Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért önzőség, ha nem akarok...

Miért önzőség, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Párommal nem lehet amúgy se biológiai gyerek, de én nem is szeretnék.

Nem látom őket cukinak, aranyosnak. A cicákat, bocikat, kutyákat sokkal inkább, én inkább őket vállalnám.

Meg nyilván amit nem szeretnék, arra nem is akarok költeni, és ez azt mondja önzőség, mert abból a pénzből akár örökbe fogadott gyereket is lehetne nevelni.

Én elvagyok utazgatva, csinositgatva a házat, dolgozom, ha olyan kedvem van, megtanulok ejtőernyőzni ha olyan kedvem van, megtanulok egy új nyelvet, és erre szánok időt és pénzt. De ha én keresem meg, miért önzőség?



2020. okt. 15. 10:09
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
72%
Mert amit veled megélt, azt BÁRKIVEL megélheti. A gyereket nem lehet pótolni.
2020. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
85%
Semmi baj ha nem vállalsz gyereket, de kellene hozzá egy olyan partner, aki szintén nem akar, különben érthető módon elhagy téged, mivel nem tudod megadni neki azt, amit sok más ember simán. Amúgy baromi gyermeteg indok, hogy nem mozgat meg bennem semmit más gyereke, hát bennem sem, de attól még a sajátom az teljesen más. Ez az indok akkor lenne érthető, ha óvodapedagógus szeretnél lenni, ahhoz kell elviselni, szeretni más gyerekeket.
2020. okt. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekvállalásban nincs kompromisszum. Ez nem olyan, hogy jó a kedvedért majd lesz gyerekünk, jó majd a kedvedért nem lesz. Életszerűtlen mind a kettő. Akiben benne van a vágy egy gyerekre, az nem lesz addig boldog, míg nem lesz neki, akiben meg nincs benne, az akkor lenne boldogtalan ha lenne.

Hiába jöttök ki jól, ha egy egyébként ennyire fontos kérdésben nem egyeztek ki.

2020. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
83%
A párod nem fog veled maradni ha akar gyereket, erre készülj fel.
2020. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
94%
Amint egyértelmű lesz számára, hogy te biztos nem akarsz, elkezd majd mást keresni. Lehet, hogy lelépni már csak akkor fog, mikor biztos a következő, akire átnyergel, de csak idő kérdése az egész.
2020. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
96%
Sztem ezt a kapcsolatot még most le kellene zárni, ne raboljatok egymás idejet, főleg te az övét, mert te életed végéig szerezhetsz állatot magadnak, ő viszont nem vállalhat élete végén gyereket.
2020. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

Miért nem lehet egy gyerek alapítvány vagy menhely? Miért kell egy darabnak lenni, és hús vér embernek, mikor több száznak is segíthetnenk egy olyan szervezettel.

Ha örökbefogadunk egy gyereket és 300x tisztába tesszük, semmit nem tettünk. A nővérenk másfél éve van gyereke és semmi élete és ezért frusztrált a férjére és kényszeresen összejoveteleket csinál. Ha meg saját, azt nem is értem miért akarna valaki, de no offense, mert értem én hogy mások vagyunk, van akit úgy kéne kilökni a gépből, nem hogy magától ugorjon.

Megbeszélem vele, de egy valami nem igaz itt a 2.oldal legelső írta, a gyerek is pótolható ilyen logikával.

És én nem vagyok pótolható, ahogy ő sem. Gyereket bármilyen kis életképes sejttel lehet csinálni, ahhoz nem kell tudomány.

Viszont se én nem találkoztam még ilyen erős, értelmes különleges nővel. De ő sem talált még ilyen különleges embert, mint én és q kapcsolatunk ezen kívül olyan mint egy álom

2020. okt. 15. 14:16
 18/51 A kérdező kommentje:

Szóval ezért nem hagyom ezt a dolgot annyiban.

Biztos rengeteg értékes lány van odakint, de nekem ő a leg.

2020. okt. 15. 14:18
 19/51 anonim ***** válasza:
82%
Nem pótolható, nincs gyereked, illetve nem is érted mi az, milyen akarni egyet. Neked hiába magyaráz bárki, bármit. El kéne engedned szerencsétlent. Amúgy nem is értem, ő a leg, meg a tökéletes, miközben itt ekézed és retardáltnak tartod azt, aki akar gyereket. A te tökéletesed is pont ilyen. Nem tűnt fel?
2020. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Nem tartom retardáltnak, csak nem értem
2020. okt. 15. 14:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!