Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi mutatja biztosabban a...

Mi mutatja biztosabban a peteérést? Ovulációs teszt vagy a hőmérőzés?

Figyelt kérdés
Fertinet 25 normál ovulációs tesztet használtam. Nem mutatott peteérést, a hőgörbe viszont igen. Melyik a biztosabb?
2020. júl. 11. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kettő együtt a tuti. Lehet neked érzékenyebb ovu teszt kell. Próbálj ki egy 20-sat vagy ha olyat nem kapsz akkor 10-set.

A görbe nálad pontosabb jelen esetben. Belinkeled? Megnézhetjük?

2020. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

[link]

Remélem jó lesz a link :)

2020. júl. 11. 22:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Hát őszintén szólva ez nem éppen egy szép tankönyvi görbe. Nem tudom mennyire értesz hozzá.

De a ciklus első felében alacsonyabbnak, ovu után pedig legalább 3 tized fokkal magasabbnak kell lennie a hőnek. Voltál már dokinál hormont nézetni? Ez alapján progeszteron hiányod lehet.

Remélem nem vettem el a kedved.

A program sem tudta behúzni igazából az ovu napját. Így csak 7 napos lenne a luteális fázis. Az sem jó. Másik havi görbéd is van? Ha az is ilyen akkor valami nincs nálad rendben. :/

2020. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Semmi gond köszönöm a segítséget :) 11 napos a lutealis fazisom. Van még pár hónapnyi gorbem. Reggel linkelem, megköszönöm, ha megnézed :)
2020. júl. 11. 22:44
 5/14 anonim ***** válasza:

Húha ezen a görbén egyértelműen nem volt ovu. Ezért is húzta be szaggatottan, bár még lehet, hogy lesz, csak épp nem ment fel a hőd, vagy volt, csak nagyon alacsony a progi szint.


Ovu tesztből érdemes érzékenyebbet próbálni, mert van mikor csak azért nem látszik, mert nem túl érzékeny a teszt. Minden esetre a görbéd alapján van baj. 11 napos luteális sem épp jó teherbe eséshez, az már a majdnem lehetetlen kategória. Nincs idő beágyazódásra. 12-16 nap a jó, és igen sajnos ez az egy nappal kevesebb, pont lehet oka a sikertelenségnek. Dokinál jártál már?

2020. júl. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A teszt előre jelzi (de nem biztos, hogy meg is történik) a hőgörbéről pedig utólag olvasható le,h mikor volt vagy volt-e.
2020. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem voltam még vérvételen. Csak pár hónapja vezetem a görbét.
2020. júl. 12. 08:00
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Kedves Első válaszoló, írtam privát üzenetet.

2020. júl. 12. 10:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Hű.. biztosan minden szabályt betartasz? Reggel ugyanabban az idoben, ahogy konyitod szemed minden mozgas elott mersz? Huvelyben vagy szajban? Ha szajban, soman lehet h nyitott szajjal alszol..iszol alkoholt? Szedsz gyogyszert?
2020. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen ugyanabban az időben mérem, szájban. Nem iszom egyáltalán alkoholt, gyógyszert sem szedek. Allergiám van most erősen, emiatt van, hogy nyitott szájjal alszom, mert úgy kapok levegőt. Lehet ez a probléma?
2020. júl. 12. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!