Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kommunikáltátok a...

Hogyan kommunikáltátok a barátokkal éa a családdal a babatervezés tényét?

Figyelt kérdés

Nálunk jellemző, hogy összejövetelekkor azonnal felessel kínálnak, majd utána sörözés, borozás, kinek mi. Eddig jellemzően el is fogadtam, de így az aktív tervezés szakaszában már értelemszerűen nem szeretném. Viszont azt sem szeretném rögtön mindenki orrára kötni, hogy dolgozunk a babán, lehet hogy már meg is van, ezért nem iszom egy kortyot sem.

Bezárkózni sem szeretnénk erre az időszakra, kitudja mennyi idő mire összejön... Szóval egy picit meg vagyok lőve. Ti hogyan kezeltétek ezeket a szitukat?



#barát #gyerektervezés #összejövetelek
2020. szept. 13. 08:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Én aztán nem kommunikáltam a "tervezést". Ez nálam hálószoba titok kategória, maximális magánélet.

Szerintem csinálj úgy mintha lehuznad, vagy mondd hogy refluxos vagy vagy valami.

2020. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Én tervezés időszakban megittam volna 1 pohár bort, ha muszáj. De én sosem iszom, így nem volt ilyen gond. Szerintem nem kell nekik mondani..
2020. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2020. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Hát azért egy kortyot nyugodtan ihatsz. Én is ittam néha néha egy Martinit étteremben, fogalmam sem volt róla, hogy terhes vagyok, 60 napos ciklusaim voltak, ráadásul 8 évig nem is jött össze, tehát úgy éltem, mint "előtte".


8 hetes terhes voltam mikor kiderult.. Addigra már ittam heti 1 alkoholos italt kb. Jelentem, semmi baja nem lett a lányomnak. 😉

2020. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Felesleges tervezés alatt mellőzni az alkoholt. Ha a szervezeted alapból egészséges, alkalmanként nem fog ártani a pia. Különben is a magzat a 12. hétig nincs összekötve a véreddel. Nem kell aggódni.
2020. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Ittam. Aztan amikor pozitív lett, nem ittam.
2020. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
5-ös jó lesz az 6 hétnek is
2020. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Mondd, hogy olyan gyógyszert szedsz/vettél be, amire nem ihatsz (antibiotikum, migrén elleni gyógyszer). Vagy minden kínálónak azt mondod, hogy éppen most húztad le az előzőt. Vagy narancslevet iszol, amit vodkanarancsnak nevezel és azt mondod, hogy nem szeretnéd mással keverni, mert már ez is a fejedbe kezd szállni.

(Babatervezést én sem kötöttem senki orrára, mert nem szerettem volna minden sikertelen hónapot megbeszélni, ha rákérdeznek.)

2020. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Baba tervezés időszaka alatt ittam, ami jól esett. Úgyis majd terhesseg és szoptatás alatt sokaig kell tartózkodni az italtol, előtte nem kell ezen görcsölni. És miért ne ihatnal, szerintem ez nagyon túlzás. A petesejted semmit nem érzékel abból hogy iszol egy felest, vagy egy pár italt. Berugni nem muszáj amugy sem, de különben még annak sem lenne semmi befolyása.
2020. szept. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk majdnem egy évig tartott a próbálkozós időszak. A végére egyre elkeseredettebb voltam, nyár volt, ezért sok hűsítő koktél, radler lecsúszott. Nyilván abban a hónapban jött össze a baba, amikor a legtöbbet ittam ( de ez sem volt sok, csak magamhoz képest mert nagyon ritkán ittam alkoholt). Pozitív teszt napján voltunk szülinapra hivatalosak, gyomorrontásra hivatkozva utasítottam vissza a piát és ez megmagyarázta a hányingert, gyakori mosdólátogatást is.
2020. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!