Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs teszt: kinek kellene...

Ovulációs teszt: kinek kellene akkor most hinnem?

Figyelt kérdés

Kövezzetek meg ezért, de annyira összezavart már a sok különböző információ, hogy már nem tudom, hogy melyiknek kellene hinni.


Párommal kilencedik hónapja próbálkozunk összehozni a gyereket. Eddig nem foglalkoztunk különösen az olyan dolgokkal, mint pl. az ovulációs teszt is, csak vitamint szedtem, védekezés nélkül szeretkeztünk és nem görcsöltünk rá a dologra. Viszont most az egyik barátnőm bogarat ültetett a fülembe az ovulációs teszttel. Vettem dm-ben 2 doboz Expect ovulációs tesztet. A tájékoztatóban leírtak alapján meg is csináltam időben, illetve még az ovuláció várt időpontja után is még két tesztet csináltam, viszont mind a nyolc tesztcsík negatív lett.


Pontosabban:

Az első és az utolsó kettő (amit az ovuláció várt időpontja után csináltam) csíkon a kontrollcsík látszott egyedül, tesztcsík nem jelent meg.

Az összes többin megjelent a kontrollcsík mellett még tesztcsík is, de a legerősebb is csak kb. feleannyi erősségű volt, mint a kontrollcsík.


Kerestem a nőgyógyászomat is ezzel kapcsolatban. Ő azt mondta, hogy egészséges nőknél is gyakran előfordul, hogy egy-egy ciklusban kimarad az ovuláció. Azt tanácsolta, hogy a következő két ciklusomban is csináljak ovulációs tesztet, valami érzékenyebbet, és ha akkor is negatívat mutat, akkor keressem fel őt újra. Viszont a barátnőm szerint keresnem kellene egy másik orvost, mert nem normális, hogy 26 évesen 9 hónap után még nem estem teherbe és még ráadásul az ovulációs tesztem is negatív. (Én nem hiszem, hogy igaza lenne, de neki már két gyereke van, az első ött hónap próbálkozás után, a második három hónap után fogant, szóval neki más a tapasztalata ilyen téren...)


Megmaradt bennem a kétely, hogy most kinek kellene hinnem. Próbáltam neten utánanézni, hogy hogyan is működnek ezek a tesztek és mi van akkor, ha csak negatívat mutat. Azt azért én is látom, hogy a barátnőmnek nincs igaza, de ahogy keresgéltem, erre bukkantam a fertinet.hu oldalon:


"Hogyan válasszuk ki az ovulációs (LH) teszt érzékenységét?

Az ovulációs teszt az LH hormon szintjének a peteérés előtti emelkedését mutatja ki. A normál érzékenységű teszttel azt állapíthatjuk meg, hogy az LH szint mikor éri el a 25 mIU/ml értéket. Az extra érzékenységű pedig a 10 mIU/ml-es szintet jelzi.

A tapasztalatok szerint a nők túlnyomó többségénél a normál érzékenységű tesztek mutatják helyesen a peteérés idejét. Viszont egyéni különbségek miatt szükség lehet az extra érzékenységűre is, ha az LH hormon szintje a ciklus teljes ideje alatt 25 mIU/ml alatt marad.

Azt javasoljuk, hogy ha először használ LH tesztet akkor válassza a normál érzékenységűt (25 mIU/ml). Amennyiben a normál érzékenységű teszt a ciklus során nem válik pozitívvá, úgy érdemes kipróbálni az extra érzékeny tesztet."


( [link]


Ha ezt a leírást vesszük figyelembe, akkor lehetséges az, hogy igazából volt LH csúcs, és be is következhetett az ovuláció csak a teszt nem volt annyira érzékeny, hogy pozitívat mutasson? A dm-es teszt egyébként 30 mIU/ml érzékenységű volt.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2020. szept. 4. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy érzékenyebb kellene, vaterán tudsz rendelni. Viszont kellett volna látszódjon erősödés majd halványodás. Ha ez nem volt meg akkor nem volt lh csúcs. Egy hormon sort érdemes lenne nézni, viszont évente egy ovu mentes ciklus normális. Manapság már sokaknak van hormon gondja, tsh probléma vagy ir. Az mind okozhat gondot peteérésben és sikertelenségben. Tök mindegy mennyi idős az ember. Érdemes elmenni majd vérvételre. Egyébként 1 év után merül fel, hogy lehet gond. Még van 3 hónapotok :)


Sok sikert.

