Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért önzőség, ha nem akarok...

Miért önzőség, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Párommal nem lehet amúgy se biológiai gyerek, de én nem is szeretnék.

Nem látom őket cukinak, aranyosnak. A cicákat, bocikat, kutyákat sokkal inkább, én inkább őket vállalnám.

Meg nyilván amit nem szeretnék, arra nem is akarok költeni, és ez azt mondja önzőség, mert abból a pénzből akár örökbe fogadott gyereket is lehetne nevelni.

Én elvagyok utazgatva, csinositgatva a házat, dolgozom, ha olyan kedvem van, megtanulok ejtőernyőzni ha olyan kedvem van, megtanulok egy új nyelvet, és erre szánok időt és pénzt. De ha én keresem meg, miért önzőség?



2020. okt. 15. 10:09
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

A, Ez a szokásos napi nemakarokgyereket provokáló kérdés.

B, Te nagyon ostoba ember vagy. Azért akar, amiért nekem nem cuki egy cica, neked meg igen. Nem egy agysebészet megérteni, hogy mindenkinek más az életterv, a cuki, a fontosabb. A "leg" pedig az, akivel ezek legalább nagyrészt egyeznek. A többség ezt 26 éves korára már felfogja. Engedd el, és találj olyat, aki alapítványt meg állatot, gyereket meg nem.

2020. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy szitkozodást váltottam ki belőled kicsit meg akartam érteni azt is mitől olyan nagy boldogság.

Mert én ha munka után hazamegyek és csak játszani kell vele, nevelni, az oké.

De hát milyen apa az ilyen. Az anyának is kell szabadság, meg hogy éjszaka pelust cseréljek, de a gyomrom ellenkezik, de nagyon

2020. okt. 15. 18:39
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező mit és hogy akarsz megérteni? Fogd már fel, hogy az emberek különböznek. Ő vágyik gyerekre, ami pont olyan természetes meg normális mint hogy te meg nem. Ezt nem megérteni kell, hanem érezni. Ezeket nem logikai indíttatásból teszik az emberek, hanem mert vágynak rá. Nem megérteni kell, hanem elfogadni, ha meg nem vagy benne partner igen is elköszönni, mert ebben nem fogtok kompromisszumra jutni.

Más meg azt nem érti miért akarsz egy halom macskát, mégis képes elfogadni.

2020. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagy önző.
2020. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
A 32-es válaszodból is látszik, hogy te egy kismacska gondozására se lennél alkalmas. A kismacska is beszarik és ha nagyin kicsi, még éjszaka is kelhetsz hozzá. Később is lehet vele gond. Te simán csak egy kényelmes ember vagy, amivel nincs baj (de tényleg, szeretném is kihangsúlyozni), a baj az, hogy elméleteket kreálsz, és a gyerekvállalást vmi negatív, megterhelő dolognak állítod be. Ez hülyeség. Felelős vagy azért, amit megszelídítettél. Ebbe beletartozik a gyerek is és a kiscica is.
2020. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

Néhány napos kiscicakhoz simán felkelek, meg nyilván ők még nem ürítenek maguktól, simogatni kell a hasukat. Dehát annyira kis szeretnivalóak. Bár az elején tényleg nagyon nehéz volt megszokni, hogyha kicsit később pisiltettem, hirtelen így szokokutkent jött. Dehát azok a cicák olyan édesek, és 4-6 hét múlva már egyszer megmutatom az almot és onnantól már le se lehetne szoktatni őket.

Megbeszéltük egyébként, azt mondta neki ez most nincs fókuszban, és lehet, hogy amúgy se lehet gyereke, meg nélkülem is örökbe tud fogadni.

2020. okt. 15. 21:14
 37/51 A kérdező kommentje:
Szóval köszönöm a válaszokat, nem mondom, hogy sokat segítettek, de érdekes volt. Meg bárki bármit ír, van valami gondolata még én szívesen elolvasom
2020. okt. 15. 21:15
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Neked akar megfelelni. Sírás lesz a vége ennek, mikor majd 40 évesen ráébred, hogy az üresség, amit érez, a gyerek hiánya miatt van, és téged fog hibáztatni. Dehát felnőtt emberek vagytok, mindenki maga dönt az életéről. Akkor majd ő is meggyőzi magát, hogy gyereket vállalni amúgy is szar dolog.
2020. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
A macskáidnál maradva, hogy mennyivel egyszerűbb velük (amellett, hogy imádjuk őket és vannak nekünk is, sőt amúgy a gyereket is szeretik) a macska élete végéig egy másfél-két éves gyerek szellemi szintjén marad és úgy is kell kezelni őt is, meg a környezetedet is. A gyerek meg csak másfél-két évig van másfél-két éves szellemi szinten. Tudniillik folyamatosan okosodik és felnő. Nem lesz lekorlátozva pl. hogy milyen szobanövényt veszel, mert megeszi és felfordul, jaj kirohan az ajtón és elütik, valami baja van, de nem bírja mondani, hogy mi, csak mikor már félholt stb. Na meg, jó eséllyel a gyereked túlél, és gondoskodni fog az utánad maradt macskákról.
2020. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb barátnőmnek 15 éves kora óta egy darab petefészke volt, az se nagyon működött, mindenki leírta őt, hogy nem lesz gyereke, a saját nőgyógyásza is, akihez mindig járt és műtögette, mikor úgy döntött, hogy szeretne, akkor első ciklusban terhes lett. Szóval ez a "nem lehet neki" ezt hagyjuk. Max. ha nincsen neki méhe meg petefészkei, amúgy majd akkor tudja meg, hogy lehet-e vagy sem, mikor elkezd próbálkozni és jó sokáig nem jön, aztán mindenen végig mennek, hogy mi lehet az oka. Egyéb esetben ritka, hogy ezt valaki előre tudja.


Mellesleg, hogy nincs neki fókuszban. Mert butus szegényke. Úgy van vele, hogy akar gyereket, de most azonnal még úgysem akarja, hogy felcsináld és azt hiszi, hogy mire akarja, majd te is meggondolod magad. Pedig 25 évesen az a helyzet, hogy nem lesz már fiatalabb és bár a gyerekhez nem öreg, de ahhoz már igen, hogy éveket pazaroljon olyanra, aki tuti nem akar, aztán majd 30 évesen vagy afelett lépjen ki a kapcsolatból és álljon neki újra pasizni, ráadásul ugye nem biztos, hogy azonnal olyanokkal kezd kapcsolatba, akikkel el jut addig, hogy esetleg gyereket vállaljon.

2020. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!