Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miert nem tudok teherbe esni?...

Miert nem tudok teherbe esni? Voltam dokinal,minden ok,január óta probalkozunk,volt egy spontán vetelesem áprilisban.Most kezdtem el szedni progeszteront.Lehet,hogy rá gorcsolok?Esetleg valami vitamint ajanlanatok vagy életmódot valtoztassak? 23/L

Figyelt kérdés
2020. júl. 20. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Apc resistenciát néztek? Biztos ami biztos megnézetném, az is lehet oka vetélésnek.
2020. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A parod is volt dokinal, vagy csak te?
2020. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak én voltam dokinal,javasolta is a vitamint,tok normalisan kifejtett mindent amit tudni szerettem volna,és mégsem jön össze ...:(
2020. júl. 20. 13:27
 4/11 Derjaderja ***** válasza:
90%

Hát szerintem ha 6 hónap alatt már 1x terhes lettél, akkor nem keresnék bajt.

Átlag 3 hónap a pároknak teherbeesni, meddőségi kivizsgàlás 1 év után indokolt.

A koraterhességek 70%-a vetéléssel végződik, mondjuk nem mindegy teljesen, mennyi idősen.

Én pajzsmirigy funkción kívül nem nézetnèk mást egyelőre.

2020. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Július van, vagyis 6 hónapja próbálkoztok, és volt egy vetélésed vagyis teherbe tudsz esni.


A progeszteron meg nem cukorka, hogy csak úgy beszedd ok nélkül.

2020. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy év után szokták javasolni, hogy érdemes orvoshoz fordulni. Minden hónapban kb 20% esély van csak azt mondják. Sport, sok folyadék. Vitaminből egy terhesvitamint elkezdhetsz szedni, ha még nem szedsz. Én femibiont szedek pl. Mi több mint 4 éve küzdünd a babáért, már lombikozunk is. Mi sok vizsgálaton túl vagyunk. Ha nem akarsz sokat várni a vizsgálatokkal egy hormonvizsgálat nem árt, pajzsmirigyvizsgálat, véralvadás vizsgálat, cukor/inzulinterhelés például. De mivel január óta próbálkoztok, és volt egy vetélés, ezek szerint teherbe tudsz esni. Az is lehet, hogy a szervezeted még gyógyul. Sajnos a vetélés eléggé gyakori, én is így jártam idén. A dokim azt mondta ezt sokszor nem tudják megmondani miért történik, de amiket írtam neked alapvizsgálatokat azok is szoktak vetélést okozni. Sok sikert!
2020. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú időnek tűnhet 6 hónap, de nagyon nem sok idő. Ha pontosan ovukor vagytok együtt, és ha mind ketten full egészségesek vagytok, akkor is csak 25% a teherbe esélye egy hónapban. Hidd el, az a ritka, akinek azonnal összejön. Nekem a 3. Babám 7 hónap alatt jött össze, úgy, hogy pontosan ovukor voltunk együtt a férjemmel minden hónapban. (Ovu teszt kimutatta, illetve én érzem is a fájdalmat olyankor)
2020. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően tényleg egy év után javasolják a vizsgálatokat.

De bizony lehet olyan gond ami egy gyors vérvétellel kiderül.


Pl nekem odabent minden szép volt, még a doki meg is jegyezte nem érti miért nem sikerül. (persze... eszét otthon hagyta -.-) Kerestem másik dokit aki endokrinológust javasolt( túlsúlyos vagyok, nyilván eszébe jutott ezer ok, ami gond lehet és nem az ő asztala) tádám, kiderült, hogy magas a TSH és antiTPO, Hashimotom van mellé egy kis IR Kaptam gyógyszert és 3 hónap múlva terhes maradtam. Nekem is egy vetélés után derült csak ki, hogy gond van.


Az a doki, akinek eszébe se jut egy vérvétel... hát én keresnék helyből mást.


Sajnos a hormon gondok sokszor számunkra fel se tűnnek amíg babát nem szeretne az ember.


Mellesleg mindig azon agyalok, hogy 1 év után... most őszintén... ki fogja leellenőrizni, hogy mióta hajt egy pár a gyermekért? :)


Nekünk 7 év volt mire végül szülők lehettünk. Fentebb leírtam, hogyan sikerült.


De az tény, hogy azért egy egészséges párnak egy éven belül jön minden féle segítség nélkül, viszont egy vérvétel meg baromi sok mindent elárul. Mi a fenének várjon az ember :D


Na de sok sikert nektek!

2020. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek MINDIG a férfinek kell mennie vizsgálatra!


Náluk egyszerű.. Kis vizsgálat, ultrahang, ad egy kis spermamintát,nem fájdalmas, nem veszélyes.


Normális nőgyógyász ezzel kezd! Mint az enyém is.

2020. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a gyors és tényleg értelmes válaszokat! Vervetelen voltam februarban,de megismeteltetem!!! Koszonom nektek!
2020. júl. 20. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!