akarsz gyereket, akkor a válasz egyértelműen igen. Ugyanis attól, hogy hónapokra kimarad, néha-néha meg van ovuláció, és ha pont elkapjátok, akkor bizony terhes lehetsz.


Ha az a kérdés, hogy ha gyereket akartok, akkor elég-e a várni a sült galambra, akkor a válasz nem. Nyilván teherbe ehetsz, csak jóval kisebb eséllyel, mint ha egészséges lennél. Ha gyereket akarsz, akkor célszerű kezelni a problémát.


Tudod, ez ilyen Murphy. Ha nem akarsz gyereket, de nem védekezel, mert "úgy is PCOS-s vagyok", akkor tuti összejön. Ha meg akarsz, akkor szinte biztos, hogy megnehezíti.

2020. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan PCOS-es ismerősöm aki nem védkeezett és terhes lett.
2020. jún. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!