Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Augusztus 31-én progeszteron...

Augusztus 31-én progeszteron vérvizsgálaton jártam, ciklus 22.napján. Rendszeres, 30 napos ciklusaim vannak, menstruációm 4-5napos. Megérkezett az eredmény!?

Figyelt kérdés

Progeszteron:12,94 nmol/L

Menopauza után: <2.32 nmol/L

Follikuláris fázis: <4.45nmol/L

Midluteális fázis: 14.12-89.14 nmol/L

Luteális fázis: 10.62-81.28 nmol/L

Terhesség 1. Trimeszter:35.68-286.20 nmol/L


Ovuláciom naptár szerint augusztus 26-án volt, viszont 24-én és 25-én barnáztam.

Mensziig 7 napom van hátra, de 10napja erős menszi görcsöm van és szurkál a petefészkem.



2020. szept. 2. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég kevés a progid. Tovább kellene vizsgálódni. TSH nem volt? Az mennyi?


Nekem alacsony progi mellett, magas TSH-val kértek terheléses inzulin és vércukor vizsgálatot, plusz pm hormonokat. Ki is derült, hogy IR-em és pm alulműködésem van. Azóta nem nézetem progit, de a mensi előtti egy nap barnázás megszűnt, amióta csináljuk a kezelést.

2020. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez alapján alacsony nagyon a progid. Így javasolt lenne progeszteront szedned, már terhesség előtt is, hogy legyen esély. Mész orvoshoz az eredménnyel?
2020. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem is alacsony, de a nőgyógyászom azt mondta tökéletes...

Ciklus 3.napján lesz TSH,inzullin,PM és minden féle hormon vizsgálatom.

2020. szept. 2. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nincs képbe, hogy gyereket szeretnétek... ez olyan, mint a legtöbb doki rábólint, ha 4 körüli a TSH, pedig babához 2 alatt kell lennie, 1 közelében, 4-es TSH már magas a babához, és, ha sikerül is teherbe esni, esélyes a vetélés. Ha ez az eredményed is kész, és bólogat a doki egy esetleges magas TSH-ra, keress másikat. Azért szorítok, hogy más gond ne legyen, mert a progi gond könnyen orvosolható :) E vitamint szedj mindenképp!
2020. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hiába, hogy határérték felett van, de ez sajnos kevés. 30-40 körül a jó a dokim szerint.
2020. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!