Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye hogy valaki...

Mennyi az esélye hogy valaki 12.hét után veszi észre a terhességet? Ti ismertek ilyet a környezetben?

Figyelt kérdés
Ha az első vizsgálatok kimaradtak, lehet még egészséges a baba?
2020. okt. 27. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyen személyt. Nagyon rendszertelen volt a menstruációja, így nem tűnt fel neki. Tünetei nem igazán voltak. Egészséges, aranyos kisfia született :-)
2020. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit irigylem az ilyeneket. Annyira rosszul vagyok, hogy alig várom, hogy leteljen az első trimeszter.
2020. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon kicsi az esély, de én két embert is ismerek, az egyiknek 14. héten derült ki a másiknak 9. héten.


Akinek 14. héten derült ki, az már előtte is hónap óta panaszkodott szédülésre, el is ájult nem egyszer, össze vissza vizsgálták, magas volt a vérnyomása, Már volt egy kicsi gyermeke a mensije még nem állt vissza, hol volt hol nem. Többször is tesztelt, mivel ugye nem tudhatta miért nincs mensije, de mindig negatív lett, majd egyszer csak pozitív, rá kb 3 hétre jutott el dokihoz ahhol, mondták neki, hogy már 14 hetes a baba.

A kicsi egészségesen született.


Egy másik ismerősöm javában benne volt a korban, már felnőtt gyermeke is van, ő is rossz közérzetre panaszkodott, őt is vizsgálgatták, majd mivel semmit nem találtak, nődokihoz küldték, ott meg kiderült, hogy már 9 hetes terhes. A korából kifolyólag, már nem nagyon számított babára, nem kicsit lepődött meg az egész család.


Lényeg a lényegben, azoknál derül ki később, akiknek egyéb betegség állhat a háttérben, lásd magas vérnyomás, baromi rossz közérzet, és babára nem is gondolnak, tehát igazán időben tesztet sem csinálnak. Dokihoz is elmegy az ember, nem terhességet keresnek. No meg ugye a rendszertelen mensis nőknél gyakoribb, hiszen nekik van, hogy 2-3 hónapig mensijük sincs. Akinek rendszeres a mensije, azért annak hamarabb feltűnhet, hogy valami nem stimmel, kimarad a vérzés, vagy másmilyen lesz. Aki meg gyereket szeretne, annál szinte tuti nincs ilyen, hogy csak hónapok után derül ki, hiszen már mindenki mensi előtt tesztel ha kell ha nem :D

2020. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem többet is. Mindegyik egészséges lett, pedig az egyiknél nem volt épp megfelelő az életmód.(Már felnőtt, nagyon okos, végig kitűnő tanuló, tehetséges sportoló.) De azért ez lutri! Véletlenül sem azt jelenti, hogy biztos egészséges lesz. Attól függ, mennyire utána. Ha még belefér a 12.genetikai, akkor szinte "nem maradt le semmiről". Én ha aggódnék, és anyagilag megtehetném, csináltatnék valami fizetős tesztet. Pl.nifty, prena, vagy panoráma.
2020. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Az unokatestvérem. Kétszer is. Igaz, ott apuka nem akart gyereket, aztán testvért se, dehat anyuci későn vette eszre....
2020. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek. Ismert betegség miatt évente kb 3x menstruált és azt mondták sose lesz gyereke természetes úton. Így nem is nagyon stresszelt ezen a kérdésen. Aztán elkezdett hízni, úgyhogy aktív sportba kezdett, de nagyon begörcsölt futás közben. Ekkor közöltek vele, hogy 4 hónapos terhes. Teljesen egészséges és gyönyörű kislány.
2020. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szurovizsgalatoktol lesz egeszseges a baba, ahogy a terhessegi teszt is csak a terhesseget mutatja, nem attol lesz valaki terhes:) Szoval persze, hogy lehet egeszseges.
2020. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek. Saját magam:D Bár nekem 10.hétben derült ki.

Sose volt rendszeres a ciklusom, de azért nagyjából igen, viszont előfordult, hogy tolódott 2 hetet vagy kimaradt egy hónap. Idén kezdtünk próbálkozni, első 3 hónapban megjött, aztán kimaradt, akkor reménykedtem hátha,de megint megjött. Júniusban nagyon stresszes volt az életünk, igazából egyszer voltunk együtt, kicsit el is elengedtük a babatémat is. Augusztusban ugrott be, hogy amúgy megint nem jött meg, de ráfogtam a stresszre. De a szokásos pms tüneteim megjelentek pár nappal később, így nem is teszteltem. Aztán csak nem jött meg, mondom akkor csinálok tesztet. Pozítív lett azonnal, akkor már a 10. hétben voltam. Orvoshoz viszont csak a 2 hét múlva tudtam menni a koronavírus miatt. 20 hetes leszek már hétfőn és a babával is minden rendben van szerencsére .

2020. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

11 hetesen tudtam meg, hogy babánk lesz, 20 éves voltam.

Rendszertelen volt a menstruációm világ életemben. Volt amikor kimaradt hónapokig. Két hónap után elmentem a dokihoz mert nagyon fájt a derekam azt hittem felfázás vagy gyulladás.Közölte velem, hogy terhes vagyok. Annyira meglepődtem, mondanom sem kell.

Azonnal időpontot kellett kérni genetikára is. A babával minden rendben volt. Már 8 éves. ❤️

2020. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek. 11 hetes volt. Rendszertelen mensi. Nem igazan volt tervben, de nem is bánták. 2.gyerkoc
2020. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!