Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor jöhetnek az első tünetek...

Mikor jöhetnek az első tünetek es az első teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már 2 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Nemrég volt vérzésem,utána nem kezdtem újat szedni,mert nagyon szeretnénk babócát.

Sokat olvasok, valaki azt írja hogy a gyógyszer abbahagyása után hamarabb összejön. Viszont olyat is ,hogy várni kell.

Mivel eddig szedtem, ha most próbálkozunk és nem fog jönni a vérzés (a gyógyszer hiánya miatt) a megvonásos, lehetséges hogy terhes leszek?

Ti mikor csináltatok tesztet? Vártatok gyógyszer után?

Mikor jelentkeztek tünetek?


2020. jún. 26. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm ahogy abbahagyta terhes lett. Viszont lehet kicsit csúszott az ovuláció, mert 4 hét után tesztelt, negatív volt. Valamikor 52. napon lett egy pozitív tesztje először. nekik elsőre így sikerült.


Itt sokaknak viszont idő kell mire minden helyre jön odabent, ilyenkor sokszor az a probléma, hogy nem elég vastag a méhnyálkahártya. Érdemes E vitamint szedni.


Tesztelni leghamarabb 2 nappal nem várt előtt már érdemes, ha valaki türelemetlen.


Tünetek? Kinek hogy :D


Első terhességem ikrekkel (sajnos ők hamar angyalkák lettek) Még a havimat is elfelejtettem, semmi tünetem nem volt és már hat napja késett, mikor észrevettem, teszteltem és pozi volt.


Második terhességemnél mrá 5 nappal nem várt előtt vacakul voltam, szédelegtem mint aki másnapos, és másnap a tesztjeim halvány pozik lettek.


Alapvetően ritka, ha hamar van tünet meg pozi teszt is. Azt tudni kell, ha a tünetek terhesség miatt vannak akkor azt a hcg és az emelkedett progi együttesen okozza, tehát akkor a teszt is pozitív lesz. Jellemzőbb, hogy hamarabb lesz egy teszt pozitív, a tünetek inkább később jönnek, kb 1-2 héttel nem várt után.


De van akinek semmi tünete sincs :D Ha tudod az ovuláció idejét (ovutesztet használsz) akkor rá 16 nappal már 100%-os eredményt mutat a teszt.


Ha valakinek később lesz ovuja, akkor fordul elő, hogy napokkal később lesz csak pozitív a teszt, de ugye akkor nem tudja, hogy mikor is volt ovu.


Remélem tudtam kicsit segíteni. Sok sikert nektek!

2020. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónap volt a fogamzásgátló abbahagyásától számítva, mire sikerült. Nem állt helyre egyből a ciklusom.

Nem vártunk semennyit, a modern gyógyszerek után már nem kell.

Tesztet akkor csináltam, amikor gondoltam, hogy megjönne, de nem jött meg. Bár ez az elején becsapós volt, mert lett egy 36 napos ciklusom, már örültem, hogy egyből sikerült, aztán persze csak késett...

Nem voltak terhességi tüneteim, egyszerűen csak nem jött meg. Mondjuk én szerencsés vagyok, azóta is csak annyi a tünetem, hogy nő a hasam és rúg a gyerek. 26hkm

2020. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 8+2 hkm vagyok, 6. Heten kezdodott émelygés, ami mindig étkezés után jelentkezik! Ennyi a tünetem 🥰
2020. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én miután abbahagytam a fogamzásgátló szedését, vártam 2 hónapot, vagyis 2 menstruációt, hogy lássam mi a helyzet a ciklusommal (8évig szedtem tablettát). Az első 28. napra, a másik 30.-ra jött meg. Ebben a 2 hónapban szedtem az Elevit 1-et,illetve elkezdtem tudatosabb lenni a táplálkozást illetően. Abban a hónapban mikor először próbálkoztunk, sikerült is teherbe esni. A nemvárt menstruáció előtt már 4-5 nappal reggelente hányingerem volt, émelyegtem, fáradt voltam, görcsölgettem. Ekkor még negatív volt a teszt, de a nemvárt utáni 2.napon már pozitívat teszteltem. Lehet, hogy a 3. tabi mentes ciklusom extra rövid lett volna. Én 29.naposként számoltam az ovunál, de az orvosom szerint kb a ciklus 7-8.napján lehetett már peteérés.
2020. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!