Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A férjemmel babát szeretnénk. ...

A férjemmel babát szeretnénk. Tegnap elott (szerdán július 8) bennem ment el. Másnap reggelre megjött a menstruációm. Majd csak 22-én lenne jó tesztelnem, már vettem is egyet. Szerintetek teherbe eshetek? Esett már így teherbe valaki?

Figyelt kérdés
2020. júl. 10. 13:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem valószínű, hogy teherbe estél, de láttam már olyat akinek sikerült pl. menstruáció alatt, akkor se nagyon esélyes.
2020. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Minimális az esélye, majdnem nulla.
2020. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából olyan 100% esélyt adok neki, hogy ha teherbe is estél, az nem ebből az aktusból lesz. Menstruáció előtti napon eleve nem vagy termékeny, de még ha esetleg az is lettél volna, a menstruációd miatt a beágyazódás sem tud megtörténni (hiszen az a nyálkahártya válik le, amibe beágyazódna, és vérzés után pár nappal még nem elég vastag a méhfal, hogy ez megtörténhessen).


Szóval felesleges tesztelned 22-én. Nézd meg, hogy átlagosan hány napos a ciklusod (menstruáció első napjától következő menstruáció első napjáig tartó időszak - tankönyvi intervallum a 28 nap, de ettől ugye eltérhetsz), és számold ki a középidőt, akkor van az ovuláció, amikor termékeny vagy, akkor legyetek mindenképpen együtt védekezés nélkül (tankönyvi 28 napos ciklus esetén ez a 14. nap, vagyis ha mondjuk adott hónap 1-én jött meg a menstruációd, akkor adott hónap 14-én van az ovuláció). Ha ezzel nem akarsz foglalkozni, nem akarod számolgatni, akkor egész hónapban legyetek együtt átlag kétnaponta védekezés nélkül, és ha kimarad a következő vérzésed, csak akkor tesztelj.

Illetve javaslom néhány témával foglalkozó honlap, esetleg biológia könyv átolvasását, mert borzasztó buta kérdést tettél fel.

2020. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha babát szeretnétek, akkor a ciklusod közepe táján érdemes akciózni, nem menzesz előtt.
2020. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%
Ha mindenki ennyire tudja, hogyan kell teherbe esni, akkor hogyhogy évekig próbálkoztok és mégsem sikerül?
2020. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hany napos a ciklusod? Menzesz elso napja utan 14nappal erdemes, ha 28 pl napos, de az ovulacio is valtozo, homerozessel tudod beloni. Elofordult mar h igy osszejott valakinek, de nem jellemzo.
2020. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem próbálkoztam évekig, nekem elég hamar sikerült. De ez nem tudás kérdése alapvetően, csak vannak bizonyos "tudható" dolgok, amik segítik a kérdést. Nyilván soktényezős kérdésről beszélünk, csomó egészségügyi és lelki szempont is befolyásolja a teherbeesést, de ha következetesen mindig az esedékes menstruáció idején lettem volna együtt a férjemmel, akkor valószínűleg még most se lenne egy gyerekem sem (2 már megszületett, 1 a pocakban).
2020. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Kedves 5ös, honnan veszed, hogy évekog próbalkoztunk? Speciel 3 azonnal fogant gyermekem van, tisztában vagyok a testem működésével, így nem menzesz előtt próbálkoztunk :) Mi több, olyankor mi már védekezni sem szoktunk, soha nem lett belőle baba.
2020. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy terhes.
2020. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát! Kiszámoltam az ovulációs napom majd akkor probálkozunk!🤗 remélem sikerülni fog már nagyon bele férne az életünkbe egy kis cukiság 😊
2020. júl. 10. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!