Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így gyereket vállalni?

Így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Most 17 ėves vagyok, és egy pár ėven belül szeretnėk gyereket. Az anyagi háttėr az szinte biztosan meglesz, de ha nem azt úgyis fogom tudnk és akkor vårok mėg egy kicsit. Olyan pårt talålni, akivel biztosan fel tudnėk nevelni egy gyereket, tėnyleg szeretnėnk egymást, nem hiszem, hogy sikerülne pár éven belül. Mit gondoltok erről?

2020. jún. 9. 09:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%
Ennél ostobább ötleted nem volt 17 évesen???? De ha el akarod szarni az egész életed, hát hajrá... aztán majd ne itt sírj, hogy nincs mit enni adni a gyereknek...
2020. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%

Én is 17 évesen jöttem össze a barátommal, most 19 vagyok, és 2-3 éven belül tervezzük az esküvőt és a babá(ka)t, tehát 22-23 éves korom környékére, ami tök fiatal sztem:)

Nem lehetetlen ilyen párt találni, csak jó helyen kell keresgélni, meg esélyt adni az embereknek.

2020. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Mi a kérdés? Apuka azért tényleg nem ártana hozzá. Anyagi helyzeted meg 17 évesen nem lehet túl fényes.
2020. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Én 16 évesen jöttem össze párommal,most 25 vagyok és van egy 4 hónapos fiunk. Nem lehetetlen ennyi idősen megtalálni,viszont nem úgy kell keresni, hogy ő lesz a gyerekem apja egyből. Valamint 17 évesen honnan tudod,hogy az anyag hátteret tudod biztosítani? Te tudod,vagy a szüleid? Mert az sem mindegy
2020. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
Én 17 voltam mikor összejöttem a párommal (mostmár a férjem) és van egy 9 hónapos gyerekünk, most 25 vagyok. Nem lehetetlen, simán megtalálhatod a párodat ilyen fiatalon is.
2020. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom, elindítanak az életben, meg lesz jó végzettséged, ezért mondod, hogy anyagilag nem lesz probléma. Nincs ebben semmi gond, jó kis terv!

Annyi a tanácsom, hogy ne ess abba a csapdába, amibe én estem. Fiatal anyuka szerettem volna lenni, családot szerettem volna jó hamar. Volt egy párkapcsolatom, viszonylag oké férfinak tűnt, korrekt apa-alapanyagnak, egy idő után a kezemet is megkérte, nem annyira volt jó a kapcsolat, untam és nem igazán szerettem, de hát én is szerettem volna már feleség és anya lenni. Hozzámentem. 3 év múlva beadtam a válást, és nem lett gyerekünk... Nem működik így sajnos. A megfelelő társ nélkül nem megy a teljes család, persze mindenféle sors létezik, de ha jól értem, te egy klasszikus családot képzelsz el, és hát ahhoz az első lépés tényleg a nagybetűs TÁRS megtalálása. Ne kövesd el azt a hibát, hogy ezt a lépést nagyvonalúan átugrod, és mindenféle idilli elképzeléssel beleveted magad a családosdiba valakivel, akivel épp együtt vagy. Van, akinek bejön, de ők vannak kevesebben. Boldog vagyok, hogy tőle nem lett gyerekem. Most 36 éves vagyok, most várom az elsőt, hát mit mondjak, nem így terveztem, de most van mellettem egy olyan ember, akivel tényleg érdemes.

Amit 4. mond, az nagyon jó. "nem úgy kell keresni, hogy ő lesz a gyerekem apja egyből" ez nagyon jó megfogalmazás. Én így kerestem, és meg is szívtam.

