Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki mit érez peteéréskor? Az...

Ki mit érez peteéréskor? Az ovulációs teszt hogy működik? Pozitív teszthez képest mikor van az ovuláció?

Figyelt kérdés

Ti mit éreztek peteéréskor? Van olyan aki olyasmit érez, mintha valami nyomná odabent? Tudom “hülyén hangzik” de nekem legtöbbször úgy van, hogy peteééres előtt 2-3 nappal jelentkezik a nyák, és kb peteérésig ki is tart. Azonban a peteérés napján (?) olyan érzésem van, mintha lenne egy kis dió vagy alma a hasamban, ami nyom/feszít ha leülök, vagy ha úgy fordulok, mozgok, hogy érezzem. Minden hónapban másik oldalon érzem, ezért is gondolom hogy szerintem ez a peteérés jele. Mindig 1 napig van jelen, másnap pedig teljesen elmúlik.


Az lh teszt nekem ezelőtti napon a legerősebb, ilyenkor mindig 2 csík, másnap van ez a feszülés, ilyenkor halvány a 2.csík, majd az ezt követő napon teljesen negatív.

3 ciklust figyeltem így meg, mert tervezzük a második babát.

Azt nem tudom hogy a negativ lh teszt napján vagy majd csak az után van a peteérés?


Mivel a ciklusom 35-40nap közötti így mindig kicsit máskorra esik a peteérés, ezért is figyelem. Az első baba is úgy jött össze hogy ultrahangos ciklus követésen voltam, mert nem tudtam kiszámolni, plusz magamat se figyeltem ennyire.


Köszi a válaszokat!



2020. szept. 15. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én olyan 1-2 óráig menstruációs görcs szerűt érzek, annyi különbséggel, hogy ez a fájdalom hátulra sugárzik, nem tudom jobban megfogalmazni :D

Az ovu teszt személyfüggő, nekem a fájdalom napján szokott pozitív lenni, azt veszem a peteérés napjának. Szerintem a fájdalom pontosabb, mint a teszt.

2020. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem szúrni szokott az egyik petefészkem. Ha bal oldali van akcióban, az jobban fáj, mint a jobb, volt olyan hogy éjszaka is felébredtem rá. A másik a folyás, nekem csak aznap van, amikor a fájdalom is jelentkezik, egy nagy átlátszó nyúlós izé jön ki (van hogy van benne egy csepp vér is). 30 és 45 nap között vannak a ciklusaim, de mindig kereken 14 nappal a peteéréses tünetek után jön meg.
2020. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ovuláció az LH csúcs után 24-36 órával történik, tehát ekkor szabadulhat ki a petesejt (pozi teszt utáni napon általában) És még 24 órát életképes lehet a petesejt, persze lehet csak 12 órát él, ezt előre nem lehet tudni. Ezért a pozitív illetve utána a negatív napon érdemes együtt lenni és van esély a teherbe esésre.


Itt baromi jól leírják ezt az egészet :)

[link]


LH tesztet pedig úgy kezd használni, ha nem tudod a luteális hosszod, hogy ciklushosszodból vonj ki 17-et és akkor kezdd el használni. Azért 17 mert 12-16 nap hosszú lehet a luteális szakasz, így vegyük a leghosszabb lehetőséget a 16 napot és akkor előtte egy nappal kell kezdeni, hogy biztos ne csússz le róla.


Sok sikert!

2020. szept. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!