Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miben volt könnyebb/nehezebb...

Miben volt könnyebb/nehezebb gyereket vállalni, családot alapítani 25-35 éve, mint most?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a társadalmi elvárások változtak. Most sokan megengedhetetlennek érzik, hogy saját lakás és autó nélkül gyereket vállaljanak. Meg sokkal többen mennek a felsőoktatásba, így eleve később jutnak el a gyerekvállalásig.


A másik az, hogy az ingatlanárak a bérekhez képest nagyon megemelkedtek. Plusz az igények is: én közös szobában nőttem föl a testvéremmel, ma már ez sokak szerint elfogadhatatlannak számít (igaz is, hogy kényelmetlen).


A harmadik pedig hogy a nőkre ebből a szempontból többirányú nyomás nehezedik: ha dolgozni akar, akkor karrierista, ha meg inkább szül és a párja tartja el, akkor élősködő. Persze nem feltétlen ugyanazok az emberek mondják ezt, de azért mindkét oldal elég hangos ahhoz, hogy zavaró legyen.


Én ezeket látom, de lehet, hogy vannak más szempontok is.

2020. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Nem látok különbséget. Anyukámmal összehasonlítva, gyakorlatilag ugyanúgy szültünk (házasságban, 20-as évek elején, diplomával, kevés munkatapasztalattal). Ő elvált, mi együtt vagyunk, de ez nem azon a 25 éven múlt.
2020. jún. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Én 22 évesen azt vettem észre, hogy a korombeli nők lenéznek azért, mert korán szeretnék gyereket. Én késői gyerek vagyok, korán félárva lettem, nem szeretném ha hasonló történne az én gyerekemmel. Van autóm, van fedél a fejünk felett (igaz nem saját, de manapság ha mindenki arra várna hogy saját háza legyen, igen későn jönnének a gyerekek)
2020. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
3.as valaszolo!! Istenem vegre egy normalis valaszt olvastam!! Bar igy gondolkodnak mint te! Sok sikert hozza
2020. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm! 😊
2020. jún. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régebben nem volt ilyen családellenesek a fiatalok. Érettebbek voltak a fiatalok, és nem voltak kifejezetten öregellenesek. Ezért az idősek is segítőkészebbek voltak természetesnek tartották, hogy a fiatalok az első éveiket velük töltik. És ez jelentős segítség volt, anyagilag is.
2020. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!