2020. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen fiatalon, hogy tudd, hogy a párod igazi társ, azért nem könnyű kideríteni.. kell egy pár év amit együtt éltek. 20 évese voltam mikor összejöttem a férjemmel. hamar összeköltöztünk, de 2 év után költöztünk külön a családtól, majd rá két évre szét is mentünk... egy év múlva viszont újra összejöttünk és azóta élünk vígan együtt és van már egy 3 éves gyermekünk. Bármikor szétmehet egy kapcsolat, de gyakoribb, hogy 25 alatt történik ez meg, ráadásul a 20 év körüli pasik, egyáltalán nem apafigurák.. sajnos ismerek nem is egyet akiből apa lett, de a kapcsolat tropa lett... ők még nem értek meg az apaságra, természetesen, ha pár évvel idősebb lesz a párod, az ilyen téren szerencsésebb. Lényegében nem lehetetlen megtalálni az igazit fiatalon, de ahhoz olyan kell, aki kiélte magát, vagy elég neki a nagy ő. Illetve te is olyan legyél, aki nem akar még mást. 25 éves korodig simán lehetsz anyuka, de azért 2-3 közös év amit kettesben együtt élve töltötök nagyon sokat számít.


Minden esetre sok sikert az álmaidhoz, de csak okosan, mert ilyenkor még másnak tűnik az anyaság mint valójában. Tiniként még a cuki babát látod, de nagyon nem rozsaszín az anyaság , én örülök, hogy mégsem jött össze 20-22 évesen. 27 évesen lettem végül terhes és így is nagyon nehéz, pedig sokat vártunk rá, de megérte és megérte az is, hogy csak később sikerült :) Adj időt magadnak és annak, hogy igazi társra találj. Az a legfontosabb!

2020. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

Én lebeszélnélek, bár úgyse hallgatnál rám.


Szerintem nehéz jól(!) felnevelni egy gyereket.


Még magadat se ismerted, valósítottad meg. Előbb inkább azt.

2020. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Az anyagi háttér meglesz, mivel leszjó szakmám is és abban is dolgozhatok (mondjuk ahhoz tényleg kell pár év, hogy biztosan legyen egy kis félretett pénz, meg állandó kereset, vagy ugye a gyes, gyed miatt is kell pár évet dolgozni). Vagy pedig viszem tovább a szüleim vállalkozását, ők úgyis szeretnének már pihenni, emlegetik, hogy valamelyik gyereknek továbbadnák.

A pártalálásban meg nem vagyok biztos. Igazából én apukám sem egy minta apa, nem szörnyű, de azért a saját gyerekemnek nem ilyet képzelnék. Szóval inkább vállalok egyedül gyereket, mint egy rossz társsal. De ez még az évek során kiderül. Igazából nagy családot szeretnék, és lehet, hogy mondjuk vállalok egy gyereket egyedül, utána meg lesz ami lesz vagy találok párt vagy nem. Egyedül nem lesz tényleg sok gyerekem. De mondjuk nem is akarom az egész életemet pár nélkül leélni.

Egyébként már nagyon régóta szeretnék gyereket, és rengeteg mindennek utánanéztem, nevelési módszereknek, költségeknek, ilyesmi.

De ezek még csak ilyen elmélkedések, nincs tervbe az, hogy najó akkor én holnap elmegyek és keresek valakit aki teherbe ejt.

Plusz most, hogy olvasom a hozzászólásokat, hogy 17 évesen összejött a párjával és hamarosan lehet, gyerek lesz, meg ilyesmi, én is lehet, hogy várok, amíg tényleg találok valakit.

Köszönöm szépen a kedves válaszokat, azokon tényleg elgondolkodom! Akik meg nem túl kedvesen írnak, még ha lehet, hogy igazad is lenne, én se, ahogy szerintem az emberek nagy része sem veszem figyelembe az ilyen stílust. És ha a gyerekeitekkel is ilyen stílusban beszéltek/fogtok beszélni (mondjuk csak azért mert fel tett egy ártatlan kérdést), akkor nektek nem való gyerek.

2020. jún. 9. 12:06
 10/29 anonim ***** válasza:
77%
Én 14 éves voltam, amikor megismertem a férjemet, akiről akkor még nem gondoltam volna, hogy valaha a férjem lesz. 16 évesen összejöttünk és 18 éves összeköltöztünk. 20 éves voltam, amikor megkérte a kezem és 21 évesen összeházasodtunk. 23 éves voltam, amikor megszületett a kislányom, 25 évesen pedig a kisfiam. Most vagyok 26 éves és még szeretnénk egy gyereket. Szóval nem lehetetlen az elképzelésed.
2020. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!