Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is megkapja, hogy betegség...

Más is megkapja, hogy betegségnek kezeli a terhességet?

Figyelt kérdés

sziasztok!

22 éves vagyok, 11 hetes terhes. Az ismerőseim a fent említett dologgal szidnak folyamatosan. Csupán azért, mert nem ettem kolbászhúsból disznóvágáson (inkább megvártam a sült változatot), nem strandolok, és mert felmondtam, mivel 40 kilókat kellett emelnem, az orvos azonnal ezt javasolta. Táppénz nem játszott, napi bejelentett munka volt.


A 10.héten kezdődtek a rosszullétek, sokat hányok, rengeteget alszok, szerintem a progeszteron miatt. Nagyon megvisel ez az utóbbi 1-2 hét, de nem hagytam el magam, minden programon ugyanúgy részt veszek, csak nem iszom alkoholt.



2020. aug. 21. 18:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Hupsz, terhesség kategória akart lenni
2020. aug. 21. 18:02
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nekem egyszer vágták a fejemhez, hogy nem betegség. A munkahelyemen mondta az egyik főnök. Mivel van egészségügyi problémám így nem emelhetek 5 kg-nál többet. Terhesség előtt is letojták holott kértek orvosi papírt is. Akkor mit vártak, hogy terhesen majd 10-20 kg-ot fogok emelni? Direkt szívóztak. Elmondtam a nőgyógyásznak, hogy emelgetnem kell es jobbnak látta, hogy táppénzre küldjön. Egyébként egy hónap múlva jött a Covid. A kolléganőm is terhes csak ő nem tudott elmenni táppénzre, mert megfenyegették, hogy kirúgják. Szóval kockáztatnia kell. Borzasztó.
2020. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell másokkal foglalkozni. Amikor majd megszületik a babád, rá fogsz jönni, mennyire irigyek, féltékenyek az emberek mindenre. Jobb ha kérgesedsz kicsit. Szülés után amúgy is érzékenyebbek az anyukák, simán ki tudnak készülni egy rossz hanglejtésű mondattól is. Későnbb is lesznek ilyenek majd oviban, suliban is.


Egyébként meg csak azt lehet cukkolni, aki vevő rá. Ha látják rajtad, hogy bosszankodsz meg elkezdesz magyarázkodni, akkor csak jobban tolják. Ha csak mosolyogsz és lepereg rólad, akkor abbahagyják.

2020. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Abszolúr nem bosszankodok, csak nem hallottam még ilyet és furcsa, mert kb.minden ember ezt hajtogatja.

A legtöbben persze olyanok, akik soha nem voltak terhesek.

A másik meg olyan személy, akinek mesébe illő, rosszullét-mentes terhessége volt. Nem vagyok irigy, de azért lássuk be, ez a kevésbé gyakori.

2020. aug. 21. 18:15
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Alapból a magyar egészségügy is betegségnek kezeli....
2020. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

3-as vagyok.

Aki nem volt terhes az azt nehezményezi, hogy te most valamilyen szinten kiváltságos helyzetben vagy, több kedvességet, figyelmet, türelmet kapsz mint ő, ezt akarja valahogy megszüntetni ezzel, hisz ő ezeket nem kapja meg vagy most kevesebbet kap vagy éppen ettől fél.

Aki szült már és amiatt csinálja az vagy vagánykodik vagy egy mindignekemalegrosszabb típusú dementor. Előbbi a saját vélt érdemeit ( valójában szerencséjét) akarja ezzel felnagyítani, utóbbi pedig folyton vérig van sértve ha nem ő a legbetegebb, legszerencsétlenebb és nem mindenki őt sajnálja.

Az össze típusra jellemző az a gondolkodás, hogy a másikra taposva könnyebb felemelkedni.

2020. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Valóban nem betegség, de más állapot. Kicsit jobban oda kell figyelni, pont ahogy te teszed :)

Ráadásul minden terhesség más. Nekem jelenleg az 5. De teljesen ki vagyok tőle :(

15 hetesen még rosszul vagyok, hamar fáradok, és szuszogok már most. Pedig az első 3al kb észre sem vettem hogy babát várok.

Ne foglalkozz senkivel, te érzed mi a jó nektek.

2020. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Annyira köszönöm <3

Már azt hittem, hogy tényleg én veszem túl "komolyan" a dolgokat, vagy nem megfelelően kezelem a terhességemet.

2020. aug. 21. 18:26
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Én nem értem mi ez a "kismama ellenesség" mostanában. Haragszunk ha programokat csinál, mert hát terhes, maradjon otthon...de hát haragszunk azért is ha dolgozni nem jár, mert nem beteg, haragszunk azért is ha dolgozik, mert eljárkál állandóan orvoshoz és nincs bent, meg a buszon-villamoson át kell adni a helyet és azért is, mert az orvosnál előreveszik őket. Mi kismamák mindenkinek csak útban vagyunk, mindenkinek csak nyűg vagyunk...
2020. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Igen, áldott állapot ❤

De ahogy minden ember más, úgy minden várandósság más. Még ugyanannak a nőnek is.

Intelligens nő fel tudja mérni a saját helyzetét és tud felelős döntést hozni. Te ezt tetted. De tudod, sokszor megszólnak, mert dolgozol. Aztán azért mert táppénzen vagy. Ha göndör a hajad, azért, ha egyenes, azért. Szóval csak magadnak és a picinek kell megfelelni.

Kitartás!

2020. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!