Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petefészek ultrahang képemből...

Petefészek ultrahang képemből mit lehet látni? Tipikus pco?

Figyelt kérdés

[link]


Orvos csak annyit mondtott policisztás jellegű petefészek, pco t is kérdőjellel irta a leletemre.

Szerintetek tipikus pcos képet mutat? Láttuk az összeesett tüszőt,tehát volt peteéresem.

nekem a többi tüszőt jelző kör különböző méretünek tűnik,az nem az érés előtti tüszőket jelenti? Ciklus 4.napi vérveteli eredmenybol lehet pco ra következtetni?Lh lenne magasabb nem?

Lh 3.98IU/l

Fsh 7.09IU/l

Prolaktin 344mU/l

Oestradiol 170pmol/l

Testosteron 1,16nmol/l



2020. júl. 19. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akinél voltál, annak van orvosi diplomája, nekem meg nincs. Ha ő odatette a kérdőjelet, akkor odatette, nyilván nem hobbiból.


Ha engem mint laikust kérdezel, nekem ez már policiszta, mert több van belőle.

2020. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pco és a pcos nem ugyan az.

Szindróma nélkül is előfordulhat, hogy sok ciszta jelenik meg a petefészkekben.


A pcos meg egy komplex nőgyógyászati-endokrinológiai betegség.

2020. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom a valaszokat csak azt nem ertem kiert nem tudta konkretan megmondani h mi van nekem
2020. júl. 19. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:
A pcos nek nemcsak a ciszta a tünete. Hormon vizsgálatokkal és terheléses cukor és inzulin vizsgálattal igazolható. Míg nem bizonyított, addig jogos a kérdőjel.
2020. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez alapján az egyetlen kép alapján egyáltalán nem PCO jellegű. Az legalább 12 apró tüszőt jelent, tipikusan a petefészek széli részén és a középső, tüszők nélküli rész pedig kiszélesedett. Persze az lehetséges, hogy más síkban tényleg az, csak ez a kép pont nem úgy sikerült.

A tipikus PCO ilyen: [link]


De egyébként önagában a PCO-s jellegű petefészek sem jelent PCOS-t. A hormoneredményeid sem PCOS-re jellemzőek (ott általában az LH 2-3x-osa az FSH-nak).

2020. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!