Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi ez a méhecskés teherbeesős...

Mi ez a méhecskés teherbeesős dolog, amit a szülők felvilágosítás előtt szoktak a gyerekeknek mondani? Illetve a szavazáshoz: nektek mindták ezt?

Figyelt kérdés

Tehát valaki kifejtené, hogy mi ez a méhecskés dolog, amit mondanak? Miről szól a történet? Eszerint hogyan lesz várandós egy anya?



Valamint légyszi szavazzatok, hogy nektek is mondták-e ezt a kamut!

(Mint már kitalálhattátok, nekem nem mondtak semmi méhecskét)



2020. okt. 9. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, nekem is mondták. Kifejtem, mit jelent.
Igen nekem is mondták, de már nem emlékszem mit jelent.
Nekem nem mondtak semmilyen méhecskét, de kifejtem mit jelent.
Nekem nem mondtak semmilyen méhecskét, és nem is tudom mit jelent.
Fogalmam sincs, hogy mondták-e nekem, de kifejtem mit takar a méhecske.
Fogalmam sincs, hogy mondták-e nekem és nem is tudom, mit jelent.
66 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Életemben nem hallottam. Nekem azt mondtak, ha anya és apa nagyon szeretik egymást akkor kisbaba lesz a pocakban. Az csak jóval később érdekelt, mégis hogy kerül oda konkrétan. Addig úgy voltam vele, ahhoz anyának és apának nagyon kel szeretnie egymást és kész. És végül is tényleg 😀
2020. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Nekem semmit se mondták, full vakon hagytak végig, magamtól kellett mindenre rájönni. 🤷

Biztosra nem tudom mondani, hogy mi is ez a méhecske és virág dolog, de nekem van egy tippem. Ugye vannak az önbeporzó növények és azok, amiket a méhek poroznak be. Megy a méhecske (apa) beporzozza (megtermékenyíti), majd így lesz a termés (baba). Nem biztos, hogy ezt jelenti, de én csak így tudom elképzelni, máskülönben nem lenne értelme. 😅

2020. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem anyu adott egy szakkönyvet hogy olvassam el. De full felesleges volt, addigra az osztálytársak már mindent elmondtak. Mindenféle méhecske nélkül.
2020. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez amerikai filmekben szokott lenni, vallásos családoknál emlékeim szerint.

A virág a lány, a méhecske a fiú, és mondja anyuka, hogy vigyázz a virágodra... 😁 Aztán a szemérmesebb lányok később is virágként hivatkoznak a nemi szervükre.

Vmi ismerős? 😀

2020. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Énis úgy tudom hogy a virág a lány, a méhecske a fiú, raszall, beporozza és abból lesz a sok kis virág. Anyukám sosem mondott nekem ilyeneket, mindig őszintén, és normálisan meséltarrol hogyan lesz a kisbaba, énis így fogom csinálni 😊
2020. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Én csak filmekben hallottam ezt a hasonlatot. Meg a gólyásat is :) Szerintem "élőben" kevesen traktálják vele a gyereküket.
2020. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, így már érthetőbb. Bár most senki sem volt, akinek ezt mondták, de én minden magyar filmben/sorozatban ezt hallom, meg haverjaimnak is ilyeneket mondtak, de ők nem tudták megmondani, hogy mi is ez.

Szóval amcsi filmekből egyáltalán nem ismerős, de az mindegy is.


Valamint én is könyvet kaptam, de akkoriban már rég tudtam mindent (talán többet is, mint tudnom kellett volna).



Köszönöm a válaszokat!



Ha valaki még szeretne hozzáfűzni valamit, akkor azt is megköszönöm!

2020. okt. 9. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tudom, hogyarra mondják ezt, hogy azért fekszik az anyuka mert a lábát megcsípi a méhecske.
2020. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez csak a filmekben van, hogy a beporáshoz hasonlítják a szexet végül is.


Nem tudom manapság mi zajlik én már 32 éves vagyok, abból tudok kiindulni akkor mi volt, de velem/velünk, a szüleink semmi ilyenről nem beszéltek, illetve mikor igen már rég késő volt, nemhogy már mindent tudtunk mástól, de már csináltuk is sok esetben. Igazából ráhagyták az iskolára, vagy nem is tudom. Elég szomorú ez, de hát ők méginkább úgy nőttek fel, hogy a felvilágosítás kimerült abban, hogy nem szabad ilyet csinálni, a szülőkkel nem igen beszéltek ilyenről. Anyukám pl. nem egy buta nő, de ledöbbent, mikor hallotta a két éves gyerektől a "pénisz" szót. De nekem meg az a fura, hogy mi ebben a fura? Így hívják. Senki emberfia nem hívja kukinak, max. a gyereket tanítják arra, de miért ne tanulhatná meg a rendes nevét? Nem azt tanítottam neki, hogy fäsz. Én a dolgokat nevén nevezve beszélek a gyerekkel és szépen majd belenő abba, hogy mindig tud annyit, amennyi az ő szintjének elég. Aztán nem az lesz, hogy majd mikor vélhetően már rég csinálja, akkor azt se tudom (tudjuk) majd hogy melyik sarkát nézzük a szobának, mikor beszélünk, mert annyira szerencsételnül jön ki az egész és mégse mondhatom, hogy amikor a fiú kukija, de soha életemben nem neveztem nevén se mi az.

2020. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
9-es válaszolóval teljesen egyetértek!
2020. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!