Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció után 14. nap van a...

Ovuláció után 14. nap van a menstruáció?

Figyelt kérdés
Nekem a ciklus 16.napján volt erős pozitív az lh teszt, akkor elvileg a 17.napon volt az ovuláció, és akkor a 31.napon kell megjönnie ha sikertelen volt a hónap?
2020. nov. 10. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagyjából, de ehhez tudni kellene, neked mennyi a luteális. 12-16 nap lehet. Nekem pl 15 napos. maximum +-1 nappal tér el, tehát pl nekem 12-13 napos soha nem lehet és nem is lesz. Ez elég fix dolog. Ez a +-1 nap is ugye azért van, mert kérdés mikor lesz valóban az ovu. Ha még nem figyelted meg akkor igen kb akkor kell legyen, ahogy számoltad.
2020. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi az a luteális szakasz? Eddig nem figyeltem soha. De most babát szeretnénk párommal. Voltam 3.és 21. napi vérvételen aminek elvileg jó lett az eredménye. Ez-az első hónap, hogy figyelem magam és lh tesztelek. A hőmérőzést nem tudom csinálni, mert nem tudom mindig ugyan akkor mérni a hőm. A 21.napi progeszteronom 51.4 nmol/l volt de ugye az ovum nem a 14.napon hanem a 17.en volt. Azt nem mondta a doki, hogy meg is repedt-e ilyen értékkel, úgyhogy azt nem tudom :/ annyit mondott, hogy nem rosszak az értékek.
2020. nov. 10. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A luteális szakasz az ovu utáni napok mensiig. A ciklus során ez egy állandó érték. Tehát amit mi mensi késésnek tartunk az nem igazán a mensi késése, hanem még az ovuláció késett korábban. Ovu előtti napok száma az ami változó lehet. Az ovu pedig egy bekapcs gomb, mivel onnantól, hogy megtörténik egészen más hormonok kezdenek dolgozni mint ovu előtt. Innentől minden fix.
2020. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi :) Lehet hülyeséget kérdezek de,

mi számít késői peteérésnek, amiből nem biztos, hogy lehet baba? Olvastam ilyet is.

2020. nov. 10. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a késői peteérés az ok, hanem, ha rövid a luteális. 12 nap még tökély, 11 nappal már nehezebb, aztán így csökken, 10 napnál rövidebbet már kezelni kell, mert nincs idő a beágyazódásra.


Vannak olyan kései ovuk, amik madjnem egybeesnek a mensivel, ilyenkor valami csoda folytán pont leválik a méhnyálkahártya és a nagyon vékonyba valahogy sikerül beágyazódnia, ilyenkor még megvan a vérzés, de már két hét múlva terhesség áll fenn, erre egy orvos jobban tudna magyarázatot adni, ezek az esetek valósak ugye, de még így is kicsi az esélye ennek. A rövid ciklussal rendelkezők meg pl mensi végén is teherbe tudnak esni, hiszen korán van ovujuk, és a spermium akár 5 napig is élhez, ugye ez szintén ritka, de nem lehetetlen.


Mindenre van magyarázat. Egy bizonyos, hogy ovuláció egyszer van, az ugynevezett orgazmus hatására történő peteérés nem úgy van. Peteérés egy hosszabb folyamat, ami ugye nagyjából 8-14 nap, tehát egy perc alatt nem fog lezajlani, ez inkább úgy van, hogy az ovu még nem történt meg és bumm megreped végül a tüsző, mert van már akkora mérete. Két pete is érhet, vagy akár több is, de mindkét pete max két napon belül lökődik ki, mert ovu hatására történik. Ha az ovu lezajlik a többi már nem fog kilökődni. Tehát továbbra sincs két peteérés. Bocsi ezt már csak mint infó írtam :D

2020. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszi az infókat, így már sokkal világosabb az egész. ☺️ Akkor elvileg 14 nap a luteálisom. Úgy is figyelem magam most minden hónapban, hogy mi hogyan alakul. Remélem hamarosan sikerül a baba.
2020. nov. 10. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!