Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » IR gyanú miatt vérvételre...

IR gyanú miatt vérvételre mentem, ezek lett az eredményeim. Szerintem rosszak. Nagyobb ilyenkor az akadály, esetleg vetélési esély?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok várandós, de szeretnék az lenni. Ezekkel az értékekkel gond lehet teherbe esni?


Glükóz:

0. 5,2

60. 8,0

120. 8,8


Inzulin:

0. 42,1

60. 208,3

120. 300,0


Homa IR 9,9



2020. jún. 28. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Nem vagyok orvos, de azt tudom hogy ez nem jó eredmény. A glukoznak es az inzulinnak is csökkenie kellene a 120 perces vérvétel eredményénél.

Azt nem tudom megmondani hogy mennyire rossz az eredmény, de szerintem a 200-300-as inzulin nagyon nem jó.

Mindenképp konzultálj endokrinológussal, és aztán a nőgyógyászoddal is.

Egyébként az inzulinrezisztencia szerintem fennáll, de nem akarnálak diagnosztizálni.

Hogy ez mennyire befolyásolja a teherbeesést azt nem tudom, minden esetre nem hiszem hogy segít sajnos.

Viszont biztosan fognak tudni segíteni, ne keseredj el, de mindenképp járj utána már magad miatt is.

2020. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, endokrinológusnál már van időpontom, a nőgyógyászom nem látott cisztákat sehol, azt mondta szervi nyoma nincs PCO-nak. Ezért is mentem laborba, hogy kizárjam az IR-t, de hát nagyon nem stimmel. Szeretnénk babát, de félek is, hogy így szabad-e majd egyáltalán.
2020. jún. 28. 14:16
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok!

Hú, azt nem tudom hogy “szabad-e”, értem mire gondolsz. Az tuti hogy egy terhesség során sosem jó ha az anyának gondja van a cukorfeldolgozással. De biztosan van erre megfelelő kezelés. Szerintem baba előtt beállítják neked a megfelelő diétát/gyógyszert/mozgást és ha azt tartod akkor jöhet a baba, és terhesség alatt sem lesz gond.

De úgy tudom, hogy ilyen esetekben babavárás alatt talán több terheléses vizsgálaton kell résztvenni mint az átlag 1.

Szerintem ne aggódj, pici segitséggel, odafigyeléssel helyrebillentik majd neked és jöhet a baba.

2020. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást!
2020. jún. 28. 14:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kettő gyerekem és egy vetélésem után derült nálam az IR. Ennél rosszabb eredményeim voltak. Mostmár kezelik,sokkal jobbak az eredmények,de sajnos ismét elvetéltem. De lehet,hogy semmi köze nem volt az IR-hez.
2020. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom! :(
2020. jún. 28. 14:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez már egy eléggé combos IGT, azaz prediabétesz. Jelenleg az IR és a kettes típusú cukorbetegség közt vagy. A diétának már kezdj el utánanézni. Ezekkel az értékekkel vagy nem esel teherbe vagy elvetélhetsz. Javaslom, hogy addig hagyjatok is fel a babaprojekttel amíg nem normalizálódnak az értékeid.
2020. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet persze. Mikor nekem az endos doki felirta a gyogyszert annyit mondott h ne probalkozzunk fel evig. Kivartuk, es elsore osszejott most terhes vagyok. Bar elotte egyaltalan nem probalkoztunk... Ezzel szemben a nodokim azt mondta nem kellett volna varni fel evet szoval szerintem egyikkel sincs baj de en azert varnek 1-2 honapot gyogyszer szedes utan, es ha mar jok az eredmenyek neki lehet allni. De van egy ismerosom is most akinek a teherbeeses utan derult ki az IR, kapott gyogyszert es szerencsere meg semmi gond! 10-11 hetes :) attol ne ijedj meg hogy menni fog a hasad vagy hanyingered lesz a gyogyszertol, adj idot majd a testednek hogy megszokja. Sok sikert!
2020. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Ezek elég durva eredmények. Egy terhességhez az inzulinnak 5-10 alatt kell lennie, de a cukorértékek is eléggé el vannak szállva.

Addig is amíg nem jutsz dokihoz, mehet a mozgás és a szénhidrátok elhagyása.

2020. jún. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Homa ir alapján is erős ir!
2020. jún. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!