Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell számolni a dpo-t?

Hogy kell számolni a dpo-t?

Figyelt kérdés
Ha a naptár szerint 22.én kellett volna megjönnie, de az lh teszt 11.én volt pozitív, akkor hányadik dpo-n vagyok és mikor teszteljek?
2020. okt. 24. 09:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval általában 28 naposak a ciklusaim, ahhoz képest késik, de ha a dpo-t nézem, még nem. De mindig 28 napra jön meg, ovu teszttől függetlenül.
2020. okt. 24. 09:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a ciklusnap a mérvadó, hanem hogy mikor volt az ovulációd.

A luteális fázis midig állandó, maximum +/- 1 nap csúszást szoktak írni, hogy történhet benne. A tüszőérlelő (follikuláris) fázis ideje változhat, ezért is változik a menstruációs ciklus hossza.


Ha az lh teszt 11-én lett pozitív, 3 eshetőséged van: aznap, másnap vagy harmadnap volt tüszőérésed. A teszten 12-36 óra szerepel, ez fél, 1, másfél nap, ezért a fenti lehetőségek. Nekem ugyanaznap van ovu mint ahogy pozitív a teszt, de én hőmérőzök, nyákot is figyelek, ezért tudom.


Szóval tegyük fel hogy mondjuk 12-én volt ovud. Onnan érdemes lenne tudni milyen hosszú a luteálisod, de mondjuk legyen 14 (nekem pld. 12). Tehát 26-a kéne legyen a 14. DPO, és 27-e a nemvárt. Eszerint a számítás szerint ma a 12.DPOn lennél, de ez azért ilyen +/-1napos dolog.

2020. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tegnap délutániból csináltam egy tesztet, mondván késik. Az az első kép, erre ma reggeliből a második.

Megmondom őszintén, picit csalódott voltam, azt hittem, erős lesz a második csík ... de akkor így végülis korán teszteltem, ahhoz képest nem rossz, igaz? 🙂


[link]

2020. okt. 24. 10:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, fordítva, a bal a mai,a jobb tegnap délutáni.
2020. okt. 24. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Aha, a bal oldalin már ott dereng. :) A következő napok lesznek fontosak, két naponta lenne éremes tesztelni, ha erősödik, akkor jó! Állítólag sokaknak nem egyforma a nemvártkor se (pláne ha 25-ös a teszt) Drukkolok!

Nekem 2. napja késik ma, de tegnap hómező volt, még reménykedek. :)

2020. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A tegnap délutáni is derengett valami, azért reméltem reggeliből erősebb csíkot:)

Hétfő reggel megpróbálom újra, drukkolok, hogy a tiéd is mutasson valamit 😊

2020. okt. 24. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nem várt után 1 nappal fele ennyire volt erős a második csíkom :) Nekem másfél hétbe telt mire egyformán erős lett a két csíkom.. (25-ös tesztet használtam)
2020. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!