Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány évesen szerettél volna...

Hány évesen szerettél volna első babát? Hamarabb/később jött vagy pont akkor?

Figyelt kérdés
Nekem fiatalon az volt a terv, hogy olyan 24-25 évesen lesz az első babám, azt gondoltam minden szempont idális lenne. Most elmúltam 25 éves és bár, 5 éve boldog kapcsolatban élek még nem állunk készen sem érzemileg, sem anyagilag. Most úgy érzem még 2 év simán belefér, de 30 éves korom előtt mindenképp jó lenne,mivel legalább két gyereket szeretnénk. A párom már 2 év múlva így is 30 éves lesz. Nektek hàny évesen jött az első baba? Engem kicsit bánt, hogy nem leszek fiatal anyuka (20-25 év között), de sajnos nem úgy alakultak a dolgaink. Szerintetek mennyire késő 30hoz közel szülni az első babát?
2020. jún. 9. 15:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

25 éves koromig szerettem volna hármat. Végül 26 évesen ikreket szültem :)

Egyáltalán nem késő 30 évesen szülni.

2020. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
22-23 évesen szerettem volna, epp betöltöttem a 26ot, mire megszületett az első. A mai napig bánom, hogy nem jött össze az eredeti terv.
2020. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
20 évesen szerettem volna az elsőt, 6 évet váratott magára. Így utólag belegondolva, lehet, hogy jobb így, hogy azt a pár évet még kettesben töltöttük, de megoldottuk volna korábban is. 😊
2020. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen már szerettem volna gyereket, a sors fintora, hogy 7 évvel később lettem csak anyuka :)
2020. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

25 évesen szerettem volna az első babát amikor kislányként ezen gondolkodtam. 20 évesen ismertem meg a férjemet, 23 évesen becsúszott a baba, 24 voltam amikor megszületett. Amikor elkezdtünk beszélgetni, hogy mikor lesz babánk hiába mondtuk, hogy jó lenne 25 körül teljesen be voltunk rezelve, úgyhogy úgy voltunk vele hogy 30 előtt még de inkább a vége felé jöjjön, hát az élet közbeszólt. :D

Nekem saját lakásom van 20 éves korom óta, stabil, jól fizető munkahelyeink voltak és a tanulmányainkat is épp a gyerek előtt be tudtuk fejezni tehát minden adott volt.

A 30 szerintem egyáltalán nem késő sőt, ma már inkább az átlagos életkor az első gyerekhez, én mindenhol megkaptam, hogy milyen kis fiatalka vagyok.

2020. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Már 17 évesen tudtam,hogy szeretnék majd 2 gyereket. A terv az volt a kis fejemben,hogy 30 alatt akarom szülni,mindkettőt. Persze arra nem gondoltam,hogy a "nagy Ő" eljövetele nem úgy történik mindig,ahogy és amikor akarjuk.:) Voltak hosszabb kapcsolataim, együttéléssel is de egyiknél sem éreztem,hogy szülnék neki. Majd mikor túl voltam sok csalódáson és lemondtam mindenről,akkor jött a jelenlegi párom. Nála 2 hét után tudtam,hogy a férjem lesz és gyereket is akarok neki szülni. Most vagyok 31 és terhes az 1.babával, mire szülök lassan 32 leszek. A mostani terv az,hogy 35 alatt jöjjön a 2.gyerkőc ha a sors is úgy akarja persze. Persze ideálisabb lett volna fiatalabban, de ez így alakult. Azért egy 30 pár eves nő nem öreg még,ne aggódj. Egészséges vagyok, de nyilván úgyis alaposan kivizsgálnak,nem lesz semmi probléma. :)
2020. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
25 éves voltam, amikor nekiálltunk a próbálkozásnak, már bőven 26, amikor össze is jött, és 27 amikor megszületett. Jó lett volna, ha egyből összejön, de hát az élet nem mindig hozza a terveket. Bár nálunk adottak voltak a lehetőségek korábban is, nekem még korai lett volna ha hamarabb jön a lányunk. Fejben is fel kell erre készülni, és néha az is sokkal később jön, mint ahogyan az ember arra számít (20 évesen meggyőződésem volt, hogy 1-2 éven belül én már felkészült leszek a dologra. Hát, nem voltam :D ).
2020. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen szerettem volna először, de még jó, hogy nem lett belőle semmi, mert nem működött az a kapcsolat. Utána a következő kapcsolatomban 26-27 éves voltam, amikor szerettem volna. 34 évesen szültem. Úgy néz ki, jön a kis tesó, 36 éves leszek, ha megszületik. Jó lett volna előbb, de így jött ki, nem bántam meg.
2020. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
30 éves korom körül szerettem volna, majdnem 31 voltam, mikor a fiam született. Most vagyok 27 hetes a kislányommal, 2 hónap múlva 39 éves leszek.
2020. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Kora huszonévesen szerettem volna gyereket. Egy vagy két kislányt.

Most vagyok 36 és az elsőt várom, aki kisfiú lesz :D

Hát én elengedtem. Nem ideális az életkor, de így alakult. Boldog vagyok.

2020. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!