Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyobb betegség miatt meddig...

Nagyobb betegség miatt meddig várnátok, hogy teherbeeséssel próbálkozzatok?

Figyelt kérdés
Clostridium difficile fertőzésben szenvedtem, borzalmas volt, két hónapot töltöttem kórházban, papíron gyógyult vagyok, értékeim rendben, szigorú diétát kell tartani, de a bélműködésem továbbra is tropa, vagy is hát közel se normális, a hajam csomókban hullik, bár azt mondják az a stressz miatt is lehet. Nagyon rég akartunk már gyereket, ez nyilván keresztbe tett. Mennyit kell regenerálódni? Konkrétat szinte senki se mond, csak hümmögnek, mert hát elvileg rendben vagyok, de ... A nőgyógyász nagy erőkkel veti magát bele, hogy haladjunk és hozzunk össze nekem egy gyereket akkor, a háziorvos szerint minimum egy évet várjak onnantól, hogy helyrejöttem. Ez a két véglet, más meg kb. semmit se mond.
2020. okt. 15. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

"a hajam csomókban hullik"

Hormon-vizsgálat is volt?

A háziorvosra hallgatnék.

Hogy nincsenek tüneteid, a szervezetednek akkor is

szüksége van, hogy erőt gyűjtsön, felkészüljön a nagy feladatra. A gyermekvárás komoly megpróbáltatás az egészséges szervezetnek is, van, akinél az emésztésnek, stb.

Talán úgy gondolja a háziorvosod, hogy egy évig legalább

ne terheld most a szervezetedet.

2020. okt. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A belgyógyász, vagy a fertőzést kezelő orvos mit mond? Sztem elsősorban itt az ő véleménye a legfontosabb és a nőgyógyászé. Az biztos, hogy ez nem egy egyszerű dolog sajnos, ha ennyire tropára mentél, az az egész szervezetedre kihat, lehet nem is tudnál most teherbe esni :( szóval sztem minden dokit kérdezz körbe, akár egyeztessenek is, de sztem itt sajnos érdemben nem hiszem, hogy kapsz választ, annyira speciális és egyedi eset.
2020. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lett clostridiumod? Az fiatal egészséges embereket ritkán támad meg csak úgy. Én is orvost javaslok, de ha maradvtüneteid vannak, jó lenne egy teljes vérkép, meg pár hét, hónap vitaminkúra.
2020. okt. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Idős rokonról gondoskodtam a kórházban napi szinten hetekig, akinek akkor még nem tudták, hogy ilyen baja is van. Majd közvetlen utána antibiotikummal kezeltek amitől addig is gyakran kaptam hasmenést. Először azt is hittem csak annyi, majd elmúlik egy kis probiotikumtól, de csak romlott és pár napra rá az orvoshoz csak elmenni tudtam, ott már összeestem annyira legyengültem és rosszul voltam.Legalábbis másra senki sem tud gondolni mint hogy onnan kaptam el + az antibiotikum a megfázás miatt a legrosszabb időzítéssel jött.
2020. okt. 16. 03:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Akik ezzel foglalkoznak csak pingpongoznak már mióta gyógyult vagyok, tehát nyár eleje óta. A fokozatos diétát mondták és ennyi. Elküldtek más vizsgálatokra pl glutén, nem-e amiatt, de nem találnak semmit, ami indokolna maradvány tüneteket. Mindössze D vitamin pótlásra szorulok, ezt a meddőség miatti nézték. Ugyanezek miatt hormonokat is nézték, semmi. Meg a fogorvost is végigjáratták nincs-e góc, csinált meg fogalmat, de semmi különös és változás se lett. Ezért mondták a hajamra is, hogy biztos a stressz, a sokk; mert a hajhullás később kezdődik, nem azonnal. Igaz látom az új kicsi hajakat is, tehát nő is. De gondolhatjátok, sose volt egy dús hajam, most meg vagy a fele minimum oda. Nagyon bosszantó egyébként is, úgy kell figyelnem mit eszek, mert aztán jön a kellemetlen érzés, csavarás, tekerés... ha a hasam megy már rettegek mi lesz, ha visszaestek és újrakezdődik? sokszor kétféle étel, ami külön jó együtt már bajos. Mivel nem tudnak ezzel mit kezdeni vagy megmagyarázni se az is lehet így maradok, sose lesz normális vagyis hát innentől ez az.
2020. okt. 16. 03:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem pont a kérdésre válaszolok, de nekem is volt más jellegű emésztési problémám, de szintén kihullott rengeteg hajam, a fejbőröm is kilátszott. Akkoriban nagyon keveset tudtam enni, és attól is mindig rosszul voltam, de miután helyre jöttem eltartott egy darabig míg a hajam is észhez tért. Úgyhogy lehet ez már csak idő kérdése. Nekem is nézték a fogam is de rendben volt.
2020. okt. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!