Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes terhességi...

Mikor érdemes terhességi tesztet elvégezni?

Figyelt kérdés
Szeptember végén abbahagytam a tabletta szedését. Azon a héten-október 3-án menstruáltam,ami 3 napig tartott csak. Voltam nőgyógyásznál is ezen a héten (10.19.),aki azt mondta,hogy 5.3-as a nyálkahártyám. Viszont tanácstalan vagyok,hogy mikor is érdemes terhességi tesztet elvégezni. Szúrkál a hasam,émelygek,a melleim meg vannak duzzadva. Tisztában vagyok azzal,hogy a szervezetnek kell egy kis idő visszaállnia a normális kerékvágásba. Azt is tudom,hogy nem biztos,hogy az első próbálkozós hónapban összejön a baba. Ezen tényezők tudatában szeretném kérdezni,hogy mit javasolnátok jelen esetemben terhességi teszt elvégése kapcsán?

2020. okt. 24. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszer előtt milyen volt a ciklusod, hány napos? Ha nagyjából pontos volt, akkor az esedékes elmaradásakor tesztelj, utána pár naponta egészen addig, míg pozitív nem lesz, és meg nem jön.
2020. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*vagy és helyett, bocsi
2020. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyógyszer előtt 5 napig menstruáltam,nem volt rendszertelen. Gyógyszer mellett pedig óramű pontossággal jött meg. 21 tabletta után 7 napos szünet. Mindig pontosan,ugyanazon a napon.
2020. okt. 24. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor simán az esedékeshez számolj.
2020. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jövő szombat.
2020. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A ciklusod hossza az érdekes a tabi előtt, nem hogy meddig tartott a menstruációd.

Ha 10.03-án mentruáltál, mire a dokihoz értél, 16. ciklusnapon voltál. Szinte tuti nem volt ovud addigra (mondott valamit a tüszőkről a doki? az se lényegtelen...), de 5.3mm-es nyálkahártyánál esélytelen lenne a beágyazódás amúgy se, min 8-9-10mm szükséges. Azóta eltelt 5 nap, mondjuk legjobb esetben ovuláltál azalatt (de egyátalán nem biztos), tehát leghamarabb kb 10 nap múlva érdemes. De könnyen lehet hogy nem ovulálsz most, meg ki tudja meddig.


Nekem mikor PCOS/stressz miatt + tabi abbahagyása után fel volt borulva a ciklusom, akkor volt ilyen 4-5mm-es nyálkahártyám és összevissza 60+ napos ciklusom.


De ha ennyire nincs kapaszkodód a ciklushosszt illetően, én javaslom hogy legalább a méhnyaknyákot érdemes lenne figyelni, még okosabb lenne hőmérőzni pár ciklust hogy egyáltalán lásd, van-e ovulációd. Persze majd jönnek az emberek hogy ez mekkora rágörcsölés, de gondolom amúgy is izgulsz ha már kiírod a tesztelés kérdését szóval ez csak rajtad múlik, hogy mennyire akarod megérteni mit csinál a tested, vagy mennyire érzed úgy hogy van időtök kísérletezni, mindkettő járható út.

2020. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Öt percig voltam bent az orvosnál talán. Azzal a panasszal mentem el hozzá,hogy nagyon szúrkál a hasam. Megijedtem. Megvizsgált,és azt mondta,hogy minden rendben van,nincs ciszta,kóros képlet. Azt tanácsolta,hogy próbálkozzunk,és majd csak sikerül a baba. (:

Folsav szedését javasolta. (Azóta szedem a folsavat,mellette Elevitet) Mondta,hogy haladjak,mert sokan várnak még rajtam kívül. Szóval ezért is vagyok tanácstalan. A doki által nem lettem okosabb. Tüszőkről még csak szó sem volt.

2020. okt. 24. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, hát ez tipikus állami ellátás, abból is a gyatrább...

Attól függően mennyire érzed hogy van időtök vagy nincs, én magándokihoz elmennék mindenképp, és ott kérdeznék, kérdeznék, kérdeznék.

Ha szurkált a hasad, lehet volt ovu, de megintcsak nem biztos. Ha gondolod 10 nap múlva csinálj egy tesztet, de ha akarod hogy érdemben haladjanak előre a dolgok, továbbra is tartom a fenti véleményem.


Illetve még annyi, hogy az Elevitben is van folsav, nem érdemes túl sokat se szedni, ennek nézz utána, mennyi az ajánlott mennyiség.

2020. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!