2020. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Volt egyébként eltérés a megjelenő tesztcsíkokban is, kár, hogy kidobtam a tesztcsíkokat és nem fotóztam le, akkor talán könnyebb lett volna segítséget is kérni...

2020. szept. 4. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap még nem jelent semmit. Még várj egy-kettőt, ha akkor sem pozitív, akkor érdemes orvoshoz menni.
2020. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképp érdemes előbb azt tisztázni hogy van e rendszeres, szabályos ciklusod?

Ha igen akkor érdemes akár egy teljes ciklust is végigtesztelni. Egyáltalán nem biztos hogy akkor volt ovulációd amikor a teszteket használtad.

Általában az ovuláció az a ciklusnap-14 nap van.

Tehát ha 30 napos ciklusaid vannak akkor kb a 16 napon van ovud.

Tesztelj egy hónapot 25-ös érzékenységűvel. Ha nem lesz pozitív akkor következőben 20-assak.

Nekem is csak a 20-as mutatja.

És ne hagyd hogy a barátnőd elbizonytalanítson.

1 év sikertelenség után azonban tényleg érdemes elkezdeni a kivizsgalást!

2020. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Rendszeres 31 napos ciklusaim vannak, gyakorlatilag órára pontosan mindig ugyanakkor jön meg.


Megvárom a következő menstruációmat és utána megpróbálkozok egy teljes hónap végigtesztelésével, aztán meglátjuk majd, hogy mi lesz.

2020. szept. 4. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Több dolog is lehet. Lehet rövid időre emelkedik meg annyira az LH szinted a vizeletben, hogy pont lemaradsz a csúcsról.

Reggel és délután is tesztelhetsz, így nagyobb eséllyel elcsiped.

Gondolom tudod hogy előtte kb 2 óráig nem érdemes folyadékot fogyasztani.

Érzékenyebb tesztet is kiprobalhatsz.

Biztatás: én egy hónapban ovuteszteltem, minden nap csont negatív lett 2 héten keresztül( meg halvány tesztcsík sem volt). Terhes lettem :)

Érdemes esetleg más termékenységi jeleket is figyelned, az ovuteszt néha becsap (ezt egyébként több helyen is olvastam).

2020. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Szia. Elsősorban ne hallgassa az ilyenekre, hogy "nem normális, hogy 26 évesen 9 hónap után még nem estem teherbe" - én is 26 vagyok és hasonló ideje próbálkozunk, nem vagyok még terhes és nem gondolom, hogy ez feltétlenül bajt jelent, nem mindenkinek jön össze hamar. 1 év után ajánlott orvoshoz menni.

Másérszt én nem szeretem az ovulációs teszteket, nagyon könnyű átsuhanni a pozitív teszt felett pl. vagy az érzékenység miatt is nem biztos, hogy mutatja. Ha szeretnéd követni az ovulációdat, a hőmérőzést ajánlom, az sokkal pontosabban mutatja, hogy végbement-e vagy sem (viszont csak utána tudod meg, előre nem).

2020. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemem sem lett az a teszt pozitív soha. De ha egymás mellé tettem őket, látszott, hogy egyik nap sokkal halványabb lett. Akkor volt ovu.
2020. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pár hónapja én is kipróbáltam ezt az ovu tesztet, nekem sosem lett 2 csíkos, még halványan sem pedig éreztem az ovumat és rá pontosan 14 napra meg is jött. Azt hozzá teszem, hogy én sokat iszok, lehet nem is volt elég koncentrált. Nekem azt mondta a nőgyógyász ha nyár végéig nem sikerül a baba nézünk egy hormonsort a biztonság kedvéért. Én inkább ebben hiszek, mint a tesztekben meg hőmérőkben, engem az csak stresszel. De ha neked látszodott valami akkor biztos csak érzékenyebb kell. Mi 8 hónapja próbálkozunk és 25 éves vagyok.
2020. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!