Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petevezeték átjárhatósági...

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat indokolt ebben az esetben? (Frissen diagnosztizált PCOS)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 31 éves vagyok, szeretnék teherbe esni. Már korábban elkezdtem vizsgálatokra járni, mert 2-3 havonta volt menstruációm peteérést pedig soha nem éreztem és biztosra vettem, hogy gond van. Ezért nyilván nem is vártuk meg az egy évet a vizsgàlatokkal. Kiderült, amit már korábban is sejtettem, de amíg nem akartam teherbe esni, sajnos egy orvos sem foglalkozott vele érdemben (fogamzásgátlót javasoltak mindig). PCOS-em van sok cisztával, emelkedett DHEAS és AMH értékkel. Ez 1 hónapja igazolódott be, a klinikán ahová járok most az átjárhatósági vizsgálatot javasolták. A PCOS-re a 160 g ch diétát és a mozgást elkezdtem. Úgy tudom ez egy igen kellemetlen, esetenként fájdalmas vizsgálat. Valóban indokolt lehet már most elvégezni úgy, hogy a PCOS még kezelve sincs? Nagyon bizonytalan vagyok és félek. Köszönöm előre is!

2020. nov. 8. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem mennék, amíg a pcos kordába nincs rakva. Egy jó endokrinológus kéne neked. Valoszínűleg kene merckformin is.
2020. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 1.! A gyógyszer szedését nem tartom minden esetben indokoltnak. Nekem csak nagyon enyhe IR igazolódott be meg amúgy is azt gondolom, hogy a diétánál és mozgásnál semmi rendezi jobban az inzulint. Csak most kezdtem el ezeket, így várok még. Sok olyan esetről olvastam, ahol gyógyszer nélkül értek el eredményt diétával, mozgással, megfelelő vitaminokkal. Ez a melósabb valószínűleg, de hosszútávon ezt gondolom a fenntarthatóbbnak is. Endokrinológusnál is jártam ezen a klinikán, szerinte is érdemes elvégezni ezt a vizsgálatot is, mert sok minden kizárható. Hajlik arra, hogy el fogom végeztetni, csak van bennem bizonytalanság, kíváncsi voltam a tapasztalatokra.
2020. nov. 8. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem IR-em és pm alulműködésem van. Ahova én járok, ott az alap kivizsgálás része volt a hycosy, így nem sok választási lehetőségem volt, muszáj volt megcsinálni. Igazából maga a vizsgálat, ha nincs elzáródás, kellemetlen inkább mint fájdalmas. Én szóltam, amikor már fájt, hogy most ez már nem oké, és akkor lejjebb engedte a doki a ballont, és utána már semmit nem is éreztem belőle (mindkét petevezetékem átjárható). Én örülök, hogy meg lett csinálva, utána jobban éreztem magam, hogy tudom, hogy "hardveresen" nincs gond. Szerintem ha a dokid javasolja, inkább csináltatsd meg, nem fog ártani. Jobb ilyenkor mindent tisztán látni.
2020. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. válaszoló, hogy megosztottad a tapasztalatod. Ezen a klinikán is az “alap csomag” része szerintem és ezért is javasolják gondolom már az elején. Végül én is arra jutottam, hogy nincs mit veszítenem, ha gond van legalább kiderül, előbb-utóbb úgyis problémát okozna.
2020. nov. 8. 23:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennyi. Sok sikert! 🙂
2020. